Czy imię,przezwisko,nick może zmienić człowieka?

Imiona ktoś nam nadał,przezwiska powstają z różnych powodów,nicki też
.Próbuję eksperymentalnie wczuć się w nową postać,którą sama tworzę.i “wyjść z siebie i stanąć obok”
Jest RYZYKO-jest ZABAWA!

1 polubienie

Nie sądzę.

1 polubienie

Ze niby jak sie nazwe John Wayne to będę twardzielem z rewolwerem?Chyba jednak nie…:grin:

4 polubienia

Albo Clint Eastwood. Zresztą obu bardzo lubię.

4 polubienia

Też mi ryzyko…

1 polubienie

Plus Charles Bronson…Tak jakos,tej trójcy filmy,moge oglądac o kazdej porze dnia i nocy :laughing:

3 polubienia

Człowieka raczej nie, ale jego odbiór przez innych czasem tak. Czujesz się odrobinę nieswojo z nowym nickiem, ale to minie.

3 polubienia

Mamy podobnie. Dodajmy mego tatę i też jest trójca.

1 polubienie

Wlasnie to chcialam napisac

Ja jestem taka sama jako ata-ata i pod roznymi innymi imionami
Swoje imie zmienilam, bo mi sie nie podobalo, figuruje tylko w dokumentach
A w szkole nauczyciel przeczytal moje nazwisko blednie jako “parasol” i od tej pory tak mnie nazywano. Ale zapewniam, nie stalam sie parasolem

1 polubienie

Nie sadze,pomijajac imionamktore sa nam nadawane na chybil-trafil.
Natomiast przezwiska,nicki,tworzy nasze zachowanie nasze przywary,nasze cechy charakteru.

3 polubienia

Nie sadze, choc przeprowadzone w Hiszpanii badania socjlogiczne zwizane z nazwiskami (imionami, przydomkami)wykazaly, ze maja wyrazny wplyw na rozpoznawalnosc danej osoby - ale w kraju gdzie kazda to Maria a kazdy Jose czy Francisco to nie dziwi. Toz to gorzej zapamietac niz murzynow odrozniac

2 polubienia

Jesli jest obraźliwe moze wpływac negatywnie na samoocenę

2 polubienia

Człowieka zmieniają opinie o jego czynach. Nie można ludzi za mocno chwalić bo im dobija i myślą że są półbogami.

1 polubienie

Często tak myślą patrząc w lustro albo czytając swoje wypociny w necie. Nie potrzeba chwalców.

1 polubienie

Ale co…zmieniasz nick i jesteś inna osobą? Czy jak? Odbiór mnie nie interesuje, jeśli ciągle jestem tą samą osobą.

Roqq moze ja po prostu “nie czuję” tej Pelagii ,na razie kojarzy mi się z “plagą” lub z “plagiatem” heh!I co TU pozytywnego znależć?

Erzac próbuję zmieniając nick wczuć się w inną postać,
to trochę jak aktorska gra,a zapewniam Cię,że nie jestem zawodową aktorką .
Ach “Ta Pelagia”-nie mogło mi nic łatwiejszego przyjść do głowy?

I kogo grasz?
Może graj siebie po prostu.

1 polubienie

No to kto ci ten pomysł wbił do głowy.?! Dla nas jesteś mamita. I już :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie