Czy mieli szczęście, czy nieszczęście?

Gdyby bohaterowie tego artykułu żyli w Texasie, jest duża szansa, że byliby nieżywi. A może to byłoby dla nich lepsze? Wyobrażacie sobie otworzenie oczu po 36 latach izolacji? W wieku 50+ lat nagle po raz pierwszy widzicie komórę, z Internetem, samojezdne samochody. Zamiast PZPR jest PZPR+ (czyli PIS). Nie ma granic z Europą. W sklepach kolorowo i nie tylko ocet. Świra można dostać…??? :wink:

Bardziej mnie interesuje,czym roznila sie opinia obecnego sadu od opinii sadu z przed 36 lat…

1 polubienie

Przypomina mi sie Good bye Lenin. Tylko tym razem nikt im nie bedzie trabanta kupowal. Innej rzeczywistosci niz wiezienna nie znają, jak wyglada sprawa ewentualnego odszkodowania - bo obawiam sie, ze nie beda mieli z czego zyc?
Istnieje spore prawdopodobienstwo, ze skonczy sie zalamaniem nerwowym.

W USA to nie sąd uznaje za winnego, tylko lawa przysięgłych. Zwyczaj moim zdaniem barbarzynski

2 polubienia

Prawo stanowione tez ma swoje wady.

Ale zostawmy wymiar sprawiedliwości wykształconym specjalistom A nie przypadkowym osobom. Z tego powodu jestem też przeciwny ulaskawieniom przez głowę państwa

1 polubienie

Nie o to chodzi.W artykule nie ma nic na ten temat.Po prostu,tamci sie mylili a ci mają racje…I ja mam to kupic bo jak nie to co?W ryj?

Wymiar sprawiedliwosci to wtorny problem. Popatrz kto stanowi to prawo? Przypadkowa zbieranina celebrytow i cwaniaków dla niepoznaki zwanych poslami. Wymagania nieskomplikowane - sluchac wodza i odrozniac guziczek do glosowania tak lub nie.
Mile widziana umiejetnosc podpisania sie inaczej niz krzyzykiem

3 polubienia

Ławą przysięgłych świetnie można manipulować, co pokazał Grisham (książka, później film)

2 polubienia

Nie zapominaj, że wszyscy ci celebryci i cwaniacy zostali przez kogoś wybrani. Nawet taka Pawłowich, czy Jachira musieli mieć ileśtam głosów.

Jak to powiedzial pewien ksiadz czy biskup? Katolik glosuje na katolika, wiec moze spoleczenstwo sie tym przejelo i glosuje na sobie podobnych? Co w zestawieniu z ordynacja wyborcza jest karykatura ?

Oczywiście że mieli szczęście. Nie ważne jaką traumę cywilizacyjno-kulturową będą przeżywać po wyjściu na wolność, ale to i tak stokroć lepsze, niż umrzeć w więzieniu w poczuciu tak przytłaczającej niesprawiedliwości. A jeżeli im się zatęskni, to zawsze można sobie pobyt w więzieniu załatwić, ale przynajmniej z wyboru. :wink:

3 polubienia

U nas bez ławy przysięgłych podobnie postąpił zawodowy tzw. wymiar sprawiedliwości z niewinnym Tomaszem Komendą i z dziesiątkami innych.

2 polubienia

Z opóźnieniem cywilizacyjnym łatwo sobie poradzą, tym bardziej że dysponują milionowymi odszkodowaniami, za które będzie ich stać na zaliczenie różnych kursów, a i młode pokolenia z ich rodzin też im pomogą. Gorzej z ich zdrowiem, które stracili przez kilkadziesiąt lat frustracji, gdy wielomilionowe mocarstwo potraktowało ich jak śmieci.

Tacy ludzie nie wiedzą co zrobić z wolnością. Za dużo bodźców, chaosu i możliwości.

1 polubienie