Czy ktoś z Was rozumie to zdanie?

Jejku… poczytajcie. Udusicie się ze śmiechu :joy:

3 polubienia

To najlepsze:
Gdy wiosną umarła babcia automatycznie powiększył się metraż w mieszkaniu.
:slight_smile:

3 polubienia

Mnie prawie każde zdanie tam doprowadza do łez ze śmiechu :joy:

3 polubienia

I teraz sobie wyobraźcie, jak te biedne dzieciaku z Ukrainy mają się uczyć naszego języka (skoro polskie miały takie przygody).

3 polubienia

Nie mają wyboru. Dzieci też są ofiarami wojny. Nie tylko dorośli.

2 polubienia

Się pomoże. Dadzą radę :slight_smile:

1 polubienie

Dość szybko staną się dwujęzyczne.

3 polubienia

Trój- w zasadzie. Oby tylko psychicznie dały radę.

3 polubienia

Kiedyś “Przekrój” prowadził rubrykę: Humor zeszytów szkolnych (n-le nadsyłali). Te teksty właśnie tam by się nadawały.
Śmieszne było, bo powstawały w umyśle dziecka, ale u dorosłego świadczą o braku logiki, wiedzy i o lekceważeniu czytelników.

6 polubień

Obawiam sie, ze ukrainskie szkolnictwo ma/mialo wyzszy poziom niz polskie (zwlaszcza ostatnio, kiedy gdyby nie nauczyciele maniacy swojego zawodu, to by wszystko padlo na pysk)
A co do doroslych? Wyjechalo bardzo duzo osob z przeroznymi kwalifikacjami. Jednym z pierwszych pytan uciekinierów (w wiekszosci kobiet) to kursy jezykowe i praca.
A tutejsi nie moga sie nadziwić, ze dzieci takie grzeczne? (pewnie szok, ale generalnie przy tutejszych rozwydrzencach to faktycznie aniolki)

2 polubienia

Właśnie przeczytane w sieci: “Ukraińskie siły aresztowały rosyjską szmatę w pobliżu Kijowa typu T-72”.
Szmatę, to jeszcze rozumiem, ale Kijów typu T-72?

3 polubienia

Kurczę, to juz chyba google obslugiwane przez osobe, ktorej rodzimym jezykiem jest dzwieczne suahili?

1 polubienie

Patrz na to.Doslownie sprzed chwili:)

3 polubienia

Spróbuj sport.pl
Tam takie lapsusy są bez końca.

Metraż jest fajny …

Szczególnie, gdy się o nim mówi od końca czyli żarteM … :grin:

4 polubienia

Żartem dano nadmetraż!

5 polubień

No przecież po polsku jest napisane :smiley:

1 polubienie

Takie konstrukty mieszcza sie w kategorii po polskiemu

2 polubienia

Szmata może być przenośnia, T 72 to ruski czołg

2 polubienia

Ja moich bliźniaków nie znaczyłem, poznawałem po głosie, sposobie mówienia, myślenia, doszła długość włosów i żarłoczność, no i jedno pyskowało - zostało córce do dziś

2 polubienia