Co się dzieje w polityce - Dziennik

Ja różnicy nie widzę.

pitunostwo planuje zamachy w Europie. Ludzi pomordowali, mordują hurtem i jeszcze się zamachów zachciea :face_with_raised_eyebrow:

Szkoda gadać… Oby to był fake

Aresztowali członka AfD za szpiegostwo na rzecz Chin…

Na szczęście AfD traci w sondażach bo chcą rozpadu UE

Ale jestem pewien że gdyby dorwali się do władzy to zmieniliby zdanie bo UE się Niemcom opłaca

Za to wloska blondi Meloni na topie…

Tzn co z nią?

Idzie w kierunku ekstremalnym, dążąc do stworzenia premiera z ogromnymi, wręcz dyktatorskimi uprawnieniami. Kosztem roli prezydenta republiki i parlamentu.
Duce by sie jej nie powstydził.
:roll_eyes:

Kto by pomyślał że jej też odwali. Włochy kojarzą się z mafiami ale też z demokracją

Demokracja po włosku? Podobno ktoś próbował to zjawisko zlokalizować… :rofl::rofl::rofl:

Ta z demokracją w czasach starożytnych haha

Rzymska demokracja to krotki epizod, i to też bardzo wybiórcza była. Cezar to tylko wisienka na torcie - juz praktycznie tworzyly sie zreby cesarstwa i imperium, ale retoryki uzywano jeszcze republikanskiej. Jego nastepcy już dali sobie spokoj z hipokryzją.
A co do rzymskiego senatu? W różnych epokach jego znaczenie mialo mniejszy lub wiekszy wpływ na sprawowanie władzy.
Ale byla to jedyna instytucja zachowujaca ciągłość - senatorzy byli wybierani dożywotnio, wykazac się musieli zarowno teaortyczną jak i praktyczną wiedzą o administrowaniu panstwem, znac prawo i co najwazniejsze dysponowac majątkiem, ktory dawał gwarancje nieprzekupnosci.
Tyle w teorii…
W praktyce? Koserwatywny krąg wzajemnej adoracji, przez stulecia cesarstwa zaslona dymna stwarzajaca pozory “rządów rzymskiego ludu” zajetego głównie przejadaniem ekonomicznych efektow podbojów i igrzyskami.
A, że cezarom zdarzało sie przeinwestowac czy źle dowodzic armią?
To w końcu upadło.
Choć do dziś możemy mówić, ze Europa to krąg kultury rzymskiej, choć coraz słabiej sobie radzi…
Co nie znaczy, ze w dalszym ciągu gdzies na peryferiach (z punktu widzenia Europy) wplyw tejże wybiórczo się nie odzywa. I to często w bardzo zaskakujacy sposob.

Komisja Europejska nie widzi już poważnego zagrożenia w kwestii praworządności w Polsce. Dali nam kredyt zaufania

Daniel Obajtek jest na Podkarpaciu a więc w Polsce wbrew plotkom

Ale faktycznie sędzia Szmyt Ziobry uciekł na Białoruś

Jest tam od tygodnia i poprosił Łukaszenke o ochronę

Nawet w faktach na TVNie o tym mówią. Pitun przegina

Xi Jinping przyjechał z wizytą w Europie gasić konflikty. Grozi nam wojna handlowa europejsko-chińska

Już trwa wojna handlowa amerykańsko-chińska

A co mają zrobić?
W koncu cos się jednak ruszyło.
Jeśli ktoś myślał, ze to bedzie z dnia na dzień i nocne posiedzenia jak za PiS? Ten bałagan wymaga czasu.
Ale przyznać trzeba, że pisowcy technike odwracania kota ogonem w kwestiach bzdur jakie uchwalali i popierali opracowali do perfekcji…

Xi Jinping leci do Serbii bo Serbia wraz z Węgrami są najbardziej prochińskie w Europie

Rosjanie będą sabotować dostawy broni na Ukrainę. Ogólnie Piton mnie wcoorvia coraz bardziej

O ucieczce polskiego sędziego Tomasza Szmydta na Białoruś