Co się dzieje z tym chorym krajem przez PiSiory

Nauczanie stacjonarne już nie obowiązuje od pewnego czasu zostało ono zastąpione najpierw hybrydowym w strefach żółtych i zdalnym w strefach czerwonym gdy Polska została objęta czerwoną strefą wszędzie zostało wprowadzone nauczanie zdalne Ale co do reszty masz rację

2 polubienia

Lempart? To ta KODziara, lesbijka, niedoszła europarlamentarzystka skompromitowanej WIOSNY, członkini rządu po-psl a w dodatku zaczęła tę całą karierę na ulicy gdy PO upadło. Nie no pięknie, spoko babka musi być xd
RzEczywoscie może iśc po władze… Opozycja idzie po władze, juz pod 151szą postacią… Tym razem pod postacią Marty Lempart i kobiet XD z tego by można było serial nakręcić xd

Tę władzę należy jak najszybciej, dla dobra Polski zmienić. Czy Lempert idzie po władzę? Sądzę, że nie. Odrzuca polityczny aspekt protestu.
Od 1989 nie było gorszej władzy w Polsce, ale jest możliwość, że może nastąpić jeszcze gorsza. Mam na myśli Konfederację.

A tak ma marginesie: - masz coś przeciwko lesbijkom? Uważasz, że gej czy lesbijka nie nadają do władzy, bo nie są hetero? Z twoich słów tak wynika…

3 polubienia

Nie mam nic. Gdyby była hetero to nie miał bym o niej lepszego zdania, ale tak przeczytałem że lesbijka to dodatkowy element do wymienienia xd

1 polubienie

I jestem w szoku ze pierwszy raz od kogoś to usłyszałem… Ze od pisu może być gorsza władza, po drugie że może to być partia z tych znanych wiekszosci xd

2 polubienia

Wyszczekales sie?

Dla mnie partia może nazywać się, jak chce, może być z prawa bądź z lewa, ale musi działać dla dobra kraju, a nie dla siebie.

Nie wiem, dlaczego jesteś w szoku po tym co napisałem, chyba dlatego, że nie czytałeś wszystkich moich wypowiedzi, które potrafię uzasadnić.
Nie musisz ich czytać, takiego obowiązku nie ma, ale wtedy nie wyrażaj zdziwienia, którego by nie było, jakbyś czytał.

Od 1989 roku mieliśmy tylko jeden rząd, który starał się coś dla ludzi robić. To był pierwszy, po upadku komuny rząd z premierem, panem Mazowieckim. niestety, nie byli to politycy dobrzy, choć większość z nich była prawymi ludźmi. Przepadli po dwóch latach. Chcieli jak najlepiej, ale nie umieli, bo niby skąd, po ponad czterech dekadach socjalizmu, który był całkiem innym światem. Wszystkie rządy po nich, kolejno, tak sobie ustawiały prawo, aby im było wygodniej sprawować władzę, aby można była nachapać się za swojej kadencji, dobro tych, co ich wybrali, mając na samym końcu. Lata 90 w Polsce, to była tragedia wielu ludzi, ale, wolny rynek robił swoje, a reforma Balcerowicza, na początku będąca okrutna, w miarę upływu czasu, rozkręcała tzw koniunkturę i ekonomia generalna sama z siebie zaczęła się poprawiać. Z wielkimi bólami, ofiarami zwykłych ludzi, polska gospodarka nabierała rozpędu. Wejście do UE spowodowało znaczną poprawę, można powiedzieć skokową. Rządy nadal mieliśmy nienajlepsze, ale system działał i jednak te rządy w aspekcie gospodarczym sporo czyniły, mimo, iż politycy, przytulali sobie, co się dało. Rozwój, jednak szedł w należytym kierunku, Polska stała się nawet gospodarczym tygrysem Europy.

Ale, wszystkie rządzące ugrupowanie popełniły wielki błąd zaniechania, nie reformując prawa i sądownictwa oraz systemu służby zdrowia. PiS też tego nie zrobił, a nawet pogorszył, to, co i tak było bardzo kiepskie.

