Co to za goovniany zwyczaj?

Nadrobiłem troche zaległości na fejsie.
Wciąż sporo interesujących aktywności ale…Aż roi sie od idiotów którzy z uporem maniaka,wertują kalendarze by składać życzenia urodzinowe…osobom zmarłym i to ok. 20-30 lat temu!
Czysta głupota?Czy rodzaj narcyzmu,byle tylko zwrócić na siebie uwagę… :face_with_raised_eyebrow:
Znalazłem nawet idiotę,amerykanina który życzył najlepszego Burtowi Lancasterowi,ilustrując to słowami w stylu,“niech Ci sie wiedzie” :face_with_raised_eyebrow:

3 polubienia

Próżność ludzka nie zna granic, a lansowanie się w dowolny sposób jest modne. Może być skandal, byle o mnie głośno :frowning: Nie mówię o ludziach, którzy ujawniają swoją wiedzę, umiejętności, czy zdolności, a o takich, którzy pokazują światu, co zjedli na obiad, jaki nowy ciuch sobie kupili, czy wstawiających patostreamy.
Co do urodzin, to nie znoszę życzeń urodzinowych wysyłanych z automatu przez bank, salon samochodowy, w którym kupiłam auto itp. To nie pamięć i życzliwość, a przypominajka z numeru Pesel :(Co dopiero życzenia urodzinowe dla zmarłych. Ja jakoś, na szczęście, nigdy na coś takiego nie trafiłam :slight_smile:

3 polubienia

W Korei to dopiero maja pole do popisu.
https://tvn24.pl/swiat/koreanczycy-zmieniaja-sposob-liczenia-wieku-w-oficjalnych-dokumentach-beda-mlodsi-o-rok-albo-dwa-lata-6429158

1 polubienie

Serio? Nie spotkałem się z czymś takim. Z Facebooka korzystam tylko po to by wiedzieć co słychać w mieście i okolicy.

2 polubienia

Czy nie ma to zwiąsku z tym, że Facebook automatycznie informuje o urodzinach znajomych?

(Nie mam konta na Facebooku, więc mogę się mylić)

2 polubienia

Raczej nie bo fb przysyła informacje że twój znajomy ma urodziny danego dnia z tego co pisze collins wynika że ludzie składają życzenia urodzinowe osobą znanym takim jak aktorzy,muzycy,pisarze itp nie znajomym którzy na dodatek nie żyją od kilkudziesięciu lat Takich informacji fb już nie wysyła do ludzi
Zresztą 20,30 lat temu to jeszcze nie każdy miał internet i facebooka

3 polubienia

Wszedłem niedawno na profil mojej zmarłej rok temu mamy, a tu widzę u niej życzenia urodzinowe od dwóch osób w tym jednej z rodziny (dalszej, co prawda, ale jednak).

1 polubienie

Ale te osoby wiedzialy, ze zmarła?

Ta z rodziny raczej powinna była wiedziec

2 polubienia

No i sam widzisz…A ja miałem głównie na myśli tych co składają życzenia muzykom czy aktorom,choć ich wcale nie znali!!!

Nieee, to lekka przesada. Może nie potrafią inaczej? Zbyt intensywne korzystanie z mediów społecznościowych ogranicza myslenie i pomysłowość.

Jeden gość na rockowym forum,obraził się na mnie i zabronił komentowania!!!
A potem złożył życzenia Duanne Allmanowi który nie żyje od 53 lat…
Jeszcze gorzej jest na forach filmowych.Tam baby bez opamiętania życzą wszystkiego najlepszego co slynniejszym nieboszczykom!

To akurat nie moje rewiry, z FB w ogole korzystam rzadko, od maja chyba nie bylam?

Tu nie chodzi o znajomych.Tu chodzi o ludzi wręcz obcych, znanych jedynie z życia publicznego.

1 polubienie

Bo to się dzieje na forach specjalistycznych i dotyczy postaci z życia publicznego…

1 polubienie

Tak na marginesie mówiąc przypomniałem sobie jedną rzecz i generowanie mnie to nie dziwi że składają życzenia osobom co nie żyją z kilkadziesiąt biorąc pod uwagę fakt że jest Kościół Elvisa Presleya…

Maradona takowe mial juz za zycia…

Szczerze mówiąc, to nie spotkałem się z takim zwyczajem. Owszem zdarzają się posty jubileuszowe z okazji urodzin żyjących artystów, ale o zmarłych nie widziałem.

Może i o zmarlych tez się trafiaja?
Jesli w stylu “wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia”? :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

Jesteś na classic rock i nie widziałeś??? :thinking:
Inna sprawa że chyba 10 razy więcej jest tego na forach z klasyką filmu…