Czy demokracja w USA jest w kryzysie?

Jak w temacie.
Co z tą Ameryką? Najpierw Floyd a teraz Kapitol.

Należy wstawić ankietę
Kim będzie za 3 miesiące TRUMP?

  • Prezydentem
  • Pensjonariuszem zakładu dla obłąkanych
  • Pensjonariuszem zakładu karnego federalnego
  • Trupem
  • Samobójcą

0 głosujących

Trup i samobójca są osobne bo inny powód śmierci.

1 polubienie

Zaznaczyłem. Wciąż nie wyjaśnili kwestii rosyjskiej.

2 polubienia

Kwestii oszustw podatkowych, kwestii finansowania. Też uważam że FED albo psychiatryk.

3 polubienia

Demokracja jest w USA. USA jest w kryzysie. Teraz określ relacje między tymi zbiorami. Prosta matematyka. :wink:

3 polubienia

mam inne zdanie - poszuka azylu na swoich polach golfowych w Szkocji. majac do towarzystwa Juliana Assange.
no chyba, ze mu podstawia malolate z nowiczokiem. to trup albo dom bez klamek.

3 polubienia

Co do samobójstwa… nie ma jaj.

1 polubienie

Szkocja nie udzieliła mu zgody na wjazd. Więc odpada.

2 polubienia

Pozostaje Floryda. z wynajmu tych kilku zabudowanych hektarow na Mahattanie wyzyje.
zreszta przy The Trump Organization, ktora ma ponad 250 spolek-corek to cos sobie znajdzie…

2 polubienia

Tylko że on ma fed na głowie. Mogą mu wszystko zblokować.

3 polubienia

myslisz, ze nie ma czegos odlozonego na czarna godzine?
tylko troche glupio byc bylym prezydentem sciganym lisyem gonczym? nie sadzisz?

2 polubienia

Z punktu widzenia Prezesa partii zmagającej się z większością parlamentarną w Polskim Sejmie, demonstranci w Waszyngtonie grali fair.
Już w listopadzie zeszłego roku Yaro zastrzegł sobie, że słowo “wyieralaj” może być używane TYLKO wobec niego.
Posłuszni Amerykanie skorygowali napisy na transparentach.

.i jak tu nie kochać Ameryki

5 polubień

Myślicie trochę za bardzo życzeniowymi kategoriami związanymi z antypatią do Trumpa, widząc go już za kratami. Nie wydaje mi się, żeby Stany brnęły w stronę takiej konfrontacji celem udupienia swego byłego prezydenta, wywołując jednocześnie skandal, który niewyobrażalnie zbłaźni ich na arenie międzynarodowej. Realnie rzecz biorąc, jeżeli nawet Trump ma na tyle za uszami, żeby była to sprawa kryminalna, to dostanie takie ultimatum, że będzie trzymał język za zębami do końca życia. Już wystarczająco skompromitował się na koniec swej kadencji.

3 polubienia

Wiem że ma ale nie przewidział że melania go w dupę kopnie…

2 polubienia

tez tak mysle - dlatego rzucilam haslo o zamelinowaniu sie na polach golfowych w Szkocji…
impeachmentu tez nie bedzie, bo czasu za malo.
USA, zwlaszcza teraz nie moze sobie pozwolic na utrate twarzy (co w Chinach oznaczaloby smierc cywilna)

3 polubienia

W USA nie wybaczają jednego nikomu… Oszustw podatkowych. Ale zamelinować się tak może jako ktoś inny.

2 polubienia

@anon18020312 przy okazji propozycji prezydenckiej, zeby Jas Marysia zostal RPO pogrzebalam, zeby sprawdzic czym skonczyla sie ta slynna awantura samolotowa z 2010, kiedy to koles wywrzaskiwal Niemcy mnie bija.
otoz jesli dobrze sie doczytalam dostal od Lufthansy odszkodowanie 200 tys. euro (ponoc warunek byl taki, ze przekazuje je “dobrowolnie” na Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie) plus dozywotnio na otarcie lez gratisowe bilety na loty do 1000 km.
pracownikow linii lotniczych, ochroniarzy i policjantow ukarano naganami. ale, ze przypomne - to byl czas dosc napietych stosunkow polsko-niemieckich i nikomu nie zalezalo na walkowaniu sprawy, ze policja skula kajdankami polskiego polityka zachowujacego sie jak rozwydrzony bachor.
myslisz, ze z Trumpem bedzie inaczej?
dopoki bedzie siedzial cicho to dadza mu spokoj.
i dlugi podatkowe rozloza na raty.

2 polubienia

Kandydatka PO mnie by się podobała. Ładna nawet. Taki rzecznik powinien być przede wszystkim ładny.

1 polubienie

Raczej go schowają pod ziemię.

1 polubienie

Ciekawi mnie polityka Bidena względem Polski.
Czy on tez poprze trójmorze? Pozostawi wojsko w naszym kraju?