Czy homoseksualizm może być kwestią mody i kultury?

niedlugo szokiem bedzie, ze jakis celebryta nie byl molestowany lub nie jest homo? a najlepiej dwa w jednym.
ale jak juz w Koryncie zauwazono (choc moga byc niescislosci co do kwestii skali), ze seks jest swietnym zrodlem dochodow a bycie kaplanem sutenerem zapewnia dostatnie zycie…
malpki bonobo odkryly to chyba wczesniej, ale tam harmonijniej - alfonsow mie ma.

2 polubienia

#MeToo

Od teg6i sie zaczelo.
Ale to zjawisko tez w Polsce wystepowalo.
I dalej wystepuje. Na wojnie i by stanac przed kamera wszystkie chwyty dozwolone :wink:

I tak było np. już w starożytnym Rzymie. Dlaczego w nowym testamencie ie ma ani słowa o homoseksualizmie?

1 polubienie

Chyba cos jest? Ale te teksty byly tyle razy przeredagowane nie liczac obrosniecia literatura pomocnicza w postaci listow i przeroznych interpretacji, ze nie dojdziesz prawdy.
Mozna zalozyc, ze apostolw laczyla jedynie szorstka, meska przyjazn :grinning::wink:

2 polubienia

Jedyna wzmianka jest w którymś liście apostolskim, w ewangeliach nie ma ani słowa.

1 polubienie

Nowy Testament był pisany dość daleko od Rzymu… :wink:

Od miasta Rzym i od knajpy w której diabeł przyszpilił twardowksiego daleko, ale zdecydowanie na terenach Rzymu (mapkę imperium rzymskiego w I wieku znajdziesz w sieci :smiley:)

3 polubienia

@birbant Nie wiem czy byli w stanie dawać przykład komuś poza otoczeniem dworu. :thinking:

…od czego Izraelczycy stali się Rzymianami w stopniu nieco tylko mniejszym, niż Polacy pod rządami cara stali się Rosjanami… :wink:

1 polubienie

Nie wiemy gdzie były pisane oba Testamenty i kto pisał? Samo pisanie trwało kilka wieków.

2 polubienia

Laicyzacja spoleczenstw to stunkowo swiezy wnalzek.
Nie nalezy go mylic z tolerancja.
Wykluczenie sacrum z przesrzeni publicznej i przeniesienie do prywatnej nie musi tez byc tolerancja - vide rewolucja francuska a pzniej sowiety.

3 polubienia

A która z tych rzeczy ma tu coś do rzeczy? :wink:

Przykład zawsze szedł z góry. Nawet od najbardziej wyalienowanej władzy. Ale w tym przypadku nie o przykład chodzi. Po prostu, taka była obyczajowość, podlegali jej wszyscy. Każda epoka taką ma.

Ja myślę, że historia zatacza koło i następuje powrót obyczajowy w współczenej formie, bo ta swoje piętno zawsze odciska, do bardzo dawnych czasów. To powolny proces, trwający pokoleniami, ale taki kierunek zauważam. Być może nie mam racji. Ale pewne analogie dostrzegam.

1 polubienie

dziadkowie zawsze maja wiecej czasu niz zapracowani rodzice, zeby wnukom bajki opowiadac.
a ze teraz znowu zaczynamy wracac do przekazu werbalnego audiobooki i pisma obrazkowego w postaci filmikow i emotek? nie da sie ukryc :smiley: :smiley: :smiley:
mlodzi ludzie juz miewaja problemy, zeby w paru slowach strescic polgodzinne lub wiecej wodolejstwo wielu filmikow na YT. a bez tzw. prezentacji multimedialnej? zyc sie nie da.

1 polubienie

Wśród młodzieży, która jeszcze nie potrafi się odnaleźć jest to bardzo możliwe i myślę że częściej obserwuje się to u dziewczynek. Młodzież ogląda anime, w których przeważają związki homoseksualne i czytają opowiadania o tej tematyce. Dziewczynki raz czuja się chłopcami i chcą być w związkach tej samej (wybranej) płci tj. chłopcami, innym razem są lesbijkami lub są pansexualne. Wszystko dla podbijania popularności w szkole i prześciganiu się kto jest bardziej na topie i jak najbardziej oryginalny. Najgorsze jest to ze przez to mają zaburzenia, myśli samobójcze wraz z samookaleczeniami głównie wtedy kiedy nie czują się akceptowani. Zaczynamy popadać ze skrajności w skrajność i nie wiem tak naprawdę dokąd ten świat zmierza. Jestem zmartwiona postawą młodych ludzi, którzy są zabłąkani w sferze psychicznej i nie nadają się do funkcjonowania w społeczeństwie i pracy.

twierdzenie, że płeć to jest kwestia wyboru, utrudnia dzieciom rozwój psychofizyczny

W jakimś stopniu powyższe słowa to niestety prawda. Wystarczy porozmawiać z młodzieżą i obserwować czym się interesują.

Nie mam nic do odkrywania i poznawania siebie - ale narobiło się tego tyleeee, że mój mózg już nie ogarnia pewnych spraw, sformułowań, nowych trendów i nowych orientacji .Tęsknie za prostotą zwykłego człowieka i jego prawdziwością w tym kim jest i jak się określa.

Takie są moje ostatnie obserwacje.

4 polubienia

@Fifka Trochę w tym racji… Zbyt wiele możliwości wyboru pogłębia zagubienie… Z drugiej strony młodzi ludzie zawsze mieli trudności z odnalezieniem się… “Uroki” dojrzewania…

2 polubienia

Zawsze mieli swoje problemy - ale te przerastają wszystko. Nie wiem co będzie jak zderzą się z rzeczywistością. Niestety życie to nie anime. :woman_shrugging:

@Fifka Wydaje mi się że mają świadomość że to nie jest prawdziwe życie…ale się fascynują… takie hobby trochę…

Byłem niechcąco świadkiem rozmowy dwóch niemieckich nastolatek, na oko po 14. I jedna pytała drugą, czy już się zdecydowała, czy będzie lesbijką, czy hetero…

2 polubienia