Czy morderca 10-letniej Kristiny był potraktowany w czasie zatrzymania i przesłuchania w sposób nieludzki?

Ja się całkowicie z Tobą zgadzam i dla mnie mogli go nawet za włosy ciągnąć.
Zwyrodniały psychol!
Słyszałam w tv reakcję więźniów, jak krzyczeli, żeby się wieszał.

1 polubienie

Myślę że reakcja więźniów akurat nie jest wyznacznikiem czyjejś winy. Jeśli uważamy, że lincz jest czymś słusznym, w zasadzie nie odbiegamy od poziomu tych więźniów.
Co więcej jeśli jesteśmy tacy prawi, to powinniśmy pamiętać o domniemaniu niewinności. I też zastanowić się nad tym, czy akurat policja powinna łamać prawo. Kiedyś wobec ciebie, czy twoich bliskich, znajomych policja też może złamać prawo, nawet w błahej sprawie, i nie wiem czy wówczas również pochwalałabyś to.
Dając przyzwolenie policji na łamanie prawa w jednych sprawach, nie możemy później oczekiwać, że będą postępować zgodnie z nim w innych przypadkach.

5 polubień

Nie musisz mnie umoralniać.
Takie jest moje zdanie o tym “człowieku”, bo nikt normalny nie morduje dziecka w tak bestialski sposób i z tak błahych powodów.

Ja cię nie umoralniam. To jest forum a forum służy dyskusji, a nie wygłaszaniu mów.
Dziwi mnie, że moderator o tym nie wie i ma.pretensje że go skomentowano.
Może i zamordował, przecież nikt nie twierdzi, że nie, ale od tego są środki prawne, żeby go ukarać i to dopiero po wydaniu wyroku.
Miłego dnia ci życzę i nieco dystansu!

1 polubienie

Ja nie ma żadnych pretensji, że skomentowałaś moją wypowiedź.
Mamy odmienne zdania i tyle, również życzę miłego dnia :grinning:

No widzisz to ja tak samo mam odmienne zdanie i nikogo nie umoralniam. Myślałam że odniesiesz się do łamania prawa przez policję…czy powinno być na to przyzwolenie, niestety w zamian mnie zaatakowałaś. Czad! :open_mouth::grin:

Jeżeli chodzi o dzieci (bezbronne), to jestem bezwzględna co do karania takich osobników, a to że go szarpali, czy przytrzymywali naprawdę mi nie przeszkadzało.

@Bocca-Lupo i @collins02 - nie żyjemy w średniowieczu, kiedy każdy podejrzany był wtrącany do lochu i spał na gołej ziemi bez żadnych praw. Mamy XXI wiek, i obowiązują nas pewne normy, bo jak przypominam jesteśmy w Europie a nie w Azji. Jedną z podstawowych zasad w prawie jest DOMNIEMANIE NIEWINNOŚCI, dopóki oskarżony nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem. Juz teraz ferujecie wyroki? Przypomnijcie sobie sprawę niewinnie skazanego Komendy, który siedział 18 lat i tez na początku się przyznał do czynu którego nie popełnił.
Wiem, wiem, emocje Wami targają, ale możecie je mieć na własny, prywatny użytek, natomiast takie postępowanie policji nie mieści się w standardach środkowoeuropejskiego kraju. Podobnie postąpiono z kobietą, która namalowała tęczę na wizerunku Matki Boskiej.

5 polubień

Dobrze nie ma wyroku, ale się przyznał do popełnionego czynu na wizji lokalnej.
Masz rację mogli go potraktować bardziej łagodnie ubrać, podać śniadanko i zapytać, czy mogą go aresztować :wink:
Tak, targają mną emocje i to wielkie.

Powtarzam Ci - Komenda tez sie przyznał i siedział niewinnie 18 lat.
Nawet komuniści wywożący ludzi na Syberie z kresów po agresji 17 wrzesnia dawali ludziom 15 minut na spakowanie i ubranie sie.

6 polubień

Podczas aresztowania jeszcze nie było jego oświadczenia o przyznaniu się do winy.

4 polubienia

Dobrze macie rację.
Robili to pod publikę, żeby pokazać jacy potrafią być bezwzględni i groźni.
Co nie zmienia faktu, że wcale mi go nie żal.

