Czy ludzkość powinna ograniczyć branżę lotniczą?

Witam. Czy to przypadkiem nie jest tak, że SARS nie zdążyło się roznieść, bo ludzie w roku 2003 rzadziej podróżowali? Chińczycy byli jeszcze biedni, a Zachodianie wystraszeni terroryzmem po zamachach na WTC 11 września 2001. Nie wielu ludzi miało jeszcze powody, by latać do Chin.

SARS to też koronawirus, też przenosi się drogą kropelkową i władze chińskie też nie od razu się przyznali, że mają z nim problem, a jednak SARS było tylko epidemią, a nie pandemią. Wg Wikipedii SARS-em zakaziło się tylko 8096 ludzi, z czego większość to Chińczycy.

Druga sprawa, samoloty odpowiadają za spory procent CO2 i cen ropy.

2 polubienia

Zastanowilo mnie to
Bo z jednej strony niewykluczone ze masz racje, ale z drugiej wydaje mi sie ze w miare szybkiego rozwoju cywilizacji rownie szybko rozwijaja sie negatywne skutki tegoz rozwoju. Np internet jest ok, ale internetowe oszustwa maja sie tez swietnie, nawet te zwiazane z wirusem (u nas policja ostrzega przed oszustami telefonicznymi i tymi przebranymi w ochronny stroj)

3 polubienia

Myślę, że nie. Powinna nabrać rozumu, ale to chyba nieosiągalne…

1 polubienie

wirusy byly, sa i beda
samoloty to jak tramwaj se skrzydłami przed przeznaczeniem nie uciekniesz

4 polubienia

W 1963 roku epidemia ospy we Wrocławiu też była spowodowana przez Polaka który wrócił samolotem z Indii

1 polubienie

Wylewanie dziecka z kapielą.Najgorszy wyobrazalnie pomysł.Nie ma nic wspanialszego do posiadania calego swiata w zasiegu reki.A Ty chcesz to zaorać?Lub doprowadzic do sytuacji ze wszystko przestanie sie oplacać?
Tak rozumując nalezy niezwlocznie zlikwidowac produkcje samochodów-vanów bo to ulubione maszyny terrorystow,chocby z London Bridge czy z Francji.

4 polubienia

Zgadzam się! Podobnie jak ktoś by chciał na nowo wprowadzić zamordyzm zamiast wolności i demokracji bo te ostatnie sprzyjają terrorystom .

5 polubień

Dokladnie tak.I przeraza mnie to ze czasem,szczegolnie wsrod rozmaitych lokalsów,tacy ludzie zyskują poklask.

3 polubienia