Co to za ptak?

Miał cały biały brzuszek resztę upierzenia czarne. Chyba pierwszy raz w okolicy mej widziałam… Smuklejszy niż gołąb, mniejszy niż sroka. Pomogłam?:smiley:

2 polubienia

Taki?

Landsvale

To jaskółka, ich przeloty odbywają się właśnie od kwietnia do maja.

2 polubienia

Jaskółka?

1 polubienie

Byłam pieeeerwszaaaa :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Jaskółki nie były nigdy takie wyrośnięte… jak te wczorajsze… widziane przeze mnie… ale bardzo prawdopodobnie ze to one …

1 polubienie

Ornitologiem nie jestem, na ptaszkach się nie znam, ale żem szukała specjalnie dla Ciebie.

2 polubienia

A ja myślałam, że Ty szukać nie musiałaś, ale merci :stuck_out_tongue: :eagle:

1 polubienie

@Antykwa zna się na ptakach, tyle nam zagadek tu urządził, że głowa mała.
Patrz, tu jest też jaskółka z innego ujęcia.

hqdefault

I jest coś jeszcze, co zauważyłam u gołębia.
2 lata temu gołąb pocztowy usiadł na moim parapecie, teraz wiem, że chciał odpocząć przed dalszym lotem.
Zrobiłam kilkadziesiąt zdjęć, początkowo był smukły, kiedy już znalazł odpowiednie miejsce, stał się nieruchomy, robił się coraz grubszy- pełniejszy.

5 polubień

Hmmmm…I ten ptaszek na zdjeciu jest czarny???

1 polubienie

A to nie Ty opisywałaś kiedyś obserwacje ptaka na parapecie? że wleciał Ci do pokoju nawet? i miał jakąś ‘obrączkę’ ? edit: z całą pewnością :smiley:

1 polubienie

Z opisu wynika ze moze to byc pliszka siwa lub pliszka brytyjska.Moze ale…nie musi bo pliszki są małe i bywają biąle tez na główkach…

1 polubienie

Nie widziałam aby miały jakieś zabrązowienia jak na tym zdjęciu powyżej… ( chyba, że z daleka tego nie widać, siedziały na drugim piętrze…) niestety zdjęcia nie mam.

1 polubienie

Pliszka brytyjska jest tutaj na kazdym kroku.Bialy brzuch,reszta czarna.Smuklejsza ale niewiele wieksza od wrobla.I,co ciekawe,biega jak szalona.Nigdy nie slyszalem aby te ptaki biegaly ale z uwagi na masowe wystepowanie i stosunkowo niewielką strachliwość,próbowalem sie dowiedzieć :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Pliszki żółte są bardzo ładne, właśnie podglądam w Google.

1 polubienie

Dokładnie.To byłam ja, i on wcale nie wleciał do mieszkania, mąż go celowo zabrał do środka. Dał do wiklinowego koszyczka szmatkę, wsadził gołębia i umieścił na noc w wannie…
Z takim wariatem muszę się męczyć :rofl:

2 polubienia

Byłby wariatem gdyby to Cb wsadził do wanny, :upside_down_face: :grin: :laughing: a z ptakiem spał… a tak to ma dobre serce…

2 polubienia

On sobie może wsadzić…
Mamy dwa łóżka :grin:

2 polubienia

A tak pisząc powazniej, to elsie opowiadała kiedyś, że jej do mieszkania wlazło jakie dziwnie wyglądające stworzenia i tez miała przerypane…

2 polubienia

Jaskolkowatych jest troche gatunków
Jest app nazywa sie Ptaki Polski, moze tam znadziesz? Bo ja wróbla od papugi moze odróżnieniu

@efka droga, nie rozróżniasz uprzywilejowanej roli układacza zagadek od, przyznaję, zdecydowanie gorszej tego biednego zgadywacza. Zgadywacz musi się znać a twórca zagadek nie musi. I ja właśnie na ptakach nie specjalnie się znam.
Mam jednak akurat pod ręką Przewodnik Collinsa ( ! ) pt.“Ptaki” i tam znalazłem (prawdopodobnie) Twojego ptaszka. Jeżeli to jest jaskółka (a głowy za to nie dam), to jest to dymówka. Szczególnie charakterystyczny jest taki ciemny “śliniaczek” , inne jaskółkowate takiego nie mają.
Wspomniany przewodnik wyszczególnia z jaskółkowatych (Hirundinidae): brzegówki, jaskółki skalne, jaskółki blade, dymówki, jaskółki rudawe i oknówki.

6 polubień