Czemu te punkty odpowiadają?

A mój globus mi nie chce nic podpowiedzieć…

1 polubienie

Aleś podpowiedział!

3 polubienia

No nie? Rozumiem jeszcze mniej niż wczoraj :joy::joy::joy:

1 polubienie

Nie patrzysz uważnie na ten globus Vil … :thinking:

To sa stolice państw Ameryki POłudniowej

3 polubienia

Albo lampka taka na biurko :rofl:

1 polubienie

Patrzę,ale jak wszystko czarno srebrne to uja widać…
Buenos Aires kuźwa…

1 polubienie

Szanowny Pan Bingola rozwiązał zagadkę, która tu sobie tak od wczoraj …

Ogromnie się cieszę, gratuluję i życzę dalszych sukcesów na polu poznawania nieznanego.

Na cześć zwycięzcy:

Hip hip:

HURRRA!

Jednocześnie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział. Bez Was nie miałoby sensu wymyślanie i zapodawanie zagadek.

3 polubienia

No to mówię :grin:

1 polubienie

Nagrodą musze podzielić sie z koleżanką Vilemo. To ona mnie naprowadziła zdjęciem Globusa z Ameryklą Płd.

1 polubienie

Ale szczerze @Benasek? Zagadka trochę wydumana, nikt by nie wpadł na to bez podpowiedzi. :frowning:

1 polubienie

1 polubienie

I słusznie bo,jak widzisz ja już je zaczęłam wypisywać :grin:

No właśnie, jak zobaczyłem tego globusa, to pomyślałem:

Wiedźma! Podświadomie wie, ale nie umie bidula odczytać myśli

Brawo Vil!

Dobry też był Piochus i ZiraaeL, oni także wpadli, że to mogą być miasta.
Bingola już wcześnie dał jakiegoś południowoamerykańskiego bożka …

A ten globus Bingoli i wózek joko …
Wymiękłem :slight_smile:

Wszyscy byli dobrzy :grin:

1 polubienie

Z tej mapy właśnie korzystałem

1 polubienie

Jaka wydumana?

Wydumane to były odpowiedzi …

Mam Ci przedstawić program 8 klasy podstawówki?

Myślisz, że go przed zadaniem zagadki nie czytałem?

Sam napisałeś, żem wcale prawie nie podpowiedział, więc teraz nie zmieniaj …

Zespół wespół. Zrobiłam zdjęcia miejsca
na globusie dokładnie tam gdzie się wpatrywałam. I już doszłam do miejsca że…B- Buenos Aires. Ciut ciut i bym do tego doszła. Tak czy siak,jestem z siebie dumna.:grin:

1 polubienie

Może i sama zagadka nie jest wydumana, ale jej opis wprowadził więcej zamieszania niż wyjaśnienia:

  1. Napisałeś że punkty są położone z dokładnością do 2-3 punktów. Ja to zrozumiałem, ze można jeden punkt przesunąć aż do kolejnych dwóch, trzech. (powinieneś był napisać - z dokładnością do wielkości odpowiadającej 2-3 kropkom - bo “punkt” nie ma wymiarów)
  2. Żeby zagadka była rozwiązywalna bez podpowiedzi (a o to chyba chodzi) mogłeś napisać choć jej kategorię - np. zagadka z geografii.
  3. Nie jest prawda, że każdemu ta wiedza jest znana - owszem, NAZWY stolic państw zna wielu ludzi, ale już ich lokalizacje i wzajemne położenie - mało kto. Ja jakem kartograf, który zrobił dziesiątki map tego nie skojarzyłem.
1 polubienie

Ja bym zamiast kropek dał pierwsze litery tych miast - wówczas byłoby to do rozwiązania bez podpowiedzi (i wówczas nie trzeba by już pisac że to zagadka z geografii)

1 polubienie

Bingola

  1. Czy wyraz punkt ma tylko jedno znaczenie?

Uda się pan do punktu szczepień - czy Ty myślisz też w takiejj sytuacji, że ktoś się nie uda do punktu, bo punkt nie ma wymiaru?

  1. Od kiedy należy wpisywać kategorię zagadek? Czy Ty w rebusach czy innych zagadkach zawsze wpisujesz kategorię?

  2. Nie napisałem, że ta wiedza jest znana.
    Napisałem:

Poniższa ilustracja przedstawia 12 punktów. Te punkty nie są ułożone przypadkowo. Są one odpowiednikiem czegoś, co powinno być raczej każdemu znane.

Chyba nie warto tu jednak zadawać zagadek …
Tak sobie po tych Twoich komentarzach myślę …