Czy gdy trzy postępowania sądowe przeciwko jakiejś osobie zostaną umorzone, choć winny jest ten człowiek

Nieeee nie poddamy się ! Trzeba tylko pomyśleć gdzie uderzyć i jak.

Tu chodzi o uczciwość wobec pacjenta i “etykę” lekarską, której brak… a nie o kablowanie a o napisanie czegoś co widać… i chęć udzielenia pomocy której też brakło, z ich strony, ( pomocy medycznej - nie prawnej).

Ja jednak myślę że te chłopy naprawdę są mało kumate. Sam widzę po sobie. Nie wiem o czym sobie we dwie pogadujecie a właściwie mam wrażenie, że i Ty @humoreska i @joko rozmawiacie do siebie każda na inny temat. No cóż, widocznie kobiety mają jakiś tam obszar mózgu lepiej rozwinięty niż my, tępe chłopy. image :grinning:

2 polubienia

Bo chłopy nigdy by się nie umieli tak porozumieć:

Więc nie do końca sprecyzowałaś. Wykroczenie czy przestępstwo?
Umorzenie warunkowe czy oddalenie oskarżenia? A może umorzenie z powodu braku dowodów?

Przestępstwo. Umorzenie… a postępowanie wyglądało tak, że przyszła coorva do sądu powiedziała, że nic nie zrobiła i bez przeprowadzenia dowodu coorvie uwierzono… ( dowody są, nikt na nie nie spojrzał).

Dowody są zapewne ale nie wystarczające. In dubio pro reo. A to na prokuratorze spoczywa powinność dostarczenia dowodów. Więc jeśli pojawią się nowe dowody w sprawie jeśli jest ona ścigana z urzędu to nawet bez następnego przestępstwa można wznowić postępowanie. Gorzej jak by było umorzenie warunkowe bo jeśli warunek zostanie spełniony przestępstwo uznaje się za nie byłe. Nie sugeruj się sądami na filmach z USA bo u nas prawo działa inaczej. Więcej ty również możesz nowe dowody przedstawić na podstawie których wznowią postępowanie. Niestety filmiki i nagrania są dość słabym dowodem.

1 polubienie

‘Niektóre dowody ujawniły się w czasie…’(…).

jesteś poszkodowana? To załatw sobie status oskarżyciela posiłkowego.

1 polubienie

Aha adwokata bierze winny nie poszkodowany.

1 polubienie

Nie wznowią postępowania z urzędu bez jakiegokolwiek wyniku badania lekarskiego…chyba nie… nie znam się…

wznowią jeśli będą nowe dowody

1 polubienie

Dobrze by było… sprawiedliwości stać się zadość…mam nadzieję, że nie zamiotą pod dywanik… bo sprawa dotyczy ‘grubej rybki’.