Czy hydrogen azot i wodór może wybuchnąć?

Mówię o wybuchu.

1 polubienie
1 polubienie

niestety 35 osob poparzonych i rannych. wielu ciezko.

2 polubienia

Niestety ludzie sobie nie zdają sprawy z zagrożeń.

2 polubienia

3 polubienia

tu byl zle zabezpieczony zbiornik LPG.
a teraz wyobraz sobie jak by wybuchło cos takiego?

Hiszpania jest w 100% uzalezniona od importu gazu, wiec takich “magazynow” zbiornikow jest duzo - wiekszych llub mniejszych. nie liczac podziemnych wykorzystujacych soczewki geologiczne

2 polubienia

LPG jest w miarę “bezpiecznym” gazem w porównaniu z innymi. Szczególnie fajny jest mit że auto z LPG przy wypadku wybuchnie. Nie, nie wybuchnie na jesieni dałem do przecięcia zbiornik toroidalny od LPG(tną pod wodą) i ścianka tego zbiornika ma 8 mm!! Liczyłem na 4-5mm ale 8mm?

1 polubienie

musi miec. duzo tez zalezy od norm na reduktory i przewody (w Hiszpanii uzywa sie iglowychl podlaczenia sa z metalowych rurek, ale juz koncowe z plastikowych, bezwzglednie wymienianych co dwa lata, choc wytrzymuja duzo wiecej) - i jak na miliony butli gazowych jakie sa tu w uzytkowaniu to wypadkow jest malo, wiecej pozarow powoduja instalacje elektryczne niz gazowe. Inna sprawa jak moj swietej pamieci tata zobaczyl instalacje (a specjalista od urzadzen cisnieniowych byl) to sie za glowe zlapal - ze jeszcze w tym kraju kamień na kamieniu stoi. to tez moze tak jak z racami i cala pirotechnia - obslugi i wykorzystania tegoz tu sie uczysz od dzieciaka (ja tez tak mialam w domu, na taborecik wlazilam, ale gaz w kuchence zapalic potrafilam), wiec nawyk bezpiecznego postepowania jest.

1 polubienie