Czego pilnuje agencja ochrony w lesie?

Wczoraj byłam w lesie o 9 i ok. 18.
Rano idę i co ja paczę? Agencja ochrony w lesie. Wieczorem to samo.
Ani ściętych drzew, ani nic. Siedzą w samochodzie cały dzien i czegoś pilnują. Drzew? Dziś idę i też siedzą w samochodzie.
Czego oni tam pilnują?

1 polubienie

Nie ma u Ciebie zakazu wstępu do lasu w tak upalne dni?

2 polubienia

Nie, nie ma.

U nas są okresowe zakazy wstępu do lasu, najczęściej przy długotrwałych upałach. Podejrzewam ,że u was dmuchają na zimne…

2 polubienia

Siedzą i dmuchają, siedzą i czekają na pożar? No nie wiem… I agencja ochrony? Prywatna w państwowym lesie?

1 polubienie

Może Szyszko poluje i pilnują, żeby nikt mu nie podstrzelił jakiejś tłustej zwierzyny?

1 polubienie

Ale agencje ochrony są prywatne. Może udają że pracują?

Oczywiście że jest i już go ogłoszono.

Ale tablicy nie ma przy wejściu do lasu?

No fakt nie ma ja nawet wczoraj autem w lesie byłem. Tyle że do okolicznych mieszkańcy mieszkający niedaleko są inaczej traktowani.

1 polubienie

Teraz wszyscy korzystają z prywatnych /zewnętrznych agencji ochrony. Nie w każdym lesie jest wyznaczona granica parkowania, jeśli nawet jest, to wiesz : przepisy są po to aby je łamać bleble, jeden niedopałek może spowodować ogromne straty itd, itp.

1 polubienie

Nie ma…
Na stronie nadleśnictwa też nie ma…
http://www.bydgoszcz.torun.lasy.gov.pl/

Poza tym co ma prywatna agencja do pilnowania lasu?

Jutro się ich spytam.

1 polubienie

No agencja własnie nic. Od tego jest służba leśna. Chłopaki znaleźli chłodne miejsce na przeczekanie patrolu interwencyjnego. Pewnie chronią na jakimś osiedlu w pobliżu a nie chcieli w słońcu się prażyć.

4 polubienia

No możliwe, ale cały dzień tam stać to masakra też.

A to ci sami byli?

Moze pilnuja, zeby nikt smieci nie wwozil?

1 polubienie

Obstawiam,że to z tego powodu, nie twierdzę, że tak faktycznie jest.

1 polubienie

U nas są niesamowite upały, nie ma czym oddychać, wakacje, dzieciaki brykają po lesie, niewiele trzeba i pyk, pożar gotowy.

to by nie stali. zresztą nie opłacalne wjazdów do lasu jest tyle że obstawić wszystkie to bezsens. Koszt 2 osób dzienny to 1000 pln minimum x wjazdy do lasu… ekipa wszystko posprząta za 1/10