Co się dzieje w polityce - Dziennik

Do 21:00 głosowanie. Pewnie jutro się dowiemy więcej

1 polubienie

Mam nadzieję, ze ludzie wezmą sprawy we wlasne rece, a nie beda czekac na gwiazke z nieba?

1 polubienie

To teraz już wiadomo, czemu pindy i s. będzie rządzić samorządami .

1 polubienie

Sa wyniki sondażowe sejmikow i prezydentow wielkich miast. Ja natomiast czekam cierpliwie na wyniki Polski gminnej i powiatowej.

3 polubienia

Ja się przyznam że nie głosowałem ale czuję że PiS przegra te wybory

1 polubienie

Do semikow wychodzi tradycyjnie…wschod/zachód.
A do gmin to glownie komitety lokalne. Nie zwiazane z zadną partią.

1 polubienie

Trzaskowski z olbrzymią przewaga wygrywa w Warszawie. Ma 3 x więcej głosów niż kandydat PiS :slight_smile: Najlepszy kandydat na Prezydenta!
Ale zdumiewa 33% głosów na PiS w Sejmikach. Jedna trzecia Polaków popiera złodziei i aferzystów!

6 polubień

I tradycyjnie podzial na wschod/zachod

3 polubienia

@Bingola po co Ci te epitety, przecież nie jesteś typem człowieka z ringu. Nie do twarzy Ci z taką postawą.
Nie zapominaj, że są zawsze jeszcze inne osoby w towarzystwie, można być przecież grzeczniejszym…

2 polubienia

Widzę, że Pis wygrywa, lecz to nie koniec liczenia głosów.

2 polubienia

I niech to będzie kubełkiem zimnej wody dla rządzących, te 33%.

6 polubień

A co to 33% oznacza dokładnie bo nie rozumiem. O samej Wawie to czy jak?

1 polubienie

To są sumaryczne wyniki we wszystkich sejmikach wojewódzkich razem, Co jest bez sensu, bo każdy z 16 sejmików jest liczony osobno. I KO wygrało w 10 a PiS tylko w 6 Sejmikach. A co do faktycznego rządzenia - okaże się potem jakie będą koalicję. Z PiSem nikt nie będzie rządziła a KO z Trzecią Driga i Lewicą, mogą przejąć jeszcze 2-3 sejmiki, gdzie nominalnie wygrał PiS.

2 polubienia

podzielili sie władzą

1 polubienie

Bardzo mądre slowa “są liczone osobno”.
Tak jak wszystkie rady: powiatowe i gminne.
Dlatego te ugrupowania co w skali kraju maja po 2 % w skali kraju- moga byc w poszczegolnych radach rzadzące.
A jesli chodzi o nieco slabszy wynik KO to.moze byc skutek niezadowolenia rolnikow. Nie wolno nigdy lekcewazyc polskiej wsi.

3 polubienia

Tak na marginesie to ktoś się orientuje gdzie można sprawdzić kto się dostał do rady miasta? Jest jakaś strona?

1 polubienie

Te wyniki będą chyba dopiero we wtorek

2 polubienia

Moje miasto ma swoją stronę internetową i tam sprawdzam. Podają statystyki dla wszystkich obwodów i wyniki.

3 polubienia

Sluchalam w telewizji rozmowy na temat wynikow. Tak faktycznie PiS ma bardzo rozbudowane struktury. Nawet w malych miejscowościach wystawil swoich kandydatow. Np u nas jest jedyna patria ogolnoposka - inne to komitety typu Aktywna gmina czy Wspolnie do samorzadu…
I w ogole nie prowadzil kampanii wyborczej. Jesli zrobi wynik to tylko ze slepej milosci do Pis zelaznego elektoratu. Mam nadzieje że jednak nie…

3 polubienia


Ignorant niedouk znowu się cieszy. Poszedłby wnuki bawić zamiast psuć życie większej ilości ludzi.

1 polubienie