Czy ateiści powinni świętować boże narodzenie, wielkanoc i inne święta?

Wypada to? Jak myślicie?

5 polubień

a dlaczego nie? kazdy powod do swietowania jest dobry :slight_smile:
ateistom latwiej - nie musza przestrzegac rytualow i udawac, ze te kilka dni w roku sa lepsi niz w rzeczywistosci

4 polubienia

Walić ich… A Sorry xd ciągle nie mogę się przyzwyczaić że ateista to nie zło. Podobno :rofl:

1 polubienie

Oni twierdzą, że to tradycja.

https://images.app.goo.gl/AE2G7RJcJWqt4V167

1 polubienie

Moze nie powinni,ale moga
Bo kto im zabrni, no kto?
A diabelki moga?

3 polubienia

Tak jak inne “święta” :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 polubienie

Masz coś do niewierzących? Kolego, nieważnie w co kto wierzy, ale to, jakim jest człowiekiem.
Ateiści mają prawo świętować to, co chcą.
Przecież katolicy, obchodząc Boże Narodzenie, kultywują stare pogańskie tradycje.
To i inni mogą.

2 polubienia

uzywajac techniki sofizmatow czyli wykrecania kota ogonem to ateista jest wierzacy w to, ze nie wierzy :slight_smile:

1 polubienie

Większość świąt chrześcijańskich opiera się na tradycjach “pogańskich”, w wiekach średnich,w czasie transformacji z poganizmu na jednanie słuszna wiarę pilnowano, aby zachować wiele tradycyjnych rytuałów, dat, obyczajów.
Zresztą w latach “realnego socjalizmu” obserwowaliśmy odwrotną sytuację: komuniści-materialiści odrzucali chrześcijaństwo i jego wiarę ale zaczęli wprowadzać rytuały świeckie, które tak naprawie były odpowiednikami niektórych sakramentów. I tak np. członkom partii organizowano zamiast chrztów tzw. “uroczyste nadanie imienia”, zamiast bierzmowania było coś w rodzaju “pasowania na obywatela”, itd, itp.

5 polubień

niezupelnie - ja to pasowanie na obywatela to pamietam jako wreczanie dowodu osobistego.
numeru PESEL jescze nie nadawali :slight_smile:
a swiecka tradycja to stala sie wspolpraca kaplanow roznych wyznan z systemem

Nie mam nic do żadnych inności. No właśnie nie ważne kto w co wierzy, ale ateiści nie wierzą w nic. Zresztą nie chce mi się o tym pisać bo nie wiem jak to ująć… Ateista ma prawo OBCHODZIĆ święta ale rozumiem że dla osób wierzących wygląda to co najmniej dziwnie…

1 polubienie

A nie dziwne jest to, że osoby wierzące kultywują pogaństwo?

3 polubienia

Nie. Znaczy to nie ma znaczenia według mnie bo to wszystko wpisało się już w religie katolicka a jak to wygląda że ateista uwarzajacy się za takiego nowoczesnego człowieka w porównaniu do jakiegoś ciemnego katolskiego ludu, obchodzi pogańskie tradycje… Jeszcze gorzej to wygląda… Xd dużo gorzej :rofl:

Pogaństwo to przecież pogardliwe określanie wierzeń naturalnych, pierwotnych, gdy o “naszym” bogu nikomu się nie śniło.

2 polubienia

Wśród ateistów są różni ludzie i, wierz mi, że większość z nich nie atakuje kościoła. Zamęt wprowadza zdecydowana mniejszość.

Wśród katolików są różni ludzie i, wierz mi, że większość z nich nie atakuje ateistów. Zamęt wprowadza zdecydowana mniejszość plus niektórzy duchowni.

Prawdę mówiąc, taka sytuacja jest tylko w Polsce, ale i tu ulega zmniejszaniu.

4 polubienia

Tak. I pisze to tylko na podstawie internetu bo jestem w internecie, w realu oczywiście nie widzę takich problemów i nie przeszkadza mi ateista który obchodzi święta. Bo nie licząc internetu nie spotkałem się z jakimś hejtem na ateistów czy katolików…

1 polubienie

@GumowyKrokodyl to ja juz nie mam prawa poswietowac sobie na boczku w terminie ustalonym przez wiekszosc? kitek swiat nalezy do mnie i poprosze o miseczke mleczka :wink: :joy:
wyluzuj sie dzien sie robi coraz duzszy, niedlugo bedzie Wielkanoc obchodzona jako swieto ruchome uzaleznione od pelni Ksiezyca nie mitycznej smierci

2 polubienia

Odpowiedź wyżej…

Internet to tylko krzywe zwierciadło tego, co dzieje się naprawdę na świecie.

1 polubienie