Czy czas to pieniądz?

I czy Einstein nie popełnił błędu uznając to za stałą prędkość ?

1 polubienie

Że co?

Powiazal mase z czasem i szybkoscia swiatla

1 polubienie

Widzę, że koleżanka nie jest zaznajomiona z równaniem Dilberta. Powyższy aksjomat i “Wiedza to moc” (knowledge is power) są jego podstawą:

Czyli zacznijmy od aksjomatów:
Czas to pieniądz: t=$
Wiedza to moc: wiedza=P

Wszyscy wiemy, że praca (W) to moc razy czas: W=P*t

Po podstawieniu wartości otrzymujemy: W=wiedza*$

Co po przekształceniu // :wiedza daje nam:

W/wiedza=$

W jasny sposób wynuka z tego, że przy tej samej ilości pracy, czym większa wiedza, tym mniejsze $ :wink:

3 polubienia

E w równaniu E=mc^2, to nie to samo co €

4 polubienia

Co do mocy? Sowa Przemadrzala tylko czestowala herbatą

Zależy co w tym czasie chcesz robić.

Najchetniej nic

1 polubienie

Wtedy czas to nie pieniądz.

Są liczby zespolone i bankierzy :space_invader::rofl:

1 polubienie

Jedyne z czym mi sie kojarzy imie Albert to"Seksmisja" :innocent:I niech tak zostanie. :slightly_smiling_face:
A czas jest dla mnie bezcenny.Angole zwykli mawiac ze czas szybciej leci gdy masz co robić…Zadne wielkie odkrycie ale z wiekiem,coraz dotkliwiej jest to odczuwalne.
No i taka drobnostka ze kiedys malo mnie to obchodziło… :thinking:

1 polubienie

Wiesz że udawanie że się pracuje bardziej męczy organizm, niż sama praca

1 polubienie

To inne jednostki. Poza tym pieniądz ne jest staly a zmienny

Owszem ale…Kto udaje?I kiedy?

1 polubienie

To że lepiej leci czas gdy się pracuje

Nie. Czas to nie pieniądz. Gdyby tak było, to byłby wymienialny… a on jest tylko jednostronnie wymieniany. My go sprzedajemy za pieniądze. Spróbujcie w drugą stronę - nie uda się… Więc najwyraźniej ktoś nas kantuje na tej wymianie :wink:

5 polubień

Mówią kto rano wstaje temu się pieniądze daje :stuck_out_tongue_winking_eye: chyba :thinking::crazy_face:

Przy obecnych realiach czas to antypieniądz … :confused:

stała prędkość to raczej w fizyce … Czas jest ostatecznie moim zdaniem nie zmienialny (ale po namyśle kto to tam wie)… Prędkość to co innego …

To zależy, jeśli ma się zamówienia na pracę to czas, podwaja pieniążki. Jeśli się go mądrze wykorzysta na realizację. Brak pracy to nadmiar czasu nie wykorzystanego