Czy kiedy byliście nastolatkami Wasi "Starzy" robili Wam "siarę"?

Jak postrzegaliście Waszych Rodziców w czasach Waszej adolescencji? Robili Wam “obciach” czy raczej nie?

1 polubienie

Mimo różnic pokoleniowych i innego podejścia w niejednej sytuacji, nigdy nie odbierałem zachowania rodziców jako robienie siary czy obciachu.

1 polubienie

W zasadzie to nie, zwłaszcza ojciec, matka i owszem, kiedyś gdy za długo się zasiedziałem u kolegi (do 22) to przyszła do niego do domu po mnie (miałem 16 lat)

2 polubienia

usamodzielnic sie?
rzuć wapno na druty

Nie, chyba nigdy. Przynajmniej nie było to nic wielkiego, skoro nie pamiętam :slight_smile: Za to starsza siostra- owszem, tak.

Do dziś robią mi obciach. Rocznik 1960+.

1 polubienie

Mnie matka kiedyś piwo wypiła i wody nalała. A ja potem kumpla poczęstowałem. :rofl: :rofl: :rofl:
Teraz to się śmieję, ale myślałem, że zabiję :rofl: :rofl: :rofl:

2 polubienia

Wypiła ci piwo?! :rage::face_with_symbols_over_mouth::imp::skull::facepunch:

Masz wapno?

Na mnie matka ostatnio policje lokalna naslala bo…
Nie odbieralam telefonow dwa dni a tu straszne czasy i pandemia
Powiedzmy, ze to byl probny alarm i zdalo to egzamin. Co do zabijania i odpowiedzialnosci za czlowieka? Lacze sie w “bulu”

1 polubienie

@okonek Calcium czy takie do bielenia? I w jakim celu?

rozpuszczenia tkanek organicznych tzw. zywe wapno :wink:

Ojciec tego czasu nie dożył.
Matka była uwielbiana w gronie moich szkolnych kolegów.Stawali przed nią niemal na baczność…Moja mama ich lubiła.Niemal wszystkich.Nie robiła różnic.Witała w drzwiach uśmiechem i zawsze sie dziwiła ze ich tak dużo i ze juz sie te twarze powoli mylą…
Czasem ludziska przychodzili do mnie a…zostawali u matki :smile:
Moja mama zawsze miala czas a gdyby go nie miala dla kogos,spaliłaby sie ze wstydu.
Ale ogólnie,moge powiedziec więcej.Nie pamietam by ta niby"siara"w ogóle wystepowała w towarzystwie.Moze niektórzy cos czuli,moze sie nie przyznawali ale z pewnoscia nie było to dostrzegalne zjawisko.
I znowu wychodzi na to ze inne czasy i zdecydowanie inni ludzie…

2 polubienia

Nie. Wprawdzie było sporo zakazów ale bez obciachu.