Cośrodowy quiz wiedzowny nr 116

Quiz dla przedszkolaków, komplet choć z jednym strzałem i ze dwa na logikę.

4 polubienia

  1. Kujonem nie jezdem… :stuck_out_tongue_winking_eye: :stuck_out_tongue_winking_eye: :stuck_out_tongue_winking_eye:
4 polubienia

11|12 Skaziła mnie Skaza.

Mam uwagę. Pytanie o najstarsze miasto w Europie jest nieprecyzyjne. Powinno być zaznaczone, czy chodzi o aktualne, czy w ogóle najstarsze. Wybrałem aktualne, zdobyłem punkta. Ale odkrytym najstarszym miastem na naszym kontynencie jest miasto znalezione przez archeologów w okolicach miejscowości; Provadija na terenie Bułgarii.

6 polubień

11/12
I wystarczy. Ja nie muszę znać wszystkich czarnych charakterów na świecie :stuck_out_tongue_winking_eye: :smile:

5 polubień

Widac, ze do przedszkola nie chodzilam.
11/12 a jedyna Skaze jaka znam to w brylancie.
No moze kliszy filmowej bez wskazania kpnkretnego tytułu.

3 polubienia

I wychodzi na to, że @Bingola to kujon kompletny. :grinning:

3 polubienia

Trza jak najszybciej wysadzić Go z siodła!!! :joy:

1 polubienie

Ja dżokejem nie jestem!

1 polubienie

Hmmmm, wymiary nie te (pamiętam!!! :))

Oj jak lubię się pośmiać… :joy:

Ponieważ to jest “Klub min.11” więc ja się nie zapisuję.

4 polubienia

Właśnie skończyłem jeden Twój rebusik, zacny panie Antykwo. :yum:

2 polubienia

11/12 wcale nie dla przedszkolakow. No moze oprocz 1.
Bład w niedoszacowaniu wieku sfinksa.

4 polubienia

Było mnie spytać, :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

11/12…Zle mam telenowele bo tutaj daty emisji i daty emisji w Polsce to 2 rozne sprawy.Kandyd droga eliminacji,najstarsze miasto podobnie choc bardziej na czuja…

5 polubień

Telenowela to bylo zjawisko psychologiczne, co ciekawe nawet Dynastia tak zachwalana pozniej nie miala takiego odzewu. Jedyna konkurencja mogl byc australijski Powrot do Edenu.

2 polubienia

O blisko dekade wczesniej byla Pogoda dla bogaczy.No skoro jest tu Dynastia to i ten film mozna pod to podciagnąc.A w ogole to wiecej z telenoweli miala czesto Bonanza :slightly_smiling_face:
Nie mowiac juz o australijskim serialu,“Z biegiem rzeki”.Kapitalny film ktory przepadl bo lecial na dwojce ok. godz. 22

3 polubienia

Oj tam. Co to jest te marne 1000 lat!

2 polubienia

Byla Bonanza, Swiety, Pogoda dla bogaczy, Saga rodu Fordythow, Polnoc pludnie, i sporo by wymieniac, ale to byly seriale, a nie jak teraz tasiemce ciagnace się setkami odcinkow, poddawane ciaglej reanimacji, mniej lub bardziej udanej.

4 polubienia