Co wiadomo na temat wyborów w USA?

Co one zmienią i o co chodzi bo mi się nie chciało interesować XD

No właśnie. Jeszcze do wiadomości nie doszedłem. Oby demokraci. Inaczej Ukraina przegra wojnę a świat demokrację.

2 polubienia

Haha, to po co pytasz, jak nie interesuje cię to. Podobno coś tam minimalnie mają republikanie wygrać, lecz to tylko zdyscyplinuje Bidena, która jednak coś stracił z twarzy przed Ameryką. Myślę, że się poprawi i potem jeśli nie on to ktoś inny z demokratów wygra przyszłe wybory.

1 polubienie

Kongres juz jest republikanski. Senat w zawieszeniu. Ale tez demokraci tam duzo nie ugrają.
Biden bedzie bezsilny, a amerykanscy politycy beda sobie slupki popularnosci liczyć i do oczu skakac, co wykorzysta Putin.
Oraz Chiny i Indie ( o ile tych drugich trochę Angole nie przypilnuja)
Scenariusz nieciekawy …
Co obstawiacie? Chiny zaatakuja Tajwan czy gospodarczo przejma Syberie? .

1 polubienie

Nie chciało mi się interesować w sensie nie miałem na to siły heh

Ciężko mi sobie wyobrazić żeby Chiny napadły na mocarstwo atomowe. Myślę że wywołali y wojnę ze Stanami Zjednoczonymi prędzej a więc Tajwan

A Trump o ile dobrze pamiętam jest demokratą a Joe Biden republikaninem co nie?

Cos Ci sie przestawilo z rym trampkiem…

1 polubienie

Czyli na odwrót xd Ok

Wiem że jeszcze długo nie będzie wiadomo kto wygrał

Siergiej Szojgu ogłosił wycofanie się na wschodni brzeg Dniepru przez Rosjan w tym z samego Chersonia

Ukraińcy tak zrujnowali Rosjanom logistykę przez Dniepr

Non stop hajmarsowali dzień w dzień

Nie jest tak zle, poza senatem, gdzie jeszcze ni do konca policzono w czterech stanach wyniki sa juz jasne -
Ani Biden, ani Trump nie uzyskali zdecydowanej przewagi.
A nalezy pamietac, ze partie amerykanskie maja charakter uslugowy i nie ma czegos takiego jak dyscyplina glosowania.

1 polubienie

Jak to rozumiesz

Z uslug partii korzystasz organizujac sobie kampanie wyborcza - wybierasz, z kim ci bardziej po drodze.
Zdarzalo sie, ze trafialo się ludzie, ktorzy uwazali, ze mozna zrobic cos poza tym systemem - ale na ogol konczylo się to niepowodzeniem. W obu partiach pracuja fachowcy od propagandy, zbierania pieniedzy, psychologiii i Bog jeszcze wie czego - w kazdym razie znakomicie przygotowani do “sprzedania” kandydata jako najlepszy produkt swiata. W razie jakby cos w marketingu zazgrzytało adwokatow tez maja.
Oczywiscie to w duzym uproszczeniu.
System polityczny USA jest dosc skomplikowany, zwlaszcza, ze praktycznie prezydent niby rzadzi, ale kontrolowany przez kongres. I to bez litosci.

1 polubienie

Tak się zastanawiam. Rząd chciał kupować prąd od Ukrainy która faktycznie miała go mieć nadmiar ale Rosjanie bombardują infrastrukturę krytyczną Ukrainy i teraz może go dla samych Ukraińców nie wystarczyć :confused:

A zatem i co z Polską?

Da sobie rade.
Najwyzej kupisz sobie rower stacjonarny i dynamo zeby w ciemnościach nie siedziec.
O projekt zapytaj kolegę jak z sanatorium wyjdzie…

1 polubienie