Co się dzieje w polityce - Dziennik

To zapewne próba sprawdzenia czujności naszych systemów.

Rosjanie od lat co jakiś czas i w różny sposób naruszają granice NATO. Wiem to bezpośrednio od oficerów zajmujących się kontrolą przestrzeni powietrznej Paktu Północnoatlantyckiego.

3 polubienia

Testują ale ile mogą nas testować w ten sposób. Wojny nie przetestują żadnej nie wywołując. Na nieszczęście mają bazę testową na Ukrainie…

Ukraińcy chcą zrekrutować pół miliona ludzi a Rosja chce zbudować dwie nowe armie

A czort wie która?.
Nie nalezy do tego podchodzic zbyt emocjonalnie - moga to byc prowokacje, majace na celu poznanie procedur obronnych NATO.
A działania polityczne? Wliczone w koszty.

1 polubienie

Dokładnie, tak.

2 polubienia

Mogą testować, ile tylko chcą i co im zrobisz?

Gdy wleci jakiś obcy samolot, to z odpowiednich baz w Europie ruszają zwiadowcze myśliwce. Wymieniają sobie wtedy z ruskimi “kurtuazyjne” komenty i wracają. Tak było przynajmniej 12 lat temu co jakiś czas, ale nie sądzę, by miało się coś zmienić. W armii już nie jestem, więc na bieżąco nie wiem.
Pytałem się również o UFO, ale tu na ten temat nie ma sensu pisać.

2 polubienia

O tym mowil dzis Kosiniak- Kamysz. Pokazali go w tutejszym dzienniku.
To zadna tajemnica.

1 polubienie

A ktoś Ci powiedział, że to tajemnica?

Mam nadzieję, że się nie dałaś nabrać …

1 polubienie

A niby na co?
Że Putin rakiete na Belweder wyśle?
I stracimy dobro narodowe w postaci zbuntowanego dlugopisu?

1 polubienie

O ile dobrze zrozumiałem to wszyscy neo sędziowie zostali oskarżeni czy tam jakoś pod sąd

A prezes NBP Glapiński chce się dogadać z premierem Tuskiem

Nie wiem, ostatnio ma powazniejsze problemy.

1 polubienie

Zamiast Hitu będzie nowy przedmiot Edukacja Obywatelska

Chyba Edukacja

I dobrze. Jeszcze jakby na tych lekcjach uczyli dobrych manier?

1 polubienie

I czego jeszcze? Jedzenia nożem i widelcem? A od czego rodzice? Od dawania kasy tylko?

1 polubienie

A wiesz, ze niektorym by się to w szkole przydało, bo rodzice sami musieliby przejsc jakiś kurs?

1 polubienie

Zawalił się most w Baltimore

Od samego rana o tym trąbią. Nie tyle zawalil co kontenerowiec w glowny filar przywalił.
Pokazywali nawet Bidena na żywo.
Zglosili awarię, czesciowo zdazono wstrzymac ruch, ale most długi, to nie wszystkich udalo sie uratowac. Na razie jedna ofiara smiertelna. Terrorystów wykluczyli. Choc po necie krąży juz fake ze zdjeciem rozwalonego mostu krymskiego.

1 polubienie

Zełeński skrytykował Putina że wszyscy wg niego są terrorystami tylko nie on a sam żywi się terrorem od dwóch dekad

Turcy aresztowali ponad 100 osób tzw. ISIS

We Włoszech i we Francji stan wyjątkowy czy coś takiego

Nie stan wyjatkowy tylko najwyzszy stopien gotowości.
I apel do spoleczenstwa, zeby zgłaszać podejrzane zachowania.
Mam to od ponad 30 lat, jak nie ETA to teraz ci od Koranu.
Z czasem się do tego przyzwyczajasz. I zaczynasz miec oczy również z tyłu głowy.
Ale na terroryzm metody nie ma.
Zelenski troche myli terroyzm z terrorem państwowym jaki prowadzi Rosja rozpetujac kolejne konflikty. Bo terroryzm tez finansują, ale nie na taką skalę jak w latach 70’/90’ ubiegłego wieku.

1 polubienie

Andrew Michta w 56 minucie się ze mną zgadza że z każdym dniem Rosja funkcjonuje w coraz bardziej totalitarny sposób.

Współczuję Rosjanom i reszcie świata

Prokuratura i CBA wzięło sie za mafię Solidarnej Polski w zwiazku z afera funduszu sprawiedliwisci. Posadzili 5 osob w tym księdza biznesmena. Zaczelo sie prawo i sprawiedliwość!

4 polubienia