Cos z tego rozumiecie?

Bez przesady, brexit negocjowali ladnych kilka lat. A myslisz, ze obecna “elyta” polskiej wladzy to sami samobojcy? I ile KK stracilby dotacji unijnych (grunty rolne) w razie polexitu? Pecunia non olet.

4 polubienia

W takiej akcji to widziałam Korwina-Mikkego… Tylko krawat powiewał!

1 polubienie

To on z muszki na krawat sie przestawil?

1 polubienie

@okonek Rutte jest nieformalnym liderem grupy oszczędnościowej, do której oprócz Holandii należą państwa skandynawskie. Chodzi im o zmniejszenie budżetu przeznaczonego na zwalczanie skutków covida i żeby to nie była dotacja, ale pożyczka z dokładną kontrolą, na co te pieniądze będą w każdym kraju wydawane. Według ściśle określonych kryteriów. Najbardziej protestują Italia i Hiszpania.

A Morawiecki ma inne jeszcze problemy, chodzi o klimat i Polska znów jet jedynym krajem, który się sprzeciwia, ale nie dość na tym, bo okazuje się, że nagle, że przy dzieleniu budżetu jest także barana pod uwagę przestrzeganie praworządności w danym państwie. Temat do rozwinięcia, bo “nasi” europosłowie i rząd znaleźli się w potrzasku.

3 polubienia

Na temat tej grupy oszczednosciowej to wlasnie dlatego jest w Hiszpanii wrogiem nr jeden. Mi chodziło raczej i takie bardziej plotkarskie wiesci - skad sie wziął w polityce i jak jest odbierany w Holandii, bo doczytałam się, ze premierem jest juz 10 lat, co nawet jak na narody zimnokrwiste jest dużo. Wyglada na to, ze będzie ciezkim orzechem do zgryzienia, jesli UE bedzie chciala zachowac pozory.
Co do Polski - nie ma odwaznych, zeby ruszyc sektor gornictwa, ani nawet pomyslu co zaproponować w zamian - energetyka zostala za wczesnie sprywatyzowana i nie ma szans na zmuszenie koncernow do dodatkowych inwestycji. W tzw, czyste energie.
Temat praworzadnosci to pieta achillesowa prawych i sprawiedliwych, wiec nic nowego :wink:
Ciekawa jestem jak to sie skonczy, bo do tej pory Wlosi zwykle bywali w grupie rozdajacych. Z Hiszpania roznie bywalo, ale Niemcy maja tu sporo do stracenia w razie glebokiego kryzysu. Wiecej nawet niz w Grecji swego czasu.

3 polubienia

To typowy demokrata, ale z zachowaniem politycznego rozsądku i ma mocną pozycję wśród Holendrów. Moim zdaniem, jest, jak na dzisiejsze czasy i możliwości dobrym politykiem i twardym. W ostatnim kryzysie bankstersim sprzed kilku lat Holandia mocno umoczyła poprzez ING i nieczyste sprawki banków swoich, co dało się odczuć, ale on poradził sobie z tym. Ale, jak ma się taką gospodarkę za plecami…

2 polubienia

Czyli tylko potwierdza, ze bedzie ciezko w negocjacjach.
Orban wyczul gdzie cieple buleczki wypiekaja…

2 polubienia

Orban na ten moment bardzo prounijny się robi, ale też będzie miał problem za to z mediami na Węgrzech uczynił.

3 polubienia

Bedzie musial poluzowac. Ale co się miało stać juz się stalo. To bedzie luzowanie smyczy, nie nieudolne lapanie do klatki.

2 polubienia

Właśnie się dowiedziałem, że bardzo się stawia i grozi wetem.

2 polubienia

Orban?
Widocznie uwaza, ze najlepsza obrona jest atak.

2 polubienia

U Macrona już podpadł. Ten mu wprost powiedział, że po równo to sobie z głowy może wybić. Bo Orban chce po równo i już.

2 polubienia

Oni wiedzą, że PiS nie ma nic wspólnego ani z prawem, ani ze sprawiedliwością.

2 polubienia