Czy i kiedy powinniśmy mieć euro?

Handel wymienny do mnie przemawia. Może to będzie jedyna alternatywa?

1 polubienie

Ostatnio czytalem,ze chyba w Hiszpanii,zamknieta grupa ludzi wprowadzila wymiane uslug.
Zasada bardzo prosta,
Napraeoles zelazko sasiadce,dostajesz od niej kwit potwierdzajacy,za co mozesz uzyskac inna usluge,mniej wiecej,tej wartosci.
Pod tym wzgledem ludzoosc jest kreatywna,zawsze znajdzie sie sposob,by obejsc nakazy rzadu.

Do chwili, w której US zainteresuje się taką wymianą. Oni nie mają skrupułów.

No i co zrobia,gdy mnie zastana,gdy grzebie w twoim samochodzie?
Pomagam koledze.pieniedzy nie biore.

Policzą, ile powinieneś wziąć i od tego naliczą ci podatek, @Leone_Marco. To się dzieje i nie jest jakimś wymysłem.

1 polubienie

Wine chyba najpierw trzeba udowodnic.
Oni maja podejzenia,ja mam swiadka,ktory potwierdza,ze to pomoc kolezenska.
Inna sprawa gdybymmial wyposazony wzrsztat samochodowy i tam napraeial samochod.
W wypadku,ktory opisujesz,rowniez wlasciciela koga podliczyc,gdy naprawia sam swoj samochod.

Niekoniecznie. Już teraz ludzie posługują się swoimi pieniędzmi wirtualnie. Elektroniczne karty bankowe i konto w necie, czym jest?

1 polubienie

Tym właśnie o czym piszesz :smiley: To początek. I szczerze mówiąc, nie widzę drogi ucieczki. Chyba, że do Amazonii lub w inne, jeszcze dzikie miejsce.

We Wloszech,nie w kazdym sklepie zaplacisz karta.
Sam nie uzywam,nie mam karty,operuje gotowka i takich jak ja,jest mnostwo.

O tem, właśnie piszę. Ale to, co nam wydaje się niedobre, wcale takie być nie musi. Zostawmy to naszem potomnem. Na pierwsze samochody też wybrzydzano i wieszczono koniec cywilizacji, ówcześni uczeni, co poniektórzy, wieszczyli śmierć człowieka przy szybkości 100 na godz. A prąd miał szkodzić zdrowiu.

1 polubienie

Z tym pradem,to jest i prawda.
Pole elekttomagnetyczne,wytwarzane,przez prad,nie jest obojetne dla zdrowia.
Zalezy to tylko od dawki.

1 polubienie

Wszystko jest szkodliwe i zależy od dawki.

1 polubienie

Oprócz piwa. :stuck_out_tongue_winking_eye::innocent:

Zakupy bez wychodzenia z domu i niepotrzebna nawet gotówka… Szkoda że przychodzą dopiero na drugi dzień…

1 polubienie

Ja jednak widzę różnicę. Może stworzone zostaną zabezpieczenia, które ograniczą dostęp do kont tym, którzy nimi zarządzają, ale bardzo w to wątpię. Oczywiście, rządzącym zależy, by wszystko kręciło się sprawnie i dopóki tak będzie, dopóki będziemy pracować, przestrzegać zasad, nikomu wirtualna kasa nie będzie przeszkadzać i nikomu bez powodu nie będzie zablokowana czy wręcz odebrana.

To nie od rządzących będzie zależało.

@Leone_Marco to już przerabialiśmy. US swojego czasu niepokoiły firmy które miały linuxa i open office podatkiem od wzbogacenia. Wyliczali go na podstawie wartości windows i office.

1 polubienie

Nie mow,ze piwo tez )))
Ale wracajac do tematu, calkowiteodejscie od papierowego pieniadza,bedzie forma zniewolenia.
Pomijajac fakt,ze w kazdej chwili,moga Ci konto wyzerowac,to nawet bys flaszki na mecie nie kupil,czy jointa.panienii przy autostradzie,musialy hy nosic ze soba kase fiskalnabi czytnik kart,a co gdy zona wydruk z konta zobaczy)))
A ksiedzu na tace,tez karte rzucisz)))chociaz Ci juz ponoc zaopatrzyli sie w czytniki.

1 polubienie

Ostatnio się przekonałem co to wirtualna kasa. Płacę telefonem a na stacji nie było zasięgu… i co? wystarczy maleńka awaria i są problemy.

1 polubienie

Bo to są początki. I nie ma mocy, pójdzie dalej w tym kierunku.