Co teraz czytacie?

“Byt i nicość” Sartre

Pochylam się ostatnio coraz częściej nad filozofią.
Nie lubię czytadeł na jeden raz, bo nie są warte mojego czasu.
Jak mam gorszy dzień, to otwieram przypadkowy tom serii Poszukiwaniu straconego czasu i płynę z nurtem tej książki. Czytałam je kilkukrotnie w całości, teraz wracam tylko do fragmentów.Według mnie nikt nigdy nie napisze nic lepszego.

4 polubienia

Outsider.

1 polubienie

Nocną rundę czytałem :slight_smile:

1 polubienie

Jestem na urlopie w domu i uleglem troche gorączce przedświatecznej…
Ale skonczylem ksiazkę wybitną.Eduardo Mendosa"Prawda w sprawie Savolty".To byl chyba jego debiut…
Ksiazka GENIALNA.Niby sensacyjna ale przede wszystkim z Barceloną w tle.Barca roku 1919.Bardzo niespokojny czas…Strajki ,anarchia i…anarchiści…
Cudowne porrtrety tak na pierwszym jak i na dalszych planach…Zabóstwo przemyslowca uruchamia lawine wydarzeń…
Polecam ale i ostrzegam bo to nie jest kryminal z seriii"z jamnikiem" :grin:

3 polubienia

Nicci French, Gra pamieci. Oczywiscie thriller…

4 polubienia

Dobre! Obie czytalam, pomidory mam!!!

2 polubienia

Millenium,Larssona?
Jest to chyba jedyna taka sytuacja gdy mam do czynienia z rewelacyjnie skrojoną fabuła a jednocześnie z odrzucajacym na kilometr,lewackim przekazem i odpychającymi bohaterami.
W tym tryptyku kazdy facet to w najlepszym przypadku świnia lub degenerat.Kazda laska to co najmniej,intelektualistka lub bohaterka.A jak ma czas to,cytuje,uprawia seks po sąsiedzku:)))
Czytalem to i wcale mnie to nie dziwilo ze pisal to szwedzki komunista.
Filmy na podstawie ksiazki,bardzo średnie…

2 polubienia

Filmów nie widziałem, a sama książka podoba mi się umiarkowanie, taki zapychacz czasu, ale dość sympatyczny. Wszystkie te książki, które idą do mnie są prezentem od mego przyjaciela i jego małżonki. Od lat tradycyjnym.

2 polubienia

Dla porównania…
Robert Galbraith i"Wołanie kukułki",Zniwa zła",“Jedwabnik” i"Zabojcza biel".
To wyśmienita J.K.Rawling pod pseudnimem.Wszystkie te powiesci sensacyjne pisane są z lekkim,chandlerowskim kolorytem ale przede wszystkim są na wskroś angielskie.Ekranizacje takze bardzo udane choc czekam teraz na 4 cześć czyli"Zabójczą biel"…

2 polubienia

To pikuś, ale doszły mnie słuchy i mam mocne, uszczęśliwiające mnie podejrzenia, że jedną z dwóch pozostałych książek w ramach tego prezentu jest kolejny poczet władców polskich. Mam już ich 9 różnych autorów ten będzie 10. :grin:

3 polubienia

Co Ty chcesz od serii z jamnikiem czy kluczem? Pod tym plaszczykiem przemycono wiele dobrej literatury. A ze tez sporo grafomanii? Czyms cenzure trzeba było uspic…

4 polubienia

Wołanie kukułki czytałam niedawno, rzeczywiście angielski klimat :). Jedwabnika już mam w domu, ale… czy żniwa zła powinnam przeczytać wcześniej? Kolejność jest istotna, czy nie?

2 polubienia

Wlasciwie nie,jesli chodzi o temat i intryge.Ale jesli chodzi o relacje z Robin,kolejność jest bardzo ważna.Podobnie jesli chodzi o jej zycie osobiste.

1 polubienie

Ależ wiem!
Prawda jest jednak tez taka ze kilogramy makulatury,najczesciej niejakiego Edigeya,zalegaly w kazdym kiosku.

2 polubienia

Papier kiepski byl, wiec szybko ulegal recyklingowi.
A Edigey to jeszcze nie byl najgorszy. Trzeba bylo Koldzinska poczytac, albo skadinad utatentowanego Slomczynskiego (tlumacza) z jego dosc niezdarnymi probami nasladowania Agaty Christie pod pseudonimem o ile dobrze pamietam Joe Alex.

3 polubienia

Przypominam snbie “Lalkę” :slight_smile:

5 polubień

No wlasnie Joe Alex byl calkiem,calkiem.
Czytalem to kilka lat temu i az sie zdziwilem jak to fajnie wchodzi :wink:

2 polubienia

Tematyka dzis nie budzaca kontrowersji, ale wiekszosc to okres kiedy cenzura i Sherlocka sie czepiala jako nieprawomyslnego. Joe Alex to taki wtorny trochę, ale na bezrybiu?
A w tych jamniczkach i kluczykach to i czarny kryminal amerykanski trafiles, i czasem sf ze zlotych lat nie tylko z zza oceanu (radziecka na produkctjniakach i Strugackich sie nie konczy)- bylo to oznakowane w ramach serii “?!?”
Najwiekszym problemem bylo porzekopac sie przez stosy makulatury, zeby cos znalezc.

3 polubienia

Czytywałem Tygrysy, takie małe książeczki o II wojnie światowej.

5 polubień

Wszystkie moje Chandlery są z jamnika :wink:

2 polubienia