Co się dzieje w polityce - Dziennik

Jeszcze sebO. Sebastian Owczarski, z lewicy. Gdyby lewica składała się z takich ludzi to nie była by taką lewicą jaką znamy.

Sam Michał Kamiński karierę polityczną zaczął w… PiS. Był orędownikiem Lecha Kaczyńskiego i jednym z głównym konstruktorów zwycięstwa Lecha w wyborach prezydenckich. Po katastrofie smoleńskiej wpadł w konflikt z Jarosławem i odszedł z PiSu. A właściwie, to kartofel z tego PiSu go wyrzucił z hukiem.

3 polubienia

haha… obejrzałem sobie kilkakrotnie te sceny żenady w wykonaniu zdesperowanych pisowskich matołów. I mam skojarzenie z tym co działo się w sklepach i pod sklepami w PRL, gdy po dobowym staniu w kolejce oczekujących na otwarcie sklepu wreszcie dowieziono jakiś towar i ten sklep otworzyli. Tłum kolejkowiczów ruszał do boju. Z tym, że nie robiło to żadnego wrażenia na nikim ponieważ to była wtedy codzienność.

4 polubienia

Seb.O też jest fajny. Ma dużo obserwujących. Ale oglądam go po swoich ulubieńcach. Jeszcze Piński. Jest lekko nudnawy, bo przeciąga, ale też nieźle gada :wink:

1 polubienie

Piński mi podpadł ze względu na swe historyczne ambicje i w filmikach na ten temat plótł bzdury.

3 polubienia

Właśnie w tej chwili wpadło mi do głowy następne skojarzenie w związku z tym jak Macierewicz przyłożył Kamińskiemu. Przypomniał się mnie film z Kowalewskim i Pokorą " Brunet wieczorową porą"; - W twarz? W twarz…???

:joy: :rofl:

3 polubienia

@birbant ja oczekuje, ze ci nowi/starzy będą łączyć nie dzielic.
Rowniez nie wierze w cuda 100 dni jesli ma byc to zrobione dobrze… jedno jest fajne TV i przekazy z postepowania “wybrańców narodu” osiągnęły poziom “Slugi narodu” groteskowego serialu na ktorym Żeleński zbudowal swoja popularnosc.
( Wyświetlono to tuz po wyborach, przed wojną i do dzis jest w Hiszpanii symbolem, że można … :wink:

Kur… Tylko nie my giniemy na froncie

2 polubienia


Kamiński grzmi ze sceny: “Dość bezprawia”. Trwa “Protest Wolnych Polaków” pod Trybunałem Konstytucyjnym | Polityka - Wiadomości Gazeta.pl
:frowning:

2 polubienia

To wpuścili ich? Myślałem że nie

Też w ryj dać mogę dać

3 polubienia

Tusk obiecał że w kilka dni pomorze polskim rolnikom i pojedzie do Brukseli negocjować

Co tu negocjować?
Sytuacja jest taka, że zadne doplaty i cla nie wystarczą. Po prostu trzeba umożliwić molochom ukrainskim tranzyt płodów rolnych przez UE i sprzedaz na rynkach trzecich.
A to takie proste nie będzie. Transport lądowy jest mniej wydajny niz morski.
A Tusk w Brukseli? Niech jedzie. Może przy okazji załatwią sprawę Francji, bo oni to już przesadzają.

1 polubienie

Ciekawe co uzgodnili Tusk z Macronem i Scholtzem

Może ustalą w końcu czego się napic do obiadu?
Takie spotkania maja najczesciej charakter reprezentacyjny, uzgodnien dokonuje sie wczesniej - zwykle powinni to byc fachowcy od danego tematu, ale PiS i fachowcy byli?
Poza tym UE na Francuzach i Niemcach się nie kończy.

1 polubienie

Podobno przyspieszają z planami federalizacji UE i powstawania armii UE

Ciekawe jak rozwiązaliby kwestię języka w takiej armii. Pewnie angielski bo ani francuski ani niemiecki raczej

I chyba raczej by nie zlikwidowali narodowych armii

Kolego z tym ponoć to daj sobie spokój.
Jezyki? Armii narodowych nie zlikwidują, a jezykiem oficjalnym pewnie będzie angielski. I tlumacze besa też mieli zajecie.
Jak sprawe w innych dziedzinach życia rowiazano?

1 polubienie

UE ma problem z brakiem protekcjonizmów… Dlatego przyspieszają

Mozesz konkretniej?

1 polubienie

Będą narastać protekcjonizmy a UE nie jest na to przygotowana. Chińczycy produkują swoje własne auta elektryczne chociażby

Chinskie auta?
Ja tam do nich nic nie mam bo to filozofia takaka, ze jak pomysł dobru to żadne prawa autorskie czy inne patenty nie obowiazuja, a w ulepszaniu droga wolna.
Tylko ciagle mi nie odpowiedziales na pytanie co rozumiesz przez protekcjonizm?

1 polubienie

Sam nie wiem. Ale podobno będą protekcjonizmy nawet w UE bo Niemcy nie nadążają za rewolucją elektryków