3 polubienia

Pewne standardy prawne obowiazuja, niestety zostaly one naruszone, poczawszy od sposobu zatrzymania po rozpowszechnienie filmu. Sprawa jest na etapie rozpoznania a juz tluszcza wyje i wyrok wydany? @collins02 to dotyczy rowniez Ciebie, skad takie dualistyczne podejscie do prawa?
Chcialbys, zebysmy zeszli do pozomu przyslowiowych jaskiniowcow? Tfu co ja pisze, braci Jankesow w Klewkach czy do niedawna przyjaciol z Lubianki? Ja to mam zastrzezenia do sposobu odbywania kary w takich przypadkach (casus Trynkiewicza chociazby). Bylabym za pelna izolacja do konca zycia. Sam sie powiesi. Z nudow.

4 polubienia

Pokazowka,nikt nam nie podskoczy.
Podobnie dzialal milicja,ZOMO,ORMO w stanie wojennym.

5 polubień

O ile wiem, to w polskim prawie przyznanie się do winy, nie stanowi uznania winnym podejrzanego i oskarżonego. Winnym się jest po wyroku sądowym.

Przyznam szczerze, że w tej sprawie mam bardzo mieszane uczucia, nie umiem być racjonalny. Bo z jednej strony, osobiście bym zbrodniarza rozszarpał gołymi rękami, a z drugiej jestem za przestrzeganiem prawa. Być może takie pokazówki urządza się ku przestrodze dla innych? Nie to, że popieram, tym bardziej, że ten podejrzany nie wyglądał na takiego, który by był w stanie stawiać jakikolwiek opór tej grupie pakerów. Przewaga fizyczna była miażdżąca po stronie policji. I tak powinno być. Ale, żeby, aż w takki sposób ją wykorzystywać, to już przerost formy nad treścią. Nie widziałem tam zasadności, aż tak brutalnego zachowania.

7 polubień

Gdyby to był ksiądz pedofil to Ty ferowalbys wyroki.I nie tylko Ty,jak widać.
Jakos nie przypominam sobie abyś Ty lub wiadoma osoba,braly kiedykolwiek pod uwagę domniemana niewinność danego księdza…
A swoja droga ciekaw jestem jak postąpiono ze śmieciem który wkomponowal Matke Boską w wagine…Nawet go[jej?] nie przymknęli bo nie ma śledztwa…
U nas wolno pluć bezkarnie.Ciekawe jaka odwagą wykazalaby się pieprzona feministka w takim Iranie lub u Saudów.
A o standardach nie rozmawia się nad grobem pomordowanych!
Dlaczego standardy maja obowiazywac mnie a nie ma ani słowa o tym,co powinno obowiazywac każdego,w tym mordercę?Ja musze a on może w tymczasie ogladac tv w swietlicy?

2 polubienia

Nie interesuje mnie czy się majteczki mordercy obsunely czy tez nie.Jego nie interesowal los zabitego dziecka…
A już szczytem obłudy jest mowienie ze poki nie ma wyroku to on pozostaje niewinny.Głupa rżniesz czy co?W ogole może,nic się nie stało…
Żadna krzywda mu się nie stala a stanie się z pewnoscia gdy dobiorą się do niego wspolwiezniowie.Ale wtedy już nie będzie tematu na forum i nikogo to nie będzie interesowalo.

3 polubienia

Zgadzam sie, ze moze mnie nie imteresowac wyglad tylka tego czlowieka, ale prawo jest prawem. On jeszcze nie jest uznany za winnego, a pomylki w trakcie dochodzen wcale nie sa takie rzadkie. Stworzono kolejny niebezpieczny precedens, zerujac zreszta na wrazliwosci osob takich jak Ty. I dajac pozywke bydlu, ktore najchetniej jak w czasach roznych rewolucji rozszarpywaloby “wskazanych” na strzepy.

5 polubień

Niech najpierw zakończą śledztwo i wydadzą wyrok. To formalność ale musi się dopełnić. On ma status więźnia niebezpiecznego. Pojedyncza, monitorowana cela. Inaczej by go inni więźniowie zayebali. Tak przed ogłoszeniem wyroku nie można raczej prawda? :wink:

Ja po prostu uważam że środki powinny być dopasowane do sytuacji. Ci policjanci nie atakowali całego, uzbrojonego gangu tylko 1 kolesia który nie stawiał oporu. Rozpoznanie sytuacji i terenu odbywa się wcześniej przed najazdem na hatę. Pokazowy poPiS psiarni na zlecenie ministra Zerro.

5 polubień

Wyluzujcie troche i włączcie myslenie, bo stawiacie sie po stronie piowoskich bezmózgowców, dla których prawo i normy społeczne to świstki papieru!

KTO W NASZYM KRAJU JEST OD WYMIERZANIA KARY: POLICJA CZY SĄDY???

5 polubień