Co stało by się jeśli wiązka lasera przeszła by przez łuk elektryczny?

Jest tu ktoś kto się zna na takich rzeczach?

@ZiraaeL ?

Akurat był 37 minut temu ale nic poczekam może będzie wiedział

Jeszcze @Antykwa lub @Bingola

Najprawdopodobniej nic.

Mysle, ze zalezy od mocy i barwy lasera.
Ale fajerwerkow bym sie nie spodziewala.

Również od napięcia łuku elektrycznego. Ewentualnie wyjdzie krzyżówka osła z taboretem.

1 polubienie

Co masz na myśli odnośnie krzyżówki osła z taboretem?

Jakies zastosowanie praktyczne to juz ma, tylko uczciwie mowiac nie chce mi sie tego pliku sciagac na telefon, wiec odpowiedzialnisci za info nie biore
http://biuletyn.instytutu.spawalnictwa.pl/biuletyn/spawanie-hybrydowe-laser-luk-elektryczny-rozwoj-i-mozliwosci-metody-czesc-i

Taka bzdurka. Wiesz szanse na trafienie laserem w łuk jest dość mało realne i za wiele zmiennych by przewidzieć co się stanie. Aczkolwiek stół plotera z głowicą laserową uziemia się by uniknąć drobnych ładunków elektrycznych.

2 polubienia

Rozumiem chodziło mi o taką odpowiedź

1 polubienie

No popatrzcie, dopiero co opyliłem zupełnie przyzwoity laser o średniej mocy. Nie przyszło mi na myśl aby taki eksperyment przeprowadzić a teraz już za późno. Nie żartujmy jednak.
Nie wiem co by się stało, niby skąd mam wiedzieć. Następuje spotkanie dwóch rodzajów energii: świetlnej i elektrycznej. Łuk elektryczny niesie sporą energię ale i laser może być dużej mocy. Przy słabym laserze nic się dziać nie będzie. Łuk tworzy silne pole elektryczne, promień lasera nie. Światło na pole elektryczne nie jest wrażliwe. Wnioskuję z tego że jakiś efekt może wyniknąć ze spotkania dwóch silnych porcji energii. Mam na myśli efekt w punkcie spotkania. Mnie zastanawia czy światło lasera przeniknie przez łuk a jeśli tak to czy z pełną porcją energii.
Niestety nic mądrzejszego nie wymyślę. Chętnie zapoznam się z opiniami mądrzejszych. image

PS. Dawno nie wywoływano mnie do tablicy, ostatnio w szkole. image

6 polubień

17 postów zostało podzielonych na nowy temat: Misie i inne koty

Ja nie mam o tym pomarańczowego pojęcia

2 polubienia

A ja fioletowego

2 polubienia

Hahah jeśli ten laser by miał tyle mocy to koszt byłby większy i nie byłby zasilany z baterii. Tamten ma może z 50 mW a nie 50W.

Przeniknie po części, a więc nie z pełną energią. Część fotonów zostanie pochłonięta, część ulegnie rozproszeniu, a pozostała część poleci dalej.

Promień lasera ulega rozproszeniu już w takich trywialnych ośrodkach jak powietrze lub woda, a co dopiero w plazmie elektrycznego łuku.

2 polubienia

A spowodowało by to jakieś zmiany optyczne przypuszczalnie skróciło wiązkę lasera?

Ze znanych mi źródeł światła wiązka laserowa daje światło najbardziej spójne i można uzyskać jej bardzo małą rozbieżność. Rozproszenie takiej wiązki w powietrzu jest też minimalne.