Co się dzieje w polityce - Dziennik cz.3

Duda zarzuca obecnej władzy że polskie służby specjalne współpracują z rosyjskimi

Bzdura kompletna. Nasze są powiązane z amerykańskimi

Kaczyński mówi że na kandydata na prezydenta trzeba wybrać przystojnego człowieka że znajomością języka angielskiego a najlepiej dwóch języków

Trochę jakby Beatę Szydło nie uwzględniał

Chodzi o tego pseudo Pablo Gonzalesa?
A czort wie kto kogo?
Narobienie szumu, ze szpieg cos zobaczyl, co bylo ściśle tajne?
Ja wiem, że Miedwiediew jak sobie popije wloskiego wina (ponoć z własnej winnicy) to bredzi.
Ale jeśli ta wymiana byla przygotowana od miesięcy to kwity nie musiały być calkowicie zgodne z rzeczywistością. W takim razie co pije nasz “prezydęt Endrju”?. Mszalne?

1 polubienie

Zależy w czym bo do końca nie rozumiem. A też nie wiem o kogo dokładnie chodziło z tymi służbami specjalnymi

On jej od początku nie uwzględniał bo w PiS jest jego wrogiem i jest jedną z wielu która chce władzy silnej pozycji w partii i usunięcia Kaczyńskiego z funkcji prezesa Poza tym jego elektorat może lubi Szydło ale kobieta prezydent w Polsce to nie przejdzie ciągną się jeszcze za nią brudy i wypadki gdy była premierem dlatego też chce stawiać na kogoś co się jeszcze nie pobrudził i nie wygłupił Ma z tyłu głowy że jego kandydat po przegranych wyborach aferach nie ma teraz szczególnie dużych szans Do tego posłusznego kto wypełniał by jego polecenia przy czym prezydent teraz ma szczególne znaczenia gdy ruszyły komisje i śledztwa a jak wiemy prezydent może ułaskawiać

1 polubienie

“Aferka” sie zrobila.
To PAD dał glos.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1569243%2Cekspert-osadzenie-w-polskim-areszcie-hiszpanskiego-dziennikarza-na-pewno

I tu jest wic:

Pytanie czy zobaczył to co miał zobaczyć? I zapamietal w swojej gorliwości?

1 polubienie

Michał K nie zostanie wypuszczony za kaucją gdyż boją się że będzie unikał wymiaru sprawiedliwości

Mi tam PiS już nie przeszkadza ale jeśli faktycznie jest jak piszesz to Beata Szydło raczej się nie liczy

Myślę że PiS wyciągnie wnioski z tego dlaczego przegrali wybory. Dostali zimny prysznic i da im to do myślenia

Neosędziowie będą na swoich stanowiskach jeszcze przez 2 lata ale PiS deformował Polski wymiar sprawiedliwości przez 8 lat

A obecna Koalicja będzie jeszcze ze 3 lata rządzić jak nie 4 lata

Rumunia przekaże baterie systemu patriot Ukrainie

No niezupełnie.
GB to nie Ameryka.
Tym bardziej, że dotyczy czegos za co w cywilizowanych krajach sciga sie bez litosci - defraudacja, naduzycie władzy i pranie brudnych pieniędzy. Sami pewnie są ciekawi metod? Tylko nie mają jak zdobyc tę wiedzę, bo przestepstwo nie u nich. A sami mają podobne klopoty. Hien węszących i robiących interesy na pandemii nigdzie nie brakowało. Ale na taką skalę i "w bialy dzień " to tylko w Polsce.

Cwaniaczek pewnie myślał, ze jak pryśnie poz UE to będzie latwiej?
Było mu zostać w Turcji albo dołączyć do tego pirata, mordercy drogowego w Dubaju?

1 polubienie

Była szefowa gabinetu ministra obrony usłyszała zarzuty. Doradzała Mariuszowi Błaszczakowi
To ta, co generałmi rządziła? Specjalistka od wizerunku Mariusza z czarnym paskiem na oczach?

2 polubienia

Tusk stwierdził że dzięki Bogu Andrzej Duda będzie prezydentem już tylko 333 dni. To długo. Myślałem że szybciej będą wybory

1 polubienie

Wybory Prezydenta RP odbędą się 4, 11, 18 lub 25 maja 2025
Data jeszcze nie ustalona.
Ale pięć lat prezydentury kończy się dopiero w sierpniu. Tak, że jeszcze szkodnik ma trochę czasu.

1 polubienie

Jak dla mnie to jakoś nie widać żeby wnioski wyciągnęli dalej ta sama polityka ataki na Tuska obrzucanie błotem tyle że na mniejszą skalę ciężko im teraz sobie poradzić bez możliwości własna telewizja pieniądze z budżetu choć mają tam jeszcze jakieś media TV Republika kanał Zero w internecie jak byli u władzy zresztą teraz tam każdy albo chce przejąć władzę coś ukarać dla siebie i zapewnić sobie nietykalność tam teraz nikt nie myśli o graniu jako partia zresztą wcześniej też tak nie było jedyne to co ich trzymało razem to złodziejstwo i haki na wzajem na siebie teraz jeszcze gorzej bo jeden drugiego możne zakapować szczególnie że Pegasus ujawnił sporo brudów Do tego szereg innych problemów w partii jak brak pieniędzy i Kaczyński walczący o to żeby w końcu go nie usunęli z stołka w partii

1 polubienie

Coś w tym jest

Pod wzgledem zajadłości to jest nawet gorzej, z gębą pelna frazesów robia z siebie męczenników.
Szkola Rydzyka w pelnej krasie.

1 polubienie

Ponoć OLAF zwany czasem europejskim ABW bierze się też za PiS ale szczegółów nie pamiętam

Nic ciekawego dzisiaj

Jak to nic?
Lewica obiecuje kolejne gruszki na wierzbie “tanie mieszkanie na tani wynajem” i straszy zagospodarowywaniem “pustostanow” czyli zmuszaniem wlascicieli kilku mieszkan do zawierania umów na siłę i pod dyktando jedynie słusznej partii.

1 polubienie