Cud? Czy tylko pareidolia?

Taki obrazek dzis uchwyciłem na ścianie jednego z budynków. Co o tym myślicie? :smiley:

2 polubienia

Ja mysle, ze to koszmarek architektoniczny :wink:

1 polubienie

Tęczowa zaraza atakuje już nawet bezbronne budynki.
:stuck_out_tongue_winking_eye:

5 polubień

Jeżeli myślisz o tym kawałku tęczy, to ja też go widzę obok okna, na którym nalepiono coś na części szyby.
Zdjęcie daje się bardzo mocno powiększyć, więc widać, że te kolory nie są namalowanie na budynku, bo są półprzezroczyste. To kolor powietrza.

3 polubienia

Myślę, że za plecami (po Twojej prawej stronie, nawet byłbym w stanie z dokł. do 10 st. kąt określić) miałeś jakiś budynek z oknami. W jednym z nich odbiło się światło i padło na blok.

To jedno z wytłumaczeń. Inne, że akurat gdzieś ktoś okno otworzył, od niego odbiło się światło i dalej już wiadomo. Druga wersja raczej bardziej prawdopodobna od pierwszej, bo mamy tylko jeden obraz. Są jeszcze inne wytłumaczenia, ale niech pozostali główkami ruszą, tyle tu mądrych ludków, dobrze kłizy robiom, że z pewnością lepiej bendom wiedzieć niż ja. …

2 polubienia

Po prostu zaplułeś szkiełko okularów a potem szkiełko aparatu :woman_shrugging:t2:

1 polubienie

Gdzies musialo nastapic rozszczepienie swiatla, a budynek “robil za ekran”. Co moglo spelnic role pryzmatu? Mozna pofantazjowac.

3 polubienia

E, tam wasze mądrości są na nic, to jest “lewacki cud”!

3 polubienia

Mogłeś tak od razu napisać, to nie łamalibyśmy głów :stuck_out_tongue:
Wygląda na to, że teraz lewackim świętym zostaniesz :thinking:

3 polubienia

Az dziwne.
Choc cuda w roznych miejscach sie zdarzaja.
Ludzie modlili sie do szyb, ścian, płomieni
https://www.google.com/amp/s/menway.interia.pl/obyczaje/religie/newsamp-jezus-na-scianie-szybie-i-w-plomieniach,nId,450076
A nawet nalesnika.

O “znakach na niebie” to juz od czasu jak ludzie pismo wymyslili mozna poczytac. I niekoniecznie sa to UFO.

3 polubienia

Ten ostatni to dla mnie Demis Roussos :stuck_out_tongue:

6 polubień

Mi trudno to wytłumaczyć z natury technicznej w budowlance, zapewne stężenie pyłów / pyłków uległo fizycznemu rozszczepieniu na nasłecznionym froncie budynku, choć nie do końca bo zajęło by to większą powierzchnię a nie wycinek wielkości okna, podobnie mi się nie zgadza kolejność / układ rozmieszczenia akurat tych ciepłych kolorów. Fizycznie dla jaj można by stworzyć taki rysunek odręcznie na ścianie bez problemu / ulica, chodnik mało uczęszczane na uboczu / w biały dzień, bo w godzinach pracy tego urzędu, potem jest zamykany. Zorze mniej polarne to też nie są / tych się naoglądałem na żywo w biały dzień do bólu w Italii. Tam była projekcja ruchomych kolorów jak w kalejdoskopie, było to związane z mieszaniem frontów powietrza zimnego z ciepłym / konwekcja chmur deszczowych, burzowych / drobinki, opary wilgoci na tle słońca jakby przechodziły przez słoneczny pryzmat, dodatkowo delikatny wiatr wprowadzał rozszczepione widmo kolorów w ruch które pływały po niebie, w niskim paśmie wysokości. 2 słońca też były na jednej linii widnokręgu. Kolory cudowne, zdjęcia zrobione telefonem zniszczył celnik w Austrii, znikła książka adresowa telefoniczna, muzyka prywatna, dzwonki systemowe. Telefon do wyrzucenia. Najwidoczniej ktoś szuka szybkiej sławy

Kolory sa OK.
Pytanie co spowodowalo rozszczepienie swiatla? Co jest naprzeciwko budynku biurowego?
Pył swiatlo pochlania.

2 polubienia

Naprzeciwko budynku widać trawnik w odbiciu szyby dzwi. Hm być może auto na poboczu z naprzeciw, z niedomytą szybą, i słońce przez szyber dach zrobiło projekcję. Można gdybać i zasnąć :stuck_out_tongue_winking_eye:. By zrobić taki układ kolorów w pionie, to trudno to zrobić bez siatki dyfrakcyjnej, powinien być układ plam, jedno zaprzecza drugiemu. Miałem na myśli pył w stężeniu PM 2,5 lub PM 10, ten trudno pochłania światło, a jest alergiczny

1 polubienie

A na przyklad odbicie swiatla i spryskiwacz do trawnikow?
Efekt teczy w takich] widzialam, gorzej z projekcja na ścianę.

2 polubienia

Spryskiwacz do podlewania trawników daje układ kolorów / tęczę / w poziomie, choć powinna być możliwość zrobienia tęczy w pionie / poruszajác spryskiwaczem góra dół w takim momencie. Tyle że sciana, chodnik wygląda na suche, czyli robiący zdjęcie musiał by być za spryskiwaczem. Chyba że kolega robiący zdjęcie skorzystał z opcji upiększenia - efektów do zrobionych zdjęć np ciekawej tęczy. Dobre aparaty w telefonach mają ful możliwości

1 polubienie

W kazdym smartfonie masz jako abonament google zdjecia.
Ale ja wole obrazkami bawic sie na lapku.
Taka tecze to wkleisz nawet najprostszym edytorem.
A kolega @Bingola ma zabawę. :wink:

2 polubienia

A dla mnie Fidel Castro. :crazy_face:

Albo wręcz Mahomet! :slight_smile:

1 polubienie

Wlasciwie nie wiadmo jak Mahomet wygladal.
Mozna sie tylko domyslac, ze byl albo zakompleksiony, albo faktycznie malo urodziwy…