Co z chińskim rządem i naszymi lokalnymi psychopatami?

Witam. To dobrze, że Zachód postanowił już nie wspierać Rosji Putina, ale co z pozostałymi psychopatami na wysokich stanowiskach państwowych I korporacyjnych? Mam tu na myśli głównie rząd Chin, ale nie tylko, bo również zachodnich i polskich polityków oraz zachodnich i polskich właścicieli/presesów/menagerów wielkich firm. Oni też mają mnóstwo krwi na rękach oraz innych złych rzeczy.

Czy związku z tym nie powinniśmy nawrócić się na minimalizm? W ten sposób nie tylko nie będziemy nadmiernie wspierali psychopatów, ale również odejmniemy sobie mnóstwo pracy i problemów.

Dodam, że minimalizm nie polega na nieposiadaniu, ale na ograniczaniu się tylko do tych towarów i usług, które naprawdę są nam potrzebne lub których naprawdę pragniemy.

2 polubienia

Ja jestem w zasadzie minimalistą. Bardzo rzadko zdarza mi sie kupować rzeczy niepotrzebne, tylko dlatego że mi sie cos podoba. Mój telewizor ma 15 lat, lodówka 30, zmywarka 25 a pralka 12. Wszystko działa, więc po co zmieniać?

8 polubień

Chinczycy czekaja na przegrana Putina.
Kiedys dawno temu pilo sie za polsko chinska granice na Uralu i sowiecka flote “do dna”
to - przynajmniej ci Chińczycy, ktorych znam (rozmawiamy jezykiem posrednim czyli po hiszpansku) sa bardzo cierpliwi - ale jak bys od dziecka musial sie uczyc alfabetu z 50. znakami podstawowymi?
ale tez latwo sie asymiluja. czesto z zysku zrezygnuja, bo oddasz pozniej jak oni beda w potrzebie.
nie ma jednoznacznej odpowiedzi - co zrobia?
mnie to bardziej interesuja przyczolki Moskwy w Ameryce Lacinskiej? Kuba, Wenezuela, Meksyk, gdzie dziada z baba nie brakuje - a migrantow od diabla, ludzie zdeterminowani nieudolnoscia rzadow pra na polnoc. marząc o amerykanskim snie - ze cos sie samo zrobi?

2 polubienia

masz dobry sprzet?
niestety to co sprzedaja w Hiszpanii az takiej trwalosci nie ma. :wink:

2 polubienia

Ten sprzet dział bo jest stary. Nowe sprzęty są fabrycznie postarzane tak, aby się psuły po pewnym czasie i nie opłacała ich naprawa.

7 polubień

kwestia oplacalnosci? przemielic i zrobic od nowa?
mam zegar który wlasnie stracil zycie, pamiatka rodzinna - pekla sprezyna.
werk w stanie dobrym
czy znajde kogos, kto jest mechanikiem hobbysta? bo co prawda dobrymi checiami to pieklo, czy droga do piekla wybrukowana?
rozkrecic latwo, ale potem zlozyc?

2 polubienia

A nawrócimy się na minimalizm, nawrócimy. Możliwe że już niedługo. I będziemy się z tego cieszyć, dokładnie jak WEF obiecał, chociaż z innych powodów… :wink:

2 polubienia

minimalizm? zeby od nowa piramidy budowac?

2 polubienia

Mogą być i piramidy. Tyle że do zbudowania piramid potrzeba być albo bogatym, albo mieć społeczeństwo wierzące w życie po śmierci. A my wiarę już odrzuciliśmy, a minimalizm zabierze też i bogactwo. Więc na piramidy jednak nie licz… :wink:

1 polubienie

Świat jest zależny od Chin. Nikt nic im nie zrobi. Biją swoich. Sąsiedzi są bezpieczni. No może z wyjątkiem Tajwanu

2 polubienia

ponoc wiara przenosi gory :wink:

2 polubienia

czy bija swoich? Chinczycy sa tacy ze poczekaja.
przynajmniej część z nich
Tajwan? to ci co uciekli przed zaraza Mao.

Rany czy Ty nigdy nie przestaniesz zatruwać życia tym minimalizmem?Jakbym sekciarstwo jakieś trafił :face_with_raised_eyebrow:
Precz z ingerencja w prywatne preferencje!Wara!!!
A Chiny nie są psychopatami.To mocarstwo które walczy z USA o swoją pozycje w świecie i tak należy ich traktować.
To na tyle światły i pragmatyczny"umysł" by postrzegac sprawy realnie i widziec przeciwnika tylko w Ameryce.Soviet jest tu jedynie EWENTUALNYM sojusznikiem.Do wykorzystania jak zaporę.

3 polubienia

…pod warunkiem, że masz łopatę, taczki i czas na zbyciu. Wiara ma ci tylko dodać chęci do pracy… :wink:

1 polubienie

Tylko jak długo z wiarą pożyjesz?

A czy czas jest wartością stałą?

1 polubienie

Do końca życia, oczywiście. Tak jak z wszystkim innym.

A czas nie jest wartością stałą. Jak będziesz z taczkami biegać, to uwiniesz się szybciej niż chodząc… :wink:

2 polubienia

Fabryka powoduje raka wśród pracowników, okolicznych mieszkańców i/lub klientów, ale przecież ta fabryka nie byłaby produkowała swoich towarów, gdyby nie było na nie popytu.

Co do konkretów, chiński rząd prześladuje przede wszystkim własny naród. Poczytaj o Ujgurach.

1 polubienie

Ujgurzy to nie Chinczycy.
Poznaj historię Chin.
A wlasciwie regionu wschodniej i poludniowej Azji.

1 polubienie

Nie każdy załapał się na niezłomną lodówkę Minsk

3 polubienia