Czy i u Was czas przedświąteczny generuje napięcie?

Żadnego napięcia, raczej luzik. Patrzę na tą całą kołomyję przedświąteczną i się cieszę, że mnie to omija.

7 polubień

Ja w tym roku też nie mam powodu do napięcia (mało osób będzie w porównaniu z ubiegłymi latami), ale już mi tak zostało, że jak mają być święta, to motorek w …ciało i jazda! :joy:

4 polubienia

U mnie w porównaniu z tamtym rokiem będzie 1,5x więcej ludków …

Za to o jednego kota mniej …

3 polubienia

Tak… liczba świętujących nie jest stała :thinking:

3 polubienia

A kotom odswietne miseczki przygotowałeś?

2 polubienia

One mają zawsze takie. Lepiej się czasem stołują niż ja … Mroczka Ci byle czego nie zje a Krówka się tych manier od niej już uczy …
Za to za malcem są obie. Ostatnio ten się przewrócił kuperkiem do góry i chyba zaczął mieć mały problem. Mroczula zaczęła tak miałczeć jak opętana, obudziła domowników i malcowi udzielono pomocy.

4 polubienia

Ten zgred powinien odejść

2 polubienia

Rodzaj nerwicy, forma przedświąteczna :thinking:

3 polubienia

U mnie przed świętnie nic nie generuje napięcia stresu. Po szpitalu do wszystkiego tylko na luzie - trochę sprzątania, prania, co nieco w kuchni wyczważone / głównie dorsz, śledż, łosoś w różnej postaci, ciasto zamówione u siostry, mam kilka zaproszeń - bezdomni, hospicjum, sąsiedzi, resztki rodziny, co dalej to się zobaczy

4 polubienia

Wigilia będzie u mnie taka jak zawsze, jednak w pierwszy dzień swiąt,pierworodny będzie mieć 18 urodziny, więc świętowanie będzie pod innym aspektem. Jeszcze warto dodać, że 26 grudnia we Francji nie ma świąt i normalnie powinniśmy być w pracy. Ale mamy pozałatwiane wolne bo idziemy na urodziny kolegi.

4 polubienia

To tak samo w Hiszpanii - tylko 25 jest wolny.

3 polubienia

Mi też nie generuje. Ja tylko gdybym mogła to bym takiego jednego kropnęła za tę wojnę… ale nie mogę :frowning: Oby dom, zdrowie, rodzina, praca, było w co się ubrać i co jeść. No i na parę sweterków :thinking: I dać radę być człowiekiem.

3 polubienia

W Italii świętem jest tylko nowy rok i jest wolne od pracy. Inne jak kto sobie ustali

1 polubienie

Z tego co wiem, to 25 grudnia też we Włoszech jest święto.

1 polubienie

Tak, @okonek , wiem o tym :))

1 polubienie

o kota mniej???

Czemu nie macie 26.12 wolnego?

Nikt nie protestuje?

Pewnie Hiszpanie lubią pracować…

2 polubienia

Podobno mañany to jeden z bardziej pracowitych narodow w Europie😉 pytanie czy z sensem ta praca?
Moze teraz jest tylko jeden dzien, ale świąt i fiest tu nie brakuje. Oni tak bardziej wielkanocna cywilizacja smierci (Wielki Tydzień) niz cudu narodzin :rofl:
I często wazniejsze sa lokalne święta -takie pół laickie jak byki w Pamplonie, Los Moros y Cristianos w prowincji Alicante czy Jacobeo w Santiago de Compostela (aczkolwiek to zasieg swiatowy, jak to mówią - swoją drogę do Santiago każdy powinien zrobic. Najlatwiej to chyba wychodzi stalym mieszkancom miasta?)

3 polubienia

Nawet tych biednych byków nie przypominaj… Tylko masakra delfinow na Wyspach Owczych może im chyba w okrucieństwie dorównać… Przynajmniej jeśli chodzi o Europę…

4 polubienia

Nie. Szczęśliwie osiagnelam stan podchodzenia do wszystkiego z dystansem. I traktowania przeciwnosci z usmiecham. Po prostu wiem ze nieumyte okna i brak 12 potraw nie stanowi o Bozym Narodzeniu.

Fakt, osiągnięcie tego stanu zajęło mi trochę…

6 polubień