Czy i kiedy powinniśmy mieć euro?

Mniejsze od nas kraje mające krótszy staż w UE chcą do strefy euro: Chorwacja i Bułgaria.
Polska się opiera. Czy słusznie? Czy i kiedy do eurostrefy?

Nie powinniśmy mieć euro. Już raz uboższe kraje je u siebie wprowadziły, z opłakanymi skutkami. Chociaż raz nauczmy się czegoś na cudzych błędach… :wink:

3 polubienia

wprowadzenie euro we wszystkich krajach wiazalo sie ze zwiekszeniem stopy inflacji, spadkiem sily nabywczej bo te przeliczniki byly z sufitu
czym sie to skonczylo w Grecji i jakim kryzysem w tak zwanej strefie euro to juz wiadomo.
czy polska gospodarka, a raczej brak pomyslu na nia to by wytrzymala?
w tej chwili kurs dolara i euro w stosunku do zlotowki utrzymywany sztucznie - co pozwala na wszystkie programy typu rozdawnictwa
ot ksiegowosc kreatywna.

2 polubienia

A propos cudzych błędów.
Uczmy się na cudzych błędach, bo sami nie damy rady wszystkich popełnić.” :wink:

2 polubienia

Precz z euro! Xd tylko zloty

1 polubienie

A ty czym płacisz? Euro jest fajne dla podróżujących dla stabilności już nie koniecznie. Jak miałem zlecenia za granicą traciłem kilka stówek na przewalutowaniach. I to to powinni znieść a nie zmieniać walutę.

1 polubienie

Rublami :rofl:

1 polubienie

Ale wróble ulotne:)

2 polubienia

Slusznie i oby jak najdluzej.Pieniadz jest opoką niezaleznosci.Jak wejdzie euro,juz nic nie bedzie zalezec od nas…

1 polubienie

Dlaczego euro a nie dolary?
Wszyscy kochają…zielone (dlatego mam zielony avatar :wink:)

1 polubienie

Nam nie trzeba innej waluty a uczciwości banków. Wpływ 78000 koron szwedzkich po 0,42 pln a dostałem… 31210 Bo najpierw na euro przewalutowali, wzieli opłatę a później na PLN

2 polubienia

Poza tym,chodzi o to aby zachowac ster a nie powierzac go Brukseli.Proste jak porecz w tzw.blokowisku.

1 polubienie

Po to wymyślono kantory… By nie dać się oszukiwać bankom… Kto wymienia walutę w banku…?

1 polubienie

Prawda jest taka. Jak idą alpiniści skałami wiążą się liną. I jak jeden leci reszta odczuwa skutki.

2 polubienia

Zawsze tak jest.Nie zyjemy na bezludnej wyspie.

1 polubienie

Ale nie powinno być odpowiedzialności zbiorowej więc euro nie.

1 polubienie

przelew w kantorze? A ty widziałeś gotówkową zapłatę w Szwecji? Zresztą kantor oszukał by bardziej.

1 polubienie

U nas Euro nazywaja “Teuro” od “teuer” po polsku drogo
Faktycvznie ceny poszly duzo w gore

1 polubienie

@SMOK.Maciej

Szwed, czy inny Niemiec nie ureguluje faktury w złotówkach. Już sama faktura musi być wystawiona w walucie kraju, w którym wykonane zostało zlecenie. Waluta trafia na konto walutowe polskiego przedsiębiorcy, a po nieuniknionym i kosztownym przewalutowaniu, trafia na konto złotówkowe. Nie ma innej drogi.

1 polubienie

Ja mam odwrotnie,ZUS placi w zlotowkach ,a odbieram w euro i co?tez trace.
Jak myslisz,kto zyskuje na wszelkich przewalutowaniach.?