Co się dzieje w polityce - Dziennik

Inflacja 1,9 rok do roku. A więc najniższa od 5 lat

Jak liczona ta inflacja?

1 polubienie

A bo ja wiem. Przez TVN liczona xd

A tutaj o planach Francji

Kolego, daj odpoczac choc w Wielkanoc.

Francuskie czołgi mają trzy biegi do tyłu i jeden do przodu.
-Po co im ten do przodu? Na wypadek, gdyby wróg zaskoczył ich od tyłu

4 polubienia

Niestety Francja to robi ze 100 procentowym brakiem poparcia społecznego.

2 polubienia

Europa wrabia Polskę do wojny, tak to trzeba powiedzieć. Mamy usłużnego wobec Europy przywódcę, który zrobi wszystko, o co zostanie poproszony… Oczywiście tutaj nie mam racji, bo niby skąd to mam wiedzieć, więc bredzę. Jednakże, kto myśli to rozumie w czym rzecz. W żadnym kraju europejskim nie kręci się tematów prowojennych, tak jak to u nas się robi. Po prostu jesteśmy NAIWNIKAMI, znowu myśląc, że za nami stoją wielkie siły, pewnie, stoją i nas zbroją pewnie do tego.

Czyli co, jako, że Polska jest blisko miejsca wojny, to z natury rzeczy mamy mieć obowiązek we wstąpienie w nią?

2 polubienia

Nie sądzę. Nikt chyba nie jest tak NAIWNY, żeby sądził, że ktokolwiek nas obroni. My po prostu jesteśmy najbliżej zagrożenia. do Francji kacapy mają daleko, nawet Niemcy mogą spać spokojnie (chwilowo). :frowning:

4 polubienia

Bardzo dużo ostatnim czasem prowokujemy siebie i tego wielkiego złego, i skończy się to niczym samospełniające się proroctwo.
No właśnie, skoro Francuzi mają tak daleko, to po co robią tyle szumu, bo wg. mnie po to, żeby wmanewrować innych do tej wojny, a później samemu się z tego wszystkiego wycofać. Bo nasze polskie pokrzykiwania mogą realnie spowodować ten atak.

1 polubienie

Dlatego nie trzeba gadać (pokrzykiwać), tylko robić (zbroić się).

2 polubienia

Francja traci wpływy w Afryce z powodu Rosji i zdała sobie sprawę z tego że osłabienie tegoż kraju jest w jej interesie

To jest proste i oczywiste

1 polubienie

Francuzi zdali sobie sprawe?
wiesz co to oksymoron?

2 polubienia

Nie wiem ale Francuzi nie są głupi i kalkulować potrafią

zaby i slimaki tez jedzą :wink:

1 polubienie

i kolaborować też ;(

2 polubienia

Mamy szczęście że jak za Napoleona mamy wspólny cel. Ciekawe ile amunicji i broni dostarczą Żabojady Ukrainie

Napoleon to sie srednio Polsce przysluzyl.
a ile broni? tyle,ile im sie bedzie oplacalo, swojej atomowki nie dadza.

1 polubienie

Im się opłaca porządnie wykrwawić kacapów. Ale swojego wojska broni nie pozbawiom

czy ja wiem co sie Francuzom oplaca?

to takie radosne dywagacje…

1 polubienie

Myśliwce Rafale sprzedają i wiele innych. Rząd w obliczu kryzysu państwa jakim jest utrata wpływów w Afryce może być głównym odbiorców broni