Co się dzieje w polityce - Dziennik

wiesz co? malo mnie obchodzi co zabojady jeszcze wymysla. na razie mam dosc ich radosnych wystepow, ze zle im sie zyje bo pracowac kaza, a swiat uznal, ze francuska kuchnia nie jest najlepsza na swiecie…
w Afryce? wojna o atom

nie zapominaj, ze Francja ma energetyke oparta na elektrowniach atomowych.

2 polubienia

Ukraina też ma złoża uranu

tylko tam jest wojna.
poza tym afrykanskie wychodza taniej - wystarczy kilku kacykow przekupic.

1 polubienie

NCBR podlegał Bielanowi i republikanom. O ile dobrze zrozumiałem

1 polubienie

Nie wiem po co to stworzono. Chyba tylko, zeby pare osob dostalo jakis stolek i sowitą odprawe, jak to w końcu zlikwidują.

2 polubienia

Podobno likwidują CBA

Nie wiem. Swieta sa…
Jedno zlikwidują inne stworzą.

2 polubienia

Ja też myślę i staram się zrozumieć, a jednak mam całkowicie odmienny pogląd od Twojego. Piszę z telefonu więc teraz nie będę wyjaśniał swojego komentarza.

Europa nikogo nie wrabia do do wojny, Polski też nie.

3 polubienia

Z ta propaganda wojenna? To jak z przywroceniem VAT na jedzenie. Było to dzialanie dorazne i sie skonczylo… Pomoglo zdusic inflację? W pewnym stopniu tak, bo najedzony człowiek napędzał popyt wewnętrzny kupując rzeczy opodatkowane, bo nie musiał się martwić aż tak o zawartosc talerza
Co do wojny?
Wiadomo, ze miś onucowy się obudzil i przygotować sie na to NATO musi :frowning:

A że dość starannie po katastrofie smolenskiej, kiedy Polska straciła cały Sztab Generalny, wojsko poszlo w rozsypke? Tych karierowiczow co to kolejnym pisowskim ministrom obrony tyłek zalizywali pozbyć sie trzeba.
Kto ma ich zastapic? Ludzie się znajdą , ale co ta wywalona “genaralicja” wrzasku i szkody jeszcze narobi?
No i oczywiście klasyka? Wojsko to by chcial mieć każdy, ale już (nawet nie w kamasze) jakiekolwiek dzialania typu remanent - co w końcu mamy? I podstawowe przeszkolenie ludzi pod kątem samoobrony? To juz podżeganie do wojny? Bo niedźwiadka drażnimy?
@Nunu opisywała jak to pietnastolatek przy próbie sforsowania płotka wylądował niczym kurczak z rożna w szpitalu?
To ja juz wole nie myśleć jak by skonczyli jego starsi koledzy na poligonie?

2 polubienia

Opozycja turecka wygrała w wyborach samorządowych w największych czterech miastach a więc w Turcji jest lepszy ustrój polityczny państwa niż w Rosji

A też Turcja zmierzała w kierunku autorytarnym. W Rosji ku totalitarnym

Erdogan przemówił jak w demokratycznym kraju. Turcy dali mu żółtą kartke

1 polubienie

Turcja to nie ruskie.
Aczkolwiek gdyby nie Mustafa Kemal Atatürk , ktory zachowal sie w sposób porownywalny do naszego krola Mieszka, wybierajacego katolicyzm nie prawoslawie? Wybral przeksztalcenie Turcji w panstwo demokratyczne i laickie.
Na ile mu to wyszlo? To czort i historia osądzą. Ale jest jednym z nielicznych, ktorzy islam postawili ponizej panstwowosci. Erdogan to taka kontrreformacja.

2 polubienia

Od dzisiaj zadania domowe będą nieobowiązkowe. Mi to tito

Wiesz co? Szkoda. Bo tak to rodzice mieli szanse nadrobic szkolne zaleglosci😉

4 polubienia

Tutaj więcej info

A wiesz kim był Tito? Broz miał na imię.

2 polubienia

Wiem ten od Jugosławii. Ale w momencie gdy to pisałem nie przyszło mi to do głowy

1 polubienie

Dostawy amunicji poszły

NIK uderza w Morawieckiego i Jacka Sasina za niegospodarność wydatków w czasie pandemii

Silne trzęsienie ziemi i w Tajpej na Tajwanie o magnitudzie 7,3

Najsilniejsze od 25 lat

Przeciez to pacyficzny pierscien ognia.
Co jakis czas zatrzęsie. I to solidnie.

1 polubienie