Czy ktoś z Was rozumie to zdanie?

Kombinuję jak koń pod górkę i już nie wiem. Tylko Polska jest użytkownikiem? A może Polska ze Stanami?
No a Australia, Korea i Finlandia?
Kto tu jest tym jedynym użytkownikiem?
A może jednym z pięciu krajów?
Czasami próbując zrozumieć “polszczyznę” na różnych portalach mam normalnie mętlik w głowie. :smile:

6 polubień

Lepsi od Biblii, bo tam Bog tylko w trzech osobach😉

4 polubienia

A tu wychodzi, że Polska w pięciu :wink:

3 polubienia

Bo to jest taki metajęzyk, my tego nie zrozumiemy, bo to nie po to, żebyśmy rozumieli. Może to chodzi o to, że my i tamte 3 kraje używają, ale nie na terenie jakimś związanych ze Stanami :thinking:
Ja już o schronach atom.czytam, tylko że wyszło mi, że może i tak się zginie to po co się tym atresować…

3 polubienia

Tak się dzieje, jak do pracy przyjmuje się ludzi po gimnazjach :frowning: Bo ten, kto to napisał matury (nawet tej obecnej) zapewne nie ma. Naczelny, który zwolnił korektorów, sam nie pofatyguje się, nie przeczyta, nie poprawi, bo… ludzie nie kumaci, i tak nie zauważą :frowning:
A w ogóle, to czepiamy się, przecież jedyny, a jeden z , to prawie to samo.
Mnie już dość dawno ręce opadły :frowning:

6 polubień

Wiecie co…dziś sąsiad wiercił na górze wiertarką udarową. Mało zawału nie dostałam, bo myślałm, że już ruscy leco :frowning:

3 polubienia

A to był Twój jedyny sąsiad obok tego obok, tego z dołu , tego 2 piętra nad Tobą poza tymi z drugiego pionu? :face_with_hand_over_mouth:

2 polubienia

Nie, nie jedyny. Ale dźwiękdochodził jakby z niebios :confused: I był ciągły nieustający.

1 polubienie

Bo to pewnie niebiosa zwracały Ci uwagę na to, byś była grzeczniejsza :stuck_out_tongue: :smiley:

1 polubienie

Może niebiosa chciały, żebym już przestała spać? :thinking: Nawet sweterków mi się odechciało :confused:

2 polubienia

Nunu, osłabienie wiosenne Cię dopadło. Witaminizuj się albo zieleniną albo chemią apteczną.

2 polubienia

Zaopatrzyłam się w witaminy i magnez, tylko że jak sobie coś postanowię to od razu zapominam. Kurcze najgorsze, że lęku i złości też zbyt nie odczuwam. Podobno co 7lat się zmienia charakter, to może u mnie się własnie zmienia.

2 polubienia

A do czego Ci potrzebne lęk i złość?
Bez nich świat jest piękniejszy :wink:
Jak kupisz czerwone szpilki, to będę wiedziała, że charakter wcale Ci się nie zmienił :wink:

2 polubienia

Nie panikuj, ja mam nowego sasiada i weekendy z glowy, bo remont robi.
A rakiety hipersonicznej nie uslyszysz. Zanim dźwięk dojdzie to iuz bedziesz stala u raju bram.

3 polubienia

Język jakim posługują sie dziennikarze na portalach (i to tych największych) woła o pomstę do nieba. Juz nawet nie chodzi o błędy ortograficzne, składniowe czy interpunkcyjne, ale właśnie o sens zdania. To typowy przykład. A oto inne, jakie pamiętam (cytuje z pamięci)
“Pendolino zabiło człowieka”
“Pod autostradą urządzono przejścia dla małych zwierząt i płazów”
“Tunel poszedł do remontu bo odpadają z niego wszystkie kafelki”
Osobną kategorię stanowią artykuły tłumaczone z innych języków, wielu z nich robi to za pomocą tłumacza Google, co widać gołym okiem.

8 polubień

Hahaha… Świetne te zdania.
Kurczę… nie każdy może być redaktorem jednak, bo nie każdy tak fikuśnie zdania wymyśla :upside_down_face:

5 polubień

To jest jakieś pocieszenie. Tak się ludzie boją a przecież jak w nas trafi to się nawet nie zorientujemy…

1 polubienie

Kiedys byly takie rubryki w prasie Satyra w krótkich majteczkach, czy Humor zeszytów szkolnych. Ale pewnie splajtowaly przy tym co wypisują na portalach :wink::smile::beers:

4 polubienia

W związku z powszechnie panującą doktryna pajdokracji i tym, ze teraz to dzieci rządzą rodzicami a nie na odwrót aby nie naruszać majestatu władzy te rubryki zakryto.

3 polubienia

Nie można się z majestatu naśmiewać :sunglasses: Raz, jak mi jeden nie chcial oddać 4 zabawek z 5 trzymanych w 2 rękach i uderzył w pisk to całe uzębienie pokazał. Wtedy nie trzeba się wahać, tylko od razu uszy sobie zakrywać, bo to jest 4kHz i 90dB.

2 polubienia