Polska do momentu objęcia władzy przez Kaczyńskiego rozwijała się szybko, a zmiany pozytywne widziałem, tak, ze się dziwiłem ich szybkiemu wzrostowi. Kraj piękniał. Nie poznawałem polskich miast, dzisiejsze drogi, to kosmos, w porównaniu do dawnych. Ale, widać, Kaczyńskiemu to się nie podobało, bo od 5 lat w Polsce się nic już nie zmienia, żadnych poważnych inwestycji, rozwój gospodarczy stanął. A kto stoi, ten się cofa.
PiS nawet nie skończy tej śmiesznej nikomu nie potrzebnej inwestycyjki na Mierzei. Że o potężnej utopionej kasie w różnych CPK czy stoczniach nie wspomnę… Zupełnie, jak za Gierka. I tu dopiero mógłbym się razpisać…
Krótko @GumowaKaczka jestem wściekły na Kaczyńskiego, bo zatrzymał rozwój gospodarczy państwa, co jest największym grzechem, który odbije się bardzo negatywnie na życiu przyszłych pokoleń. Inflacja już jest. Nie będę wymieniał wszystkich grzechów Kaczyńskiego wobec Polski, bym do wieczora musiał pisać. Żadna dotychczasowa władza nie była tak indolencyjna, jak PiS. Żadna nie niszczyła Polski, mimo wielu negatywów. Ta obecna robi to. I mogę Tobie wymieć w punktach te grzechy.

Cały dzisiejszy rząd jest karykaturą rządów demokratycznych, bo nie może być tak, żeby jeden zza pleców swoich kukiełek za pośrednictwem tychże, usiłował rządzić nie tylko krajem, ale i sumieniami obywateli tego kraju. A sumieniami usiłowali rządzić także komuniści. Zresztą w rządach Kaczyńskiego coraz więcej takich rzeczy następuje. I to też mnie złości. Nie widzą tego ślepi i głusi.

A dlaczego Konfederację uważam za zło? Odpowiem tobie, gdy podasz mi choć jedno państwo w historii najnowszej, które dobrze na takich rządach wyszło.

7 polubień

Dokładnie o to mi chodziło … To był po prostu skrót myślowy z mojej strony :wink:

Mnie za to bardzo ciekawi, dlaczego uważasz, że Konfederacja byłaby dużo gorsza od PiS ? Z tego co się orientuje to chyba Grzegorz Braun też tam jest, a że to świr to wiadomo nie od dziś … Korwin podobnie … Bosak z kolei teraz jest tam główną twarzą, ale … Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności faktycznie NIE NAPAWA TO OPTYMIZMEM CO DO TEJ PARTII …

Także jak dla mnie Konfederacja to też coś pokroju populistycznego, które po prostu w przeciwieństwie do PiSu nie miało jeszcze okazji skompromitować się w praktyce …

Przy czym dla mnie populizm (gdyż nie znalazłem na to lepszego określenia, a jestem leniwy XD) to po prostu piep**enie popularnych sloganów czy popularnych wśród prostych ludzi haseł, które w starciu z rzeczywistością totalnie by się zasypały …

1 polubienie

Kaczuszko droga, goowno się znasz, goowno cię to wszystko obchodzi, przecież to nie twój interes bo jesteś daleko, ale szczekać musisz. Niewiele się różnisz od rządzących u nas, tylko że oni tak z natury i wrodzonego chamstwa, a ty ze złośliwości.
Nie masz tam z kim pogadać to tu próbujesz, ale nie potrafisz rozmawiać i nie znasz się, więc takie te twoje genialne odzywki-szpile.

1 polubienie

Niestety coś jest w tym co piszesz @Antykwa … Mimo, że na Ciebie @GumowaKaczka nie chcę patrzeć źle to przez twoje poglądy jest to częściowo trochę nieuniknione …

1 polubienie

a ja sie ciesze @birbant ze wzial fuche wicepremiera
latwiej scigac w UE

Ale kto wziął ?

Kaczynski - naucz sie strzalek do gory. kto z kim rozmawia

1 polubienie

Lepiej by było jakbyś zacytowała :wink: Bo ja też raczej leniwy … :confused:

Rząd Buzka zaliczyłbym też do “dobrych” - podjęli się trudnych reform i pomimo błędów przeprowadzili je dość skutecznie.

4 polubienia

Tak. Ale to już byli ludzie wprawieni do demokratycznej polityki.

Prawdę mówiąc, to ta lista grzechów rządów III Rzeczypospolitej jest bardzo długa.
Odbijają się do dziś, abstrahując od dzisiejszego rozpiździelu, co jest swoistym politycznym kuriozum w środku Europy. No i Węgry, jeszcze.

1 polubienie

Rządy Orbana też uważasz za niedobre ? Ponoć są mimo wszystko sporo lepsze od naszych rządów i nawet Orbanowi udało się wydymać PiS w pewnych sprawach …

A drugie pytanie to kwestia Konfederacji jak pytałem wyżej ? …

Ja

Nie leniwy,a bezmyslny

A ja tam nie wiem kim oficlanie jest Kaczyński … Czy wiceprezydentem … Dla mnie to po prostu prezes XD Wódz partii PiS XD I tak to nie ma znaczenia kim on jest bo rządzi całym PiSem jak w komunie było …