Czy i kiedy powinniśmy mieć euro?

Ata…Bylem swiadkiem tego co sie dzialo w Grecji,20 lat temu…
I nie chce tego w Polsce bo to zakrawa na wojne domową.
I trudno sie dziwic bo trudno o wieksze oszustwo wobec spoleczenstwa.

1 polubienie

Z tego co sie orientuje, to jestesmy na to po prostu za biedni!

BANKI!!! (oczywiscie…)

1 polubienie

Nie ma możliwości wypłaty w walucie znajdującej się na koncie?

Euro to jeden z kolejnych stanów przejściowych. Za kilka pokoleń waluta będzie wirtualna.

1 polubienie

Nie kracz @birbant. Mamy już wirtualną przyjaźń, miłość, seks nawet. Czy to nie wygląda tak, że sami staniemy się wirtualni? A może już jesteśmy i Matrix, to najprawdziwsza…wirtualna prawda? :wink:

1 polubienie

Jakie krakanie? To naturalna kolej rzeczy. Dla naszych potomków będzie to normalną sprawą. Chodzi mi o walutę, bo w pozostałych, to nie wiem, co będzie?

1 polubienie

Niestety wiem to doskonale. I to jest największy problem różnych walut.Tylko nadal nie rozumiem po co banki najpierw z koron robiły euro a później z euro złotówki.

@roqq
Oczywiście, że jest.
Środkami na koncie walutowym możesz dysponować tak, jak złotówkami na koncie zlotowkowym.

@anon25287923
Wykonano dwie operacje, by zmaksymalizować zysk. Moim zdaniem bezzasadnie, bo niewątpliwie istnieje kurs wymiany korony szwedzkiej na PLN.
Można dochodzić swoich praw, ale bank będzie się tłumaczył, że takie są procedury.
A i zapisane to jest zapewne gdzieś bardzo małym, delikatnym druczkiem.

1 polubienie

Ale nie mozna wypłacić korony z konta, iść do kantoru i zamienić bezpośrednio na złotówki bez żadnej straty kasy?

1 polubienie

Myslisz,ze gdyby gyly marki,czy u nas liry,ceny by nie poszly do gory.
U nas tez wspominaja,jak to sa 1000lirow kiedys kupil cornetka i kawe.tylko,nie mowi,ze to bylo 40lat temu.
Ktorej europejskiej waluty nie imala sie inflacja,mniejsza,lub wieksza??
Ja dobrze pamietam,jak za piwo placilem 12000Zl.
Pamietam tez,jak wyplatek ok.4000 000 wuplacono mi w banknotach o nominale 2000zl,
Co z tego,ze kialem pelna torbe pieniedzy?

2 polubienia

@GumowyKrokody
Bankowy kurs wymiany waluty na PLN jest zawsze wyższy niż w kantorze. Kantory z tego żyją i istnieją tylko dla nieświadomych turystów, bądź Polaków, którzy za granicą dostają wynagrodzenie w gotówce.
Mając konto za granicą, wkladam kartę do bankomatu i wypłacam złotowki przeliczone po kursie bankowym. Nieznacznie, ale zawsze wyższym.
To operacja przewalutowania jest kosztowna, a u @anon25287923 wykonano ją podwójne.

1 polubienie

Uczviwosc bankow??
Istnieje cos takiego?

Przecież sam ktoś wyżej pisał że zamieniając kasę z koron na złotówki przez bank i przewalutowanie treści mnóstwo kasy, a wiem że można po prostu wypłacić z banku w koronach i iść do kantoru w Polsce. W kantorze są złe kursy? Przecież kiedyś widziałem kurs euro 4.2cos jak sam zaminienialem… To w banku chciałem przelać z konta euro na konto w zloty i kurs 4.06 XD

Kursy walut na rynkach światowych zmieniają się co kilka sekund. NBP ustala je raz dziennie. Kantory i mniejsze banki - kilka razy dziennie w zależności od sytuacji na rynku.

Bankowy kurs 4,06, który rzekomo widziałeś, był conajmniej przedwczorajszy.

. nieświeży .

1 polubienie

No pewnie tak. Robiłem to chyba pierwszy raz w życiu więc nie wiem jaki jest zwykle… A do kantoru też trafilem pierwszego lepszego, może trafiłem na wyjątkowo uczciwy XD

No nie można. Wypłata w polsce koron jest niemożliwa. A wyjazd do szwecji tylko po pieniądze dość kosztowny. Szwedzi nie wypłacą zaś fv w gotówce.

1 polubienie

Waluta wirtualna będzie naprawdę obrożą na szyi, z której uwolnić się nie będzie sposobu. W każdej chwili będziesz mógł być pozbawiony wszelkich środków do życia. Nasze uzależnienie od władzy stanie się totalne a wolność, możliwość wyboru, jeszcze bardziej iluzoryczna. Dotknie to jednak tylko niewielki odsetek ludzi, bo w swojej masie mamy niewolniczą naturę i byle miska była pełna, byle pilot tv działał, nic więcej większości nie potrzeba.

1 polubienie

Gdyby doszlo do takiej sytuacji,ze pieniadz papierowy zniknie z tynkumnatychmiadt pojaei sie,inna parawaluta.
Bo pieniadzem moze byc wszystko.
Wystarczy grupa ludzi,ktora sie umowi,czym beda placic i zdolaja ta walute w jakis sposob zabezpieczyc,przed falszerstwem.
Mozemy tez wrocic do handlu wymiennego,wymiany uskug itp,itd.
Mozliwosci jest wiele.

1 polubienie