Czy morderca 10-letniej Kristiny był potraktowany w czasie zatrzymania i przesłuchania w sposób nieludzki?

A ja tak nie uważam. Takie wykorzystywanie faktu że społeczeństwo jest przeciw takiemu bandycie, po to by się teatralnie nad nim poznęcać jest szkodliwe dla nas oobywateli. Pamiętacie sentencję: Bez wyroku jest niewinny? A patologia tych którzy zatrzymują już zostanie. Oni dostali sygnał od władz, że tak można. Zatrzymujący mają być profesjonalistami a nie mścicielami społecznymi.

5 polubień

Już mi się nie chce dyskutować na ten temat.
Przeczytałam Wasze zdanie i przyznaję rację, emocje biorą górę w moim przypadku, a kasować tego nie będę.

3 polubienia

Zachowanie policji było naganne, to jest zachęta do samosądów i linczów!

3 polubienia

Właśnie o tym mówimy. Na emocjach naszych się patologia buduje… i ona później zostanie.

6 polubień

Dokładnie @anon86894402 - mistrzem w budowaniu emocji i straszeniu ludzi jest pis a zwłaszcza jego guru - Właściciel Polski, Naczelnik Państwa Kaczyński. To on dzieli ludzi na lepszych i gorszych, na tych, którzy zasługuja na szacunek lub pomiatanie. Nie dajcie sie sprowadzic do roli jego marionetek - MYŚLCIE!

3 polubienia

Każda władza ma takie ciągotki, nie tylko obecna.

2 polubienia

Pokazanie że wymiar sprawiedliwości działa?

Bo człowiek to taka głupia jednostka ze jak nie ma pola do popisu na danej płaszczyznie to wezmie się za drugą.Juz mu zaszkodzic nie mogą to trzeba pomóc

2 polubienia

Owszem, masz rację ale wydaje mi się, że nie tylko o to chodzi. Każdy ma w sobie przynajmniej odrobinę empatii. Nawet wobec człowieka, który być może zasłużył sobie na wszystko, co najgorsze. Nikt nie chciałby być potraktowany tak, jak on w czasie aresztowania. Jakieś normy i przepisy chyba chronią przed takim traktowaniem.
…Jak widać - nie chronią.

6 polubień

Tu nawet nie o empatię dla oskarżonego chodzi, tylko zwyczajne przestrzeganie prawa, wobec którego powinniśmy być wszyscy równi. Dziś nadużyją go wobec potencjalnego mordercy, który rzeczywiście się nim okaże, ale jutro mogą skopać na komendzie niewinnego chłopaka. Bo metody już pozostaną te same.

5 polubień

Ale efekt medialny jest. “Ten pan już nigdy nikogo nie pozbawi życia”

4 polubienia

Boże jakie poruszenie po takim zatrzymaniu… Przecież to nie jest jakaś nowość i tylko za rządów pisu XD gdyby policja uważała to za coś “nowego” dla nich i że jest za mocne to nie publikowali by tego. I dlatego nawet gościu rzecznik w szoku był że takie słowa bodnara xd

No tak. W Polszy traktowanie ludzi z buta i linczowanie ich bez wyroku staje się ostatnio normą. wraca stary system?
A pamiętacie sprawę Barbary Blidy?

4 polubienia

Jak z buta? Nie wiesz czy ich nie obraża, czy się nie szarpal… Czyli o co chodzi? Tylko o to jak go prowadzili do samochodu? Ja tam nie widzę nic niezwykłego, mogli go prowadzić normalnie ale widać woleli tak, na huuk drazyc temat xd

Miał łańcuchy na nogach przeciągnięte tyłem więc kuśtykał na jedną stopę.
Potem jeszcze długo siedział na policji. W koszulce już. Dobrze że mamy upały :wink:

Zatrzymywani bardzo często nie są ubrani. Przeważnie jednak mają jakieś zapierdziane dresy spadające im tak że widać rowek w dupie a na nogach klapki.

1 polubienie

Różnica jest pomiędzy podejrzanym którego zabiera się na komendę w celu złożenia zeznań i nie mając mocnych dowodów trzyma się w areszcie dalej szukając, a różnica gdy namierzylo się typa na 99procent pewnego, który w dodatku zabił dziecko z takiego powodu i się ukrywał XD Może wzięli go za bardzo ostro ale mogli tak i mogli tak

Faktycznie podobno nasz kodeks pozwala na używanie takich środków w przypadku podejrzanych o mord. Można. Nie trzeba. Trzeba myśleć.

Polska policja i tak ma opinie za bardzo “bawiaca” się podczas interwencji, gdzie w innym kraju zatrzymany i rzucający się na policję dostał by kulke xd oczywiście to nie ma nic wspólnego z tym filmem.
Jest na YT film stary już gdzie polska policja nie wie co zrobić z gościem który wymachuje do nich nożem xd, na co im ta broń…

Propaganda jak za komuny.

2 polubienia

co Ty wypisujesz czlowieku?