Czy ludzie nawet w czasie pandemii muszą aż tyle używać usług pozadomowych?

W niemieckim Kauflandzie kupuję jedną golonkę w folii za 3,60 i ona jest bardzo smaczna. Ta porcja starcza mi na 2 dni. Musztarda albo chrzan, to jakieś marne centy i jeden słoik wystarcza na dni kilka. doliczmy do tego 2 minuty pracy mikrofalówki, ugotowanie kilku ziemniaków razy 2 dni to też grosze. Czyli za pięć 5 euro mam na dwa dni suty i smaczny obiad. W knajpie niemieckiej to samo jednorazowo, to około 20 euro. Nie trzeba być matematykiem wybitnym, by dostrzec różnicę między 2,5 a 20.

1 polubienie

@okonek Kapusta zasmażana najlepsza z roladą wołową.

1 polubienie

Ja to lubie sama ze skwarkami do ziemniakow, mieso opcjonalnie, ale jesli juz to nie smazone.
Tu maja fajna metode - dowolne mieso przelozone czasem czosnkiem i listkiem laurowym czy jaka przyprawe sobie wybierzesz upychaja w bawelniana siateczke. Cos jak kiedys szynki do wedzenia. Potem to mozesz ugotowac lub lepiej upiec. Dobre na cieplo i na zimno

3 polubienia

A’propos dyskusji na temat opłacalności, przypomniało mi się, że przecież nazwa “Efekt latte” wywodzi się stąd, że taniej w domu niż na tak zwanym mieście, ale pandemia uświadomiła nam, że główny cel miejsc typu kawiarnie, restauracje, bary to tylko jeden z powodów. Brak atmosfery, życia towarzyskiego itp. powoduje, że główny cel (posiłek, kawa, piwo) traci sens.

2 polubienia

Czlowiek to zwierze stadne.
Asceci i pustelnicy to niewielki odsetek spoleczenstw - w roznych kulturach inaczej odbierany - nie zaglabiajac sie w teorie telepatii, empatii etc. czesto wrazliwsi na obecnosc innych i poniewaz przyroda nie wymyslila metody na tego rodzaju “przypadlosc” pozostaje im izolacja, ale tez nie calkowita. Dobrowolna.
W koncu obecnie poza kara smierci, od ktorej sie czesto odchodzi jest wiezienie, czesto polaczone z calkowita izolacja od bliznich.
Co np. Breivik odczul na wlasnej skorze - majac wszystkie zabawki oprocz towarzystwa i internetu zaczal protestowac. (Na szczescie nieskutecznie i wcale mi go nie zal).

2 polubienia

O ja prdl !!! Ale mnie śliny poszły…!!!

1 polubienie

Ja dzis smazony losos z wigilinych jeszcze zapasow i fasolka szparagowa w sosie pomidorowo (koncentrat) czosnkowym :lab_coat:
Kapusta musi poczekac do przyszlego tygodnia…

2 polubienia

to podbije stawke, zamiast ziemniakow kopytka…

1 polubienie

:stuck_out_tongue_winking_eye::yum::yum: nie odmówię