Copiątkowy Quiz wiedzowy nr 384

Coś nie poszło mi dzisiaj, ledwo 5/10 :frowning:
A Wy?

Zapraszam – KLIK!

2 polubienia

Brawo ty!
Typowy quiz dla kujonow. A wlasnie wyczytalam ze ludzie ktorzy wiekszosc pojec znaja na pamiec i na wyrywki - tak zwani sawanci maja na ogol IQ nieco powyzej 50
:crazy_face:

2 polubienia

Komplecik, ale trzy strzelone…! Wiem, wiem, kujon i ćwierćinteligencie! :joy: :joy: :joy:

3 polubienia

@elsie
Ale ci co strzelaja celnie sie nie licza :stuck_out_tongue:

2 polubienia

8|10 Wzór i ptak mnie przerosły. Ciekawe czy koleżanka @ata-ata zaliczy mnie do sawantów? Prawdę mówiąc określenie to oznaczało kiedyś osobę o dużej wiedzy ogólnej, ale wtedy jeszcze nie znano badań nad IQ.

Co do pałacu Radziwiłłów, to mamy w Polsce 2 takie pałace. Ten drugi jest w Balicach zbudowany w dawnym średniowieczu przez rycerski ród Toporczyków z Morawicy. W ręce Radziwiłów dostał się późno, dopiero w XIX w. Te Toporczyki stracili go za długi. W tej chwili nie pamiętam wszystkich kolejnych właścicieli, ale najdłużej należał do Firlejów. Na końcu przejął go Hieronim Radziwiłł.

6 polubień

7/10 :blush:
A czy ja muszę wszystko wiedzieć? Ani jednego nie ustrzeliłam. Same spudłowane :worried: Szczęście się ode mnie odwróciło czy co? :thinking:

5 polubień

Ale chociaż nie próbowałam przyprawić skrzydeł pieskowi :sunglasses:

3 polubienia

Dodam jeszcze, że najpierw sensatki, czyli kobiety o dużej wiedzy zapoczątkowały ruch sawantek, które zapoczątkowały ruch o równouprawnienie kobiet przekształcając się w sufrażystki, a z tego powstały emancypantki, te zaś dziś są feministkami.

5 polubień

9/10
Ta niemiecka nazwa miasta.
Metafora trafiona i lezy pokotem.

4 polubienia

Nie przejmuj się. Mi się to miasto też nie odgadło :slightly_smiling_face:

4 polubienia

Ale powinnam wiedziec. Nie raz tam bylam.

1 polubienie

Zaraz po wojnie nosiło przez krótki czas nazwę “Lecko”

4 polubienia

Przyznajcie się lepiej, kto z Was takiemu cudnemu białemu misiakowatemu pusiowi pieskowi próbował przyprawić skrzydełka, żeby sobie jako ptaszek polatał. Kiedyś to był piesek do zaprzęgu :wink: Oczywiście nazwy nie mogę podać, żeby innym nie popsuć zabawy przy odgadywaniu.

4 polubienia

Ufff to mnie pocieszyłaś!!! :joy: :joy: :joy:

1 polubienie

Powinnaś ćwiczyć na strzelnicy… :rofl:

1 polubienie

Ojjj, i te są koszmarne (przynajmniej dla mnie): kobiety na traktory… :-1:

1 polubienie

Udało mi się, chciałam inaczej…

To i tak lepiej niż by kazali traktory na kobiety…, :grin:

1 polubienie

Czy Ty musisz mieć zawsze rację??? :joy: :joy: :joy:

1 polubienie

Nie muszę. :stuck_out_tongue:

2 polubienia