Co się dzieje w polityce - Dziennik

Amerykanie dadzą Ukrainie kolejne 2 mld dolarów na produkcję broni na miejscu

UE zawiesi program członkostwa Gruzji w UE jeśli wejdzie ustawa o agentach zagranicznych wpływów

Podobno 2 jedynie trafienia były a nie 3

U nas podawali 3, ale zwykle tuż po takich zdarzeniach newsy moga byc przekłamane.

Zobaczymy jak dalej sie sprawa potoczy, bo udane zamachy na polityków zawsze wprawiają świat w stan niepewnosci.
System nie działa?

1 polubienie

Dawny komunista, dzisiaj u szczytu władzy…Jakoś mnie to nie dziwi.Niektorym bardziej pasuje być kameleonem niż człowiekiem.
Sto razy ciekawsze wrażenie robi ich pani prezydent.

2 polubienia

Stwierdzenie “osobliwa postać” to komplementem nie jest…

1 polubienie

Ciekawy materiał

Ciekawe info o Charkowie

Kolego, wojna weszla w faze, kiedy albo zachód ruszy się z tyłkiem, z Chinami dogada i Putina w pionie ustawi pod ścianą, albo będzie źle. Dla całego swiata.
A tymczasem Srutin w wizyta w Chinach przyjmowany jak udzielny książę.
Ale Chinczyki to norod uprzejmy (do czasu oczywiscie)

2 polubienia

A teraz mówią że postrzelony został w brzuch, rękę i nogę a więc 3 trafienia

Cały czas jego stan jest poważny

EDIT: mówi się o aż czterech trafieniach

Nie wiem o ilu sie mowi? Na razie żyje, więc na uczciwe wyniki sekcji zwłok nie ma co liczyć :wink:
Dobra, humor mam wisielczy …
Na wszystkich przekazach słychać pięć strzałów.
A ile trafilo? Jaka to była broń? Rodzaj naboju? Efekty sa od tego zależne.
Jeśli odruchowo się zasłonił? (bo ta obstawa to dno i pół metra wodorostow) to jedna kula mogla spowodowac dwie rany. Kolego, nie ma co spekulować.
I tak ma szczescie, ze żyje. Strzelec niewprawny.
Bo z tej odległości nie trafić?

1 polubienie

Edit.
Dzis podawali, ze gosc pracowal jako ochroniarz.
Roznie z tym bywa, mój kuzyn ma “firmę ochroniarsko porzadkową” to znaczy zatrudnia stróży parkingowych, budowlanych itp. i sprzataczki/ sprzataczy. Biznes robi na tym, ze zleceniodawcy nie musza się martwic, czy dana osoba sie rozchoruje, pojdzie na urlop etc. Daje zlecenie i czlowiek byc musi.
A ochroniarz brzmi dumniej niż dozorca??? Pewnie tak…
Z tym zamachowcem poetą tez cos dziwnego? Bo siedemdziesieciolatek sluzbe wojskową przejść musiał. No chyba, że okularów zapomniał?
Zobaczymy co z tego wyniknie.
Na razie srutin łapki zaciera…
A politycy zaczeli się bać.
A tyczasem? W hiszpanskiej TV usiłują wytlumaczuc ideę handlu bronią (dotyczy to też innych towarow, ale akurat ten na czasie) - czyli jak z portu wyplywa kontenerowiec z kałaszami do “Bangladeszu” a towar ląduje w Hajfie? I to legalnie.
No cóż odbiorca się rozmyslil i za niewielką odpłatą tuż juz na redzie zydowskieho portu odstapil towar potrzebujacemu.
Jest jescze inny problem - to juz związany z embargiem i daje się we znaki właśnie w przypadku Chin, choc nie tylko. Sa polprodukty podwojnego zastosowania - cywilnego i wojskowego. I można je leglnie dostarczać. A “opinia miedzynarodowa” w postaci chocby ONZ mogą sie ruskim czy iranskim kawiorem obzerać bez poczucia winy?
Ano tak toczy się swiat…
Hipokryzja…

1 polubienie

Robert Fico przeszedł drugą operacje. Jego stan jest poważny ale stabilny

W Krakowie powstała baza amerykańskich sił specjalnych

On mial zakladane wczesniej bypassy, wiec niewykluczone, że ta operacja byla związana ze stanem serca?
Szczegółów nie podają, ale długotrwała anestezja i ewentualne trzymanie w śpiączce farmakologicznej swoje ze schorowanym sercem mogły zrobić. Dodajac szok pourazowy?
Będzie miał szczęście jak wróci do jakiej takiej formy.

1 polubienie

Te bazy to sa przyczółki.
Zobaczyłbyś Rotę…

1 polubienie

Z Ziobrą też cieniutko…
Fakt, że na tym zdjeciu wygląda mizernie…
A z mojego doswiadczenia? Modły na raka raczej nie pomagają.

1 polubienie

Tusk zapowiada budowę fortyfikacji na granicy polsko-bialoruskiej za 10 mld zł

Ekonaturalnej oczywiście?
Ich juz wszystkich porąbało?

1 polubienie

zwierzęta będą miały przerąbane ale już dawno mają

1 polubienie