Co teraz czytacie?

Bo chyba innych nie bylo…

1 polubienie

Byly ale w latach 80-tych,poznych gdy kazda klejona ksiażka,rozlatywała sie niemal natychmiast…
Z tego typu ksiązek chyba tylko Alistair Mc Lean,doczekal sie szytej edycji…

2 polubienia

Simenon z komisarzem Maigret tez jamnikowy…

1 polubienie

Ja mam McLeana klejonego. Kilka razy. :crazy_face:
A w ogole klej i papier z tych wydan to przysmak rybikow cukrowych.

2 polubienia

Simenona mam tylko"Chińskie cienie".Wyd. 4 & F…Nigdy wiecej o tym nie slyszalem…

Cos od polowy lat 30 do 72 popelnil blisko 80 kryminalow, nie liczac beletrystyki, na polski byl tlumaczony jeszcze przed wojna, potem w ramach walki ze straszna francuska burzuazja powoli popadl w zapomnienienie. Choc na podstawie jego ksiazek powstalo sporo filmow, a jednym z wcielen Maigreta byl Jean Gabin. W Polsce mocno niedoceniany.

3 polubienia

O kurła nie wierzę że tak namiętnie czytacie.
Ja to najwyżej Tele Tydzień łykam i internety.
Panią Tokarczuk chciałem machnąc ale ludzie gadają że ona pisze w sposób trudny dla przeciętnego janusza z bloku. Nikt mi też nie potrafi powiedziec o czym ona właściwie pisze i jaki gatunek preferuje.

Przygodę z książkami zakończyłem na etapie pisania pracy magisterskiej. Były to pozycje z psychologii, socjologii i pedagogiki. Żadne tam powieści i proza.

Rzadko go czytalem…Natomiast pamietam doskonale serial,“Komisarz Maigret”.Tyle ze tam nie bylo Gabina.Gral go jakis zwalisty facet,troche jak Peter Ustinov :wink:
Oczywiscie podobienstwo przypadkowe…

1 polubienie

Bylo kilka edycji ale ta[biała] z konca lat 80-tych,byla jak na owe czasy,wyjątkowa.Nie kupowalem jednak bo mam go wszystko niemal,w przyzwoitej edycji KAW.

ja MaLeana mam ksiegozbior typu collage - co w rece wpadlo to sie kupowalo - nawet malowniczo to na polce wyglada :wink:
ostatnio skompletowalam sobie komisarza Montalbano i kilka luzno zwiazanych z tym utworow - Andrei Camilleri. fajne czytadlo w sycylijskich klimatach. Wloski serial na podstawie tych ksiazek tez udany, ale znow ten sam problem - szata graficzna i format to jak sie wydawcy przypomni.

2 polubienia

Ten Montalbano obija mi sie o uszy co jakis czas ale…Chyba tylko serial z przed lat.Z pewnoscią nie czytałem.

“ABC pomysłowych rodziców”
“Twój mozg”
“Sztuka podstępu”
czyli jak zrozumieć przedstawicieli pokolenia “Z” ?

3 polubienia

serial nie jest taki stary zaczal sie w 1999 ostatnie dwa odcinki to 2018 - w sumie 32, wiecej to chyba nie bedzie, bo Camilieri zmarl w ubieglym roku, pozostawiajac po sobie ostatni tom historii Montalbano - odsylajac go na emeryture.
tak jak to bywa z angielskimi - sa to dwa lub 4 epizody (“odcinek” to prawie film - 2 godziny bez rekalm) na sezon.
w Polsce praktycznie przeszedl bez echa co akurat dziwic nie musi przy zalewie radosnej turecko-latynoskiej produkcji.

2 polubienia

Przeszedl bez echa ze wzgledu na czas emisji oraz jakies niszowe kanały tv.
Nie przypominam sobie aby tego typu filmy,w ogole funkcjonowaly w tzw.prime time.
I min. Dlatego,przestalem oglądać filmy sensacyjne bo,przepraszam ale Żar tropikow czy Miami Vice to coś co nie miesci mi sie w żadnych kategoriach…
Lubilem Gliniarza i prokuratora ale to byl w tych latach,wyjatek.
A filmy z lat 70-tych,przestano wznawiac.Dopiero teraz jest tego sporo ale w Anglii.

2 polubienia

ja to sie zastanawiam czy w Kur-vizji to oni jeszcze wiedza co to jest prime time i co tam powinno sie umieszczac? przynajmniej jesli mowimy o stacji majacej za zadanie rozwijac spoleczenstwo?
a pozostale stacje komercyjne ida podobna droga - liczy sie ogladalnosc.

3 polubienia

To juz chyba nie dotyczy zadnej telewizji.Z tym ze ta panstwowa,ma zdaje sie,jakąś misje do spelniania…
A jest to chyba najbardziej w tym kontekscie,faktycznie scoorviony zamysł.

2 polubienia

i wpływy z reklam :frowning:

1 polubienie

podobno panstwowa ma - faktem jest, ze panstwowy program 2 to glownie wlasnie ciekawostki filmowe ze swiata, bedace hitami w innych krajach, duzo filmow dokumentalnych bez kosmitow, od tego ostatnio jest jakis kanal discovery i programy bedace uzupelnieniem rzuconej w dziecinstwie szkoly podstawowej dla prawie analfabetow (czasem ogladam, ze wzgledu na mozliwosc poszerzenia slownictwa - w koncu do szkol w Hiszpanii nie chodzilam, wiec nie zaszkodzi)

2 polubienia

@birbant jak sobie oplacisz wysyłkę to chetnie Ci oddam.Stan idealny,oprawy twarde

:sunglasses:

2 polubienia

Podręcznik do Pythona :rofl:

1 polubienie