Czy Polska zrówna się kiedyś z zachodem pod względem wynagrodzeń i poziomu życia?

Trzeba mu było powiedzieć @collins02 że takie wesela małżonkowie często splacaja jeszcze po rozwodzie

3 polubienia

Racja…Tylko czy by zrozumiał?
Wzgłedem finansów,to jest tak inna mentalność ze trudno to opisać…Np. ktoś kto w sklepie placi gotówką a nie używa karty,często jest bardzo podejrzany o…kradzież!

E, no bez przesady, chyba że kupujesz mercedesa w salonie.

Nie mamy znanych marek na świecie, za to wielkie skłonności do zrzędzenia, krytykowania i marudzenia.W innych krajach wszystko naj, u nas beee, podpatrzymy coś i już chcemy to mieć, aż chce się powiedzieć : Polacy nie małpy , swój rozum mają…
Pokażcie mi kraj, gdzie wszyscy są szczęśliwi, a ich życie usłane różami, nawet jeśli osiągniemy większy sukces na obczyźnie, to po roku apetyt nam wzrośnie i znowu zacznie się marudzenie lub pogoń za mamoną. To takie płytkie mieć konsumpcyjne nastawienie do życia, owszem, ulepszanie go jest chwalebne, ale nie za wszelką cenę. Nie muszę latać po całym świecie, żeby coś o nim wiedzieć, dzięki internetowi i telewizji mam wgląd na wiele spraw, często sobie mówię, ale dobrze ,że mieszkam w Polsce, fajnie ,że nie jest atrakcyjnym krajem dla innych mocarstw, zawsze jest szansa,że dłużej będziemy w miarę bezpieczni. Mówi się o nas ( jeśli ktoś wie o istnieniu Polski) ,że z nas złodzieje i brudasy, czyżby? W polskich kawiarniach nie przykleja mi się krzesło do d****y, w hipermarketach wózek do palców, w naszych autobusach nie ma tylu “śmierdzieli” jak w metrze innego kraju. Jeśli ktoś nie widzi plusów życia w Polsce, to bramy do Eldorado szeroko otwarte, jak chce zostać, to niech zostanie , na słomiance powiesi plakat z napisem : Nie pytaj co kraj zrobi za Ciebie , pomyśl co sam możesz zrobić dla siebie :)))))) cytat przekręcony na potrzebę chwili :)))

1 polubienie

Tez mi sie wierzyc nie chciało ale tak podobno jest.Mam tam szwagierke i ona twierdzi ze jest taka tendencja juz od paru dobrych lat a ostatnio,bardzo przyspieszyła…
Prawde mowiąc,nie chcialbym tego tutaj dożyć…

Tak, pod warunkiem, że nie będziemy próbowali Zachodu gonić czyli kroczyć drogą przez ten Zachód przebytą a iść własną ścieżką.

[edit] Chodzi mi o to, by uczyć się na błędach Zachodu i omijać ich wpadki. Wtedy, być może, za jakiś czas poziom naszej gospodarki, poziom naszego życia będzie porównywalny z zachodnim.

A po to, byś sobie tak mógł tutaj wypowiadać się swobodnie. To tylko jeden przykład.

Za mojego zycia to na pewno nie. Ale moze za moich prawnukow (jesli takowe beda…). Dlugi gierkowskie mamy za soba a teraz mamy nowe!

Musialy by place w krajach zachodnich zatrzymac sie w miejscu na jakies 20lat,a to sie nie stanie.
System fiskalny w Polsce bardziej szkodzi,niz pomaga.
Wlasnie czytam,ze Polski US skarbowy wyslal do mieszkajacych za granic 170 000 listow z zadaniem zaplacenia podatku.pomimo,iz podaje sie,ze jest to blad,rzadaja by w celu anulowamia tej playnosvi,kontaktowac sie z US telegoniczjie i wyslanie listu,Z PROSBA O ANULOWANIE PLATNOSCI.
To juz sa Perskie jaja,bym musial prosic,ponosic koszty,a anulowanie bledu systemu.

1 polubienie

@elsie Nawet za zycia pra,pra wnukow nie dojdzie do zrownania plac.
Na zachodzie,tez place rosna.

1 polubienie

I ceny. :joy:

Polskie ceny,juz dogonily wloskie,a czesto przegonily))) Tylko moja polska renta,za cholere nie chce dogonic wloskiej,chociaz w Polsce mialem 25lat skladek,a tutaj 7))

1 polubienie

A w ktorym kraju krzesla kleja sie do tylka?
I kto wedlog Ciebie to ci smierdziele?

A o tym nie pomyslalam…

1 polubienie