Co z tą polską?

To serio zniewaga flagi?

“Powód zatrzymania - na szczęście tylko flagi” :joy::joy::joy:

1 polubienie

Zdania sa podzielone.
Dzis tutejszy sad najwyzszy uznal, ze spalenie flagi hiszpanskiej jest przestepstwem. Nie wchodzi w sprawy objete pojeciem “wolnosc wypowiedzi”
Ja osobiscie nie jestem zwolenniczka uzywania symboli narodowych jako narzedzia protestu. Za dlugo jako narod o nie walczylismy.
Z tym, ze podejscie do tej symboliki w Polsce i Hiszpanii sporo sie rozni.
Prownywanie nie ma sensu.
Mnie nartwi inna rzecz - policja bez nakazu pakuje sie do prywatnego mieszkania, robi co chce i nie ma jak zaprotestowac przeciwko ewidentnemu bezprawiu.
Juz ja sobie wyobrazam taka akcje tutaj - jakby sie komendant miejski na stolku utrzymal to bylby cud.
Ja rozumiem pozar czy inne zagrozenie zycia - drzwi otworze, ale progu nie maja prawa przekroczyc.

3 polubienia

Z tego, co wiem, to flaga jest symbolem zastrzeżonym, podlega ścisłym wymogom proporcji, kolorów. Patrz Ustawa chyba z 1980 r. Dodawanie do niej elementów typu czarna błyskawica jest znieważeniem jej i autorowi grozi kara grzywny.
P.s. sprawdziłam w Wiki - Naruszenie przepisów o używaniu flagi Polski stanowi [wykroczenie] określone w art. 49 § 2 [Kodeksu wykroczeń] zagrożone [karą aresztu] lub grzywny

1 polubienie

Ale jesli jest to wyrob flagopodobny nie spelniajacy wymogow ustawy?
Poza tym prezes w pelerynce z orlem to tez swietokradztwo?

2 polubienia

Świętokradztwo (zbezczeszczenie lub znieważenie świętego miejsca lub przedmiotu), to nie, ale co do znieważenia symbolu narodowego to już bym się zgodziła. Świętokradztwem można więc nazwać malowanie sprayami pomników związanych z religią, dorysowywanie np wąsów postaciom na znanych obrazach nazwałabym wandalizmem.
P.s. Wyrób flagopodobny :slight_smile: hm… zależy. Jeśli do czerwonych spodni założę białą bluzkę, to jeszcze nie jestem ubrana we flagę. Ale jeśli flaga wisi wysoko to nie będę wspinała się i sprawdzała jej wymiarów :slight_smile:

1 polubienie

Teoretycznie masz rację… jednak:
unnamed z382822_1 z22954873Q-2

4 polubienia

Wiem, ja piszę o teorii zawartej w Ustawie.

2 polubienia
5 polubień

No właśnie. Do tej pory to pozostawało teorią… A teraz nagle jakaś ponura praktyka się z tego zrobiła. Mamy opresyjne państwo, które cenzuruje balkony :frowning:

3 polubienia

Założę się o dużo, że gdyby to było co innego, a nie błyskawica, nikt by na to uwagi nie zwrócił.

5 polubień

Jesli ktos do flagi podchodzi z nabozna czcią to dla niego prezes i jego kamaryla w pelerynkach to swietoktadztwo. :wink:
A tym bazgraczom sprajowym to powinno sie wymierzac kare bambusem po pietach, bo inaczej chyba nie trafisz do wandalami

2 polubienia

No to teraz posypią się kary przy skokach narciarskich, na trybunach piłkarskich… A zaraz, zdaje się, że nawet gówn.m można napisać na fladze “Pcim Dolny”. byle to nie była błyskawica?

3 polubienia

Jestem za karą finansową lub przymusową pracą w celu naprawienia szkód (z nawiązką). Wandal posiedzi w ciepełku, miskę żarcia dostanie, jeszcze mu pozwolą ćwiczyć na siłowni, pooglądać TV, a jak wyjdzie do dalej będzie “wandalić” :frowning: Gdyby musiał zapłacić, to następnym razem by się zastanowił czy warto.

3 polubienia

Wg mnie nie można. Można dodać plakat z nazwą miasta, ale nie na fladze. Ale to tylko moje zdanie.

1 polubienie

Wandalowi to fizycznie dolozyc. Finansowo? Jak kogos stac na spraje to biedny nie jest.

1 polubienie

No właśnie, biedny nie jest, więc może zapłacić. Dlaczego ja, jako podatnik mam za to płacić?

4 polubienia

Najpierw trzeba takiego zlapac na goracym uczynku.
Ale policja zajeta pilnowaniem kotow prezesa.

2 polubienia

Ale piszemy o już złapanym. Skoro ma dostać baty, to musimy wiedzieć kto to :)))

Problem w tym, ze jak zasmaruje jakas ruine to w zasadzie szkoda jest minimalna, ale jak zniszczy swiezo odnowiona elewacje? Czy wagony kolejowe?

1 polubienie