Czy hydrogen azot i wodór może wybuchnąć?

Tak może być

Daje przy bardzo dużych kołach i mega niskim profilu. I tylko wtedy

Nie wiem. Sprawdź w kuchni

Gaz ziemny nie składa się z azotu i wodoru więc nie ma ich w kuchence gazowej

Gaz ziemny zawiera i wodór i azot.

To się nie popisałem…ale wodór i azot nie jest jedynym składnikiem gazu głównie to metan i o to mi chodziło

** Gaz ziemny wysokometanowy typu E*

Skład tego rodzaju gazu ziemnego to: metan (CH4) - około 97,8 %, etan, propan i butan - około 1%, azot (N2) - około 1%, dwutlenek węgla (CO2) i reszta składników - 0,2%. Ciepło spalania takiego gazu nie może być mniejsze niż 34,0 MJ/m3, ale standardowa wartość to około 40,0 MJ/m3. Gaz ziemny typu E znajduje się w miejskich sieciach gazowych, używa się go w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach i w zakładach przemysłowych.
** Gaz ziemny zaazotowany typu Ls*

Skład: metan (CH4) - około 71%, etan, propan i butan - około 1%, azot (N2) - około 27%, dwutlenek węgla (CO2) i reszta składników - 1%. Ciepło spalania takiego gazu nie może być mniejsze niż 26,0 MJ/m3, ale standardowa wartość to 27,9 MJ/m3. Ten rodzaj gazu jest dostarczany tylko na lokalny rynek, do miejsc znajdujących się w pobliżu ujęcia gazu.
** Gaz ziemny zaazotowany typu Lw*

Skład: metan (CH4) - około 79%, etan, propan i butan - około 1%, azot (N2) - około 19,5%, dwutlenek węgla (CO2) i reszta składników - 0,5%. Ciepło spalania takiego gazu nie może być mniejsze niż 30,0 MJ/m3, ale standardowa wartość to 31,0 MJ/m3. Jak każdy gaz typu L, również ten jest używany w sieciach lokalnych i jest dostarczany do domów oraz zakładów pracy.
** Gaz ziemny zaazotowany typu Ln i Lm*

Nie są dostarczane do klientów w Polsce, ale ich parametry zostały ujęte w obwieszczeniu ministra. Typ Ln ma następujący skład: metan (CH4) - około 66%, azot (N2) - około 32%, dwutlenek węgla (CO2) i reszta składników - 1%. Natomiast skład Lm to: metan (CH4) - około 61%, azot (N2) - około 32%, dwutlenek węgla (CO2) i reszta składników - 1%. Minimalne ciepło spalania Ln to 22 MJ/m3, a Lm - 18 MJ/m3.
wiec wodor to tylko w zwiazkach chemicznych - prostych weglowodorach :wink:

2 polubienia

A co to metan?

Ale ja to wiem :rofl:

Owszem metan składa się z wodoru ale nie jest to sam wodór w czystej postaci

Wodór w czystej postaci jest bardzo wybuchowy.

Zagadka. Jaki gaz jest główną przyczyną wybuchów?

Chemikiem nie jestem ale tyle to wiem

tlen, bez tego zaden weglowodor czy inne paskudztwo nie wejdzie w reakcje egzotermiczna - bo i z czym? jeszcze nadtlenki, ale z reguly w normalnych warunkach gazem nie bywaja.
ale to jesli przez slowo wybuch rozumiesz blysk, swist i ogolny Armageddon.

Musiałaś? Zabawę popsułaś :stuck_out_tongue_winking_eye:. Bo wybuchowe w odpowiednim stosunku z tlenem jest prawie wszystko.

1 polubienie

no dobra, moge pytanie na jakis czas ukryc :wink:

Halo halo chyba mam coś do powiedzenia w końcu to moje pytanie

2 polubienia

Mleko się rozlało. A pamiętam z szkoły eksperyment na którym nam chemik udowodnił że zwykła mąka może być dość niebezpieczna.

1 polubienie

Ale nie zaczynaj od wiadomonacyjnej wyzywać :rofl:

1 polubienie

rozpylona w powietrzu? jak najbardziej.
nawet wybuchu nie trzeba - jak odpowiednio duzo i drobna to sie udusisz.

1 polubienie