Czemu UK chciała iść inną drogą w walce z koronnym wirusem?

Serio chcieli uodparniać się?

Zobaczymy co z tego będzie?

2 polubienia

Eksperyment społeczny?

1 polubienie

Nie umiem tego nazwać.

Brytyjczycy zawsze chodzili swoimi sciezkami.
Co z tego wyniknie? Nie jestem dobrej mysli sadzac po burdelu jaki zostawili w swoich koloniach. Nie wszystkich oczywiscie, ale z islamem ani hinduizmem poradzic sobie nie poradzili.
O krajach afrykanskich tez szkoda mowic.

3 polubienia

Oni zawsze chcieli żyć w “splendid isolation” W tym wypadku chyba w izolacji od zdrowego rozsądku

5 polubień

Zwróc uwage ze w krajach afrykanskich,w przeciwienstwie do Francji czy Portugalii,oddawali niepodległość raczej bezboleśnie.Moze byl szum z Kikujami w Kenii ale to wyjatek.
Poza tym,jakos nie przypominam sobie by nastawali na czyjeś wierzenia.W Kompanii Wschodnioindyjskiej chodzilo tylko o pieniadze.Czasem brutalnie i kosztem malych wojen ale o pieniądze a nie o nowych chrzescijan.

1 polubienie

Marzyło im się zakażenie wszystkich obywateli, żeby mieć spokój z kwarantanną, ale nie pomyśleli o śmiertelnych przypadkach.

3 polubienia

Określiłbym, że idą na rympał.

1 polubienie

Wszedzie chodzilo o pieniadze.
Co do nawracania Indian? Brytyjczycy byli w stanie permanentnej wojny z papistami czyli Hiszpania. Od poziomu dynastii.
Jakby wierzyc we wszystko co o sobie wypisywali?
Poza tym Hiszpania nauczona smutnym doswiadczeniem z islamem pewnie juz tolerowania wierzen Majow czy Inkow wolala nie ryzykowac :wink: tym bardziej, ze ta ostatnia do najprzyjemniejszych nie nalezala.

Dalej istnieje problem z jasnym stanowiskiem.Z jakichs przyczyn,boją sie jak ognia zakazow i nakazow,od rana a wlasciwie od wczoraj"sugerując lub zachęcając".
Z drugiej strony,to 53 ofiary śmiertelne przy 1500 zakazonych,wiec widac gołym okiem ze raz jeszcze,przynajmniej na razie,opłaca sie byc wyspą.
Poki co na tle Hiszpanii i Włoch,wypada to dość spokojnie.Najgorzej jest w wielkich skupiskach jak Londyn czy Glasgow.Oraz tam gdzie nie ma za wielu szpitali co w Wielkiej Brytanii niestety jest czestym zjawiskiem.

1 polubienie

Być może opinia ministra finansów była bardziej przekonywująca od opinii ministra zdrowia.

  • Borys, taniej będzie niż jakieś blokady, kontrole, kwarantanny i ogólne przyhamowanie gospodarki. Teraz sami jesteśmy i Unia nam nie pomoże.
    A jak się przy okazji paru rencistów przekręci, to zaoszczędzimy dodatkowo nie wypłacając rent i emerytur. Można ewentualnie jeszcze podnieść podatek na usługi pogrzebowe. Borys, mówię ci. Fajnie będzie. We will be rich. :sunglasses:
5 polubień

Na kontynencie Ameryki Pn.Anglia toczyla wojne z Francją.Wykorzystując do tego pomoc ponad polowy plemion wschodniego wybrzeża.
Hiszpanie systematycznie łamali sobie zeby na potyczkach z Komanczami.Natomiast pozniejsza wojna o Teksas to juz USA i Meksyk.
Faktem jednak jest ze w czasie wojny siedmioletniej,Anglicy przez zaniechania i arogancje,ponosili porazki,ignorowali oferowaną pomoc najpotezniejszych w regionie Irokezow az w koncu stracili fort William Henry i ok. 2000 ludzi…Widac ze oni najpierw muszą oberwac by traktować sprawy z nalezytą powagą.To sie powtarzalo przez stulecia,nie wylączając 2 wojny światowej.

@Bocca-Lupo, czujesz się mądrzejsza od tysięcy lekarzy i uczonych brytyjskich, i od milionów Brytyjczyków, którzy takie wyrozumowane podejście popierają? Wolałabyś, aby robili z siebie durniów i idiotów, jak u nas?

Pozostawię to bez komentarza, bo nie mam zamiaru czytać Twojego zdana na ten temat.
I nie mam zamiaru przytaczać niemiłych epitetów w Twoją stronę, więc pozostaw to również bez odpowiedzi.
Ze mną na ten temat nie dyskutuj, dobrze Ci radzę.

5 polubień

Ich podejście jest wszechstronnie wyrozumowane, a u nas całkiem bezmyślne i ogłupiające.

Nie traktuję poważnie tych, co mnie starają się obrażać. W niczym się nie zmieniłem od 12 lat w tym serwisie i nie boję się opuszczenia tego forum na stałe.

Angole to głupole. Nawet też Boris wygląda na freaka. Uczesać by się mógł jak idzie do ludzi. Rodzina królewska to też głupole. XXI wiek a ci jakby żyli w XV albo wcześniej. Te dzieci są nieszczęśliwe. Nie mogą na trzepaku zajarać zielska, wypić wina marki wino, napisać na murze “Jeb#ć policje”.

1 polubienie

Ja mialam na mysli nieco wczesniejsze czasy - tak Henryka VIII kiedy zaczynala sie ostra walka miedzy Anglia i Hiszpania (sterowana przez KK, ktory uwiklany w wojny religijne i zagrozony islamem rozpacliwie szukal tego samego co przeciwnik - pieniedzy i nowych terenow) o panowanie na morzach i wowczas propagandowo w srodkach nie przebierano. Pozniejsze XVIII/XIX wieczne pamflety to tylko kontynuacja. Zreszta Napoleon tez za dobrej prasy nie mial :wink::blush:

1 polubienie

Prędzej mi kaktus wyrośnie …

Nawet na to cię nie stać …

2 polubienia