Cośrodowy quiz wiedzowy

Nie rozumiem dlaczego karp na święta to coś okropnego? Ja cały rok czekam na taką kulinarną ucztę.

2 polubienia

A dlaczego nie kupisz dziś karpia?

1 polubienie

dlaczego? teraz to nie wiem, ale w rybnym niedaleko gdzie mieszka moja mama w Polsce byl caly rok, nie codziennie bo transport bywal dwa - trzy razy w tygodniu.
no i warunki do przetrzymywania zywych trzeba miec.
w Hiszpanii w ogole karpii w sklepach nie uswiadczysz, bo uwazane sa za chwast wodny, ryba hodowlana jest pstrag.

Czasem kupuję ale w święta smakuje bardziej. Pewnie jest to wpływ świątecznego nastroju.

2 polubienia

bo to chwast. W Polsce bardzo ciężko poza świętami kupić karpia.

Ja mam gdzieś tradycję , nie będę jadł czegoś co dla mnie jest obrzydliwe. Podobnie jak zupa grzybowa.

Oby wszystkie chwasty były takie smaczne. A w ogóle nie rozumiem dlaczego chwast.

2 polubienia

Bo to karmione wszystkim co najgorsze. To taki wodny szczur.

1 polubienie

No to masz dziwne podniebienie. No i dobrze, niech tymi smakołykami rozkoszują się smakosze.

1 polubienie

karpie sa wszystkozerne, ale nie to sie na nieco bagienny smak miesa przeklada.
a co do karmienia? zeglarze z glodu umierali, ale ryb i to nie tylo w czasie rejsu nie zjedli - ze wzgledu na pochowki morskie - bali sie grzechu kanibalizmu. dzis tez by nalezalo uwazac co sie je, bo tratwy z nachodzcami sie topia?

wolę np sandacza.

jak go sobie zlapiesz? :sweat_smile:

Wielu wiedząc jak się węgorze łapie by ich nie jadło.

1 polubienie

W rybnym:)

Dziwnie to brzmi ale widzę związek z moim pytaniem “kto płaci za internet”. Mówiłem tam że chcemy czy nie, ale wchłaniamy treści nam niepotrzebne marnując na to nasz cenny czas. Jeżeli Ty to robisz świadomie, celowo, bo to jest więc nie będziesz tego pomijał, to Twoja sprawa, ale mnie to dziwi.

wiem jak sie lapie wegorze, wiem co jedza karpie
i wiem z czego jest robiona pasza dla swin czy kurczakow.
z glodu mam umrzec? przeciez to juz przetrawione, przerobione.
wiekszym problemem sa tony konserwantow i polepszaczy dodawane do tego co laduje na moim talerzu.

1 polubienie

Oczywiscie ze celowo!
Lubie wiedziec co lub kto mnie otacza,z kim mam lub moge miec do czynienia.I nie zadowala mnie wpajanie sobie ze jest ładnie i anielsko.Bo nie jest!
I jesli widze jakies prawidlowosci w schodzeniu na psy to o tym mowie a nie zamiatam pod dywan.

w większości to nie prawda albo wyolbrzmienione.