Czy kierujecie się opiniami w Internecie?

Przy wyborze sklepów, portali, usług i innych?

1 polubienie

Tak, podczas internetowych zakupów bardzo często podjęcie decyzji wspomagam czytaniem opinii i ogólnego stosunku ilości negatywnych do pozytywnych. Oczywiście tutaj również stosuję filtrowanie informacji, ponieważ często zdarzają się różnego rodzaju negatywnie lub pozytywnie emocjonalne komentarze, nie mające nic wspólnego z samym zakupem. Równie często zdarza się typowe podejście Smerfa Marudy - nie dla samego nie. Na szczęście nie rzadko można znaleźć bardzo merytoryczne i opisowe wypowiedzi. Bardzo ważne są również odpowiedzi sprzedawcy na otrzymywane komentarze, które pokazują jakie ma podejście przy problematycznych sytuacjach i jaki poziom kultury reprezentuje.

3 polubienia

Uchowaj Boże,jeśli chodzi o zakupy…
Natomiast zdarzało mi się zerkać na opinie o usługach.To też bywa mylące bo usługodawcy sami sobie wpisują pochwały i to czasem bez cienia umiaru.Z tzw.“fachowcami” na czele :angry:

3 polubienia

@collins02 To trochę działa w dwie strony: właściciel i jego piszący “przyjaciele” forsują negatywy - natomiast konkurencja stara się wstawiać negatywy - bezinteresownie… Zdąża się, że zadowoleni z usług, często osoby starsze, lub takie, którym nie chce się zajmować takimi sprawami - nie zostawiają po sobie śladu chociaż byli bardzo zadowoleni. Są też “Zawodowi” pisacze, którzy zostawiają opinie dotyczące każdej usługi z której skorzystali. Staram się wystawić komentarz, zwłaszcza jeśli jestem bardzo zadowolona z usługi.

2 polubienia

“pisacze” :rofl:
No właśnie…
Dlatego owe opinie to pożeracz czasu i malutko z tego wynika…
No chyba że człowiek nie ma wyjścia,nie zna się kompletnie a czas goni…Ale wtedy to ja wybieram"telefon do przyjaciela" :wink:

1 polubienie

Tak… ale staram sie wczytywać co piszą i czy to logiczne

1 polubienie

Uwzględniam takie opinie, chociaz zdaję sobie sprawę, że takie komentarze “pod jakąś uslugę” czy towar są często produkowane na zamówienie. Dlatego trzeba do nich odpowiednio podejść.
Warto wtedy zabawić siè w detektywa. No bo przeciez oczywiste, ze gdy mamy komentarze bez jednego ortograficznego czy stylistycznego błędu, w sytuacji, gdy na takim forum jak nasze jest ich sporo, to wiadomo, że mozna je o kant d… rostrzaskać. Ale błędy też mogą być celowo wstawiane. O tym warto pamiętać.
Takich kruczków jest kilka, trzeba do opinii w necie podejść z głową. Z pewnością nie staram się ulegać reklamom. Tym wierzyc to jak złodziejom :grin:

3 polubienia

Owszem zerkam na wystawione opinie, ale stosujac zasade bardzo ograniczonego zaufania.
Raczej interesuje mnie bardziej opis techniczny, podane wymiary etc. Przy samym produkcie.
Choc unikam zakupów gdzie w takim przypadku nadużywane są slowa typu wspaniały, wygodny i inne haczyki mające namówić klienta do zakupu papieru toaletowego o konsystencji gruboziarnistego ściernego :wink:.

5 polubień

Tak samo czynię jak Drapieżna Rybka.

1 polubienie

Oczywiści, ale ze mną nie jest łatwo, najpierw sprawdzam dany produkt, który chcę zakupić tzn. wszystko na jego temat od składów po wymiary zależy co to jest. Następnie szukam ofert najtańszych po drodze sprawdzając opinie o sklepach i czasie wysyłki to też ważne.
Jeżeli wyrobię już sobie swoje zdanie o produkcie i sklepie, czytam opinie o rzeczy, którą chcę kupić oczywiście weryfikując, bo ludzie są przecież różni.

2 polubienia

Tak

Pewnie , ze tak

Odkąd wiem, jak to działa, to absolutnie nie jest żadną wskazówką dla mnie.
Sama widziałam, jak kuzynka-lekarka usuwa ze swej strony niepochlebne wpisy mniej zadowolonych swoich pacjentów.
Z kolei koleżanka miała, na polecenie szefa, usuwać wpisy o reklamacjach i informacje od wkurzonych klientów. Zostawały same pozytywy.

3 polubienia

Mam kolegę lekarza.
Kupuje ode mnie płyty,byliśmy razem w liceum…
On ma to w doopie.Od 7 lat,jak tylko ja siegam pamięcią…Zawsze widze te same wpisy.Daty są takie jak 2017 np.
I druzgocące.W skali od 1 do 5,średnio 1,5
A jednak “pan Wojtek” nie narzeka :wink:

3 polubienia

Nie znam lekarza, czy prawnika, który by narzekał. No, chyba że taki świeżo upieczony. Ale zaraz po studiach, to nigdzie kokosów się nie zarabia.

3 polubienia

O tak. Negatywne opinie, które często zawierają prawdę są też nierzadko usuwane.

4 polubienia

Jak chyba jasno wynika z mojej wypowiedzi,negatywne opinie nie są usuwane.

@collins02 @gra @Nunu Kiedyś lekarze różnie się zachowywali, teraz większość stara się być kulturalnymi i delikatnymi, bo wiedzą że ktoś może coś na nich napisać, a jednak chcą dobrze wyglądać na znanym.lekarzu - przynajmniej Ci młodsi.

Mam w najbliższej rodzinie,dwoje lekarzy.Mój szwagier był swego czasu ordynatorem w Kaliszu…
Nigdy w życiu nie słyszałem złego słowa pod ich adresem.Nigdy nie prowadzili prywatnych praktyk;zawsze w służbie zdrowia[stety,niestety…]
I przyznam że mało co mnie tak wcoorvia jak walenie"mieczem obosiecznym"po wszystkich.Odpowiedzialność zbiorowa powinna być karalna!

2 polubienia

Opinie pisane przez ludzi są w większości skrajne, albo: " fajne, super, polecam", albo: “tandeta, szajs, badziewie”. Trudno wiec się nimi kierować, podobnie jak recenzjami filmów, muzyki czy innej działalności artystycznej. Trzeba ich przeczytać co najmniej kilkanascie, żeby mieć pojecie.
Ja staram sie zawsze zostawiać opinie zgodne z rzeczywistością. Ja trzeba to pochwalę, jak trzeba to zganię, oczywiście w kulturalny, rzeczowy sposób.

3 polubienia