Czy Polska zrówna się kiedyś z zachodem pod względem wynagrodzeń i poziomu życia?

Czy te słynne długi Gierka są już spłacone?
Mija 30 lat a my dalej jesteśmy państwem mocno odstającym od zachodu. Wiem - komuna długa była ale kurde…

Mam znajomych którzy uważają że to wszytko wina naszej natury, charakteru. Że niby nie mamy smykałki do biznesu. Do cwaniactwa tak ale nie biznesu. Nie lubimy kompromisów, jesteśmy niecierpliwi, brawurowi, lekkomyślni.
Dlaczego my nie mamy wielkich marek znanych na świecie? Dlaczego tak marnie stoimy z nowymi technologiami?

1 polubienie

Długi Gierka spłaciliśmy dopiero niedawno. Teraz ponownie się zadłużamy na potęgę.
Problem z naszą biedą polega na marnowaniu naszych pieniędzy na bandę darmozjadów - urzędników.

8 polubień

Znów wychodzi na to że jesteśmy głupi?

nie do końca. Oznacza to że stara władza pod nowym szyldem dorwała się do władzy.

3 polubienia

Ale my tak mamy od 89 . Nikt nie ogarnął jeszcze tego kraju jak nalezy.

2 polubienia

I nie ogarnie bo jedni nominują drugich. Wiesz jak pojawili się kaczyńscy? Wałęsa ich pokazał.

1 polubienie

Koryta te same. Tylko ryje przy nich coraz starsze.

2 polubienia

Czyli nie dożyjemy lepszych czasów? To po co nam był czerwiec 89?

Oczywiście ale cały czas w innym kolorze. A jak jeden się kończy wbijają na jego miejsce nowego.

1 polubienie

To ci ludzie organizowali czerwiec 89. Teraz nad podobnym pracują
Bukiel
Broniarz
Śniadek

Ja nie dożyję. Ty masz szansę. Idzie nowe pokolenie. Zrobią po swojemu, jak to moje szlag wreszcie trafi.

1 polubienie

Dlatego ja zarabiam w Niemczech.

1 polubienie

Długo nie a możliwe ze nigdy. Inne kraje kradły - tzn „kolonizowały”, i nadal kradną najeżdżając na kraje posiadające bogactwa mineralne jak chociażby ropę a Polska od zawsze była rozkradana przez silniejszych sąsiadów.

4 polubienia

Ty w niemczech a ja na spółce z o.o.

Nie zawsze długo to my kradliśmy ale wtedy byliśmy bogaci.

1 polubienie

Tak ale to było daaaawno temu a to i tak na zasadzie biedny okradał biedniejszego wiec duże tego nie było :slight_smile:

1 polubienie

Niekoniecznie, że zawsze nie rabowała. Było i to nieźle, ale bardzo dawno temu.

Odwiedzając Polskę, aż w oczy mnie bije, jak się rozwija i pięknieje. To już nie ta bida, co kiedyś. To co dla młodszych jest normalne, dla mnie jest wielkim rozwojem, postępem. Pod wieloma względami nie tylko kraj doszedł do zachodu, ale go zaczyna wyprzedać. Pod wieloma, jeszcze dużo do zrobienia.

3 polubienia

Widzisz w polsce jest dużo do zrobienia. Najpierw powinniśmy zmienić mentalność.

Ale nie całą. Mamy, jako naród dużo plusów,

1 polubienie

oczywiście że tak. Ale mamy niestety wiele minusów.

1 polubienie