Czy Benedykt XVI wbił nóż w plecy papieżowi Franciszkowi?

Idź w pokoju i nie grzesz więcej…

1 polubienie

Ministrantem jesteś?

2 polubienia

A chce na ministra awansować. :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Nie uważam jednak ze popełniłem tu jakiś grzech. A już najbardziej irytujące jest gdy ktoś nie Katolik lub ateista pisze do katolika coś o grzechach… Przecież to hipokryzja…

Musi zacząć od ministranta. To proboszcz zapozna go z lokalną polityką. Jak sie na plebanii sprawdzi.

To co ty uważasz nie ma znaczenia. Katolik, krytykujący papieża, krytykuje Boga i nie ma inaczej. W dawnych czasach już na stosie byś płonął.
To nie żart. Jako katolikowi nie wolno tobie podważać niczego, co ustanowi papież. To się nie zmieniło od wieków.

2 polubienia

Znowu czegoś nie rozumiem… Czytam naprzyklad że nie chodzenie do kościoła to nie grzech, (i różne takie inne… Pisze to nie Katolik ale wierzący w boga) czyli on nie ma grzechu wobec tego samego Boga bo nie jest katolikiem, a ja mam bo nim jestem? XD Dlatego uważam że to co piszesz o grzechach teraz to tak nie na poważnie bo przecież bóg nie kazał mnóstwo rzeczy które są w katolicyzmie… Wiec jezeli jestem dobrym człowiekiem i wierzę w Boga a dodatkowo jestem katolikiem to przecież nie grzesze wobec Boga nie chodząc do kościoła tylko wobec księdza czyli co mnie taki grzech obchodzi…

1 polubienie

Spoko, zaraz zrozumiesz.

  1. Papieża wybiera Bóg w postaci Ducha Świętego poprzez pośrednictwo ludzi czyli konklawe. Tak czy nie?

  2. A skoro Bóg wybrał teraz Franciszka,to znaczy, że to jest boża decyzja. Tak czy nie?

  3. Ty uważasz, że Franciszek jest niewłaściwym papieżem, co napisałeś powyżej. Tak czy nie?

  4. Czyli wynika z tego jasno i wyraźnie, że kwestionujesz boży wybór. Tak czy nie?

I zupełnie nie ma tu nic do rzeczy, co napisałeś później. I nie będzie miało znaczenia, co jeszcze napiszesz. Bóg tak chciał, a Ty uważasz, że wiesz lepiej od Niego, bo ten papież według ciebie jest be. Według Boga dobry, a według ciebie niedobry. Proste?
Nawet dla dziecka.

3 polubienia

No dobra nie wiedziałem… Sorry Boże… Wybacz mi. Papież Franek jest mega spoko.

4 polubienia

To nie ja mam tobie wybaczać, tylko Bóg. Ciebie to nawet zdążyłem polubić.

2 polubienia

A powinno :slight_smile: Chociaż częściowo :slight_smile:

Aha… A nie było by całej tej dyskusji chyba gdyby dodał to co teraz przyszło mi do głowy… Pisząc że dla mnie Benedykt jest prawdziwym papieżem a nie Franek, mogłem napisać że to Benedykt został wybrany przez Boga a Franciszek podstawiony (jakieś spiskowe teorie) i dlatego mu nie ufam że chce dobrze dla Kościoła.

Z drugiej strony nie przesadzajmy :slight_smile: Ludzie wierzący też widzą, że coś w tym wszystkim jest nie tak :wink:

1 polubienie

Czyżby Bóg miał rozdwojenie jaźni :wink: xd

2 polubienia

Bo tak naprawdę to Jezus był pierwszym komunistą xd A tak na poważnie to był po prostu antyklerykałem :smiley:

1 polubienie

Nieee… według kanonów kościelnych i dogmatów taka możliwość nie istnieje.

Ale kanony kanonami, a życie życiem. Przykładów z historii KK przytaczał tu nie będę.
Masz prawo wątpić i szukać, masz prawo do swojego zdania i mi nie przeszkadza to, że krytykujesz papieża. Chciałem ci tylko uświadomić, jak to wygląda od strony kościoła, do którego należysz. Takich sprzeczności w KK jest bardzo dużo. Ale już nie będę mącił.
Każdy sobie drogę życia wybiera i to jest ważne, by drudzy nie narzucali innym swojej. Można przekonywać, ale narzucać już nie. I to by było na tyle.

2 polubienia

Moim zdaniem niczego nie wbił. Zawsze był konserwatystą. A ja właśnie celibat bym zniosła.

1 polubienie

Jak mocniej zakropią to i Ciebie wybiorą! :joy:

1 polubienie

No i przez Ciebie się popłakałam… :rofl:

1 polubienie

Nie zdziwił bym się. Watykan wierzy w Boga ale trzyma… ze mną .

1 polubienie