Czy talerz stoi, czy też leży na stole?

Pffffff, to rzeczy nienowe.
Niepotrzebnie zawracasz nam głowę.
O właśnie! Mieć głowę, to już jest pięknie.
Gdzie szyjka jest, tam i głowa,
I stąd postawa pionowa.
Ot, stoi kto leżeć może, a chwalić się tym nie trzeba.
Chyba, że jest potrzeba…
Brzechwa +wkład własny :stuck_out_tongue:

2 polubienia

A najważniejsze co na nim leży czy stoi, to już bez różnicy.
Oby podniebienie łechtało :stuck_out_tongue:

1 polubienie

I tu mnie masz @gra ! :smiley: Podobnie jest z sześcianem.
Ale taki stożek na ten przykład? Nawet jeśli pochyły, to dla mnie stoi jak nic ! :wink:

1 polubienie

Stożek stoi, nawet pochyły. Tak; stoi, ale jak się za bardzo pochyli to się przewróci i będzie leżał :slight_smile:

1 polubienie

Ciekawi mnie - w kontekście tytułowego talerza - jakie polecenia dzieciom wydajesz @joko , postaw czy połóż. I jak one reagują, jak je wypełniają, stawiają czy kładą? image image

1 polubienie

Naprawdę Cię to ciekawi? Żeby się nie powtarzać zacytuję swoją wcześniejszą wypowiedź:

Więc sam widzisz - w moim mieszkaniu jednak talerze stoją. Jak ktoś w swoim kładzie, to niech sobie kładzie. Każdy ma tak jak lubi :wink:

2 polubienia

Bo talerze sie stawia, a one i tak potem leżą :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue::stuck_out_tongue:

2 polubienia

Bardzo słuszna uwaga! Że też ja sama na to nie wpadłam :thinking::grin:

https://www.youtube.com/watch?v=UiNPzGF7aew

Uparty ze mnie człowiek. Już wiem co mówisz, jakie wydajesz polecenia, ale zapytałem też jak te polecenia w Twoim domu są wykonywane. Mówisz postaw i są stawiane czy …

2 polubienia

-Gdzie jest mój talerz?
-Leży tam, gdzie go postawiłeś. :smile:

3 polubienia

Na stole talerz stoi i leży.
W zmywarce, na suszarce raczej stoi.
I opcja trzecia, dość popularna, aczkolwiek ja w latające talerze nie wierzę, póki ich mąż do ręki nie bierze :grin:

2 polubienia

Ojej, no są stawiane. Przecież pod stół ich nikt nie wrzuca :wink: A co robią talerze na Twoim stole? Stoją czy leżą?
Wiesz tak sobie pomyślałam, że te biedne talerze okropnie się męczą tym staniem i może jednak powinnam pozwolić im się kłaść? A z drugiej strony, to takie ich przeznaczenie, że na moim stole jednak mają stać. No tak mi akurat pasuje :grin: I co z tego, że nie mają nóg? Lokomotywa też nie ma a stoi na stacji i jeszcze pot z niej spływa! :joy:

2 polubienia

Kolega @Antykwa koleżankę @joko usiłuje przegadać…, nie da rady, kolego, nie da rady… :grinning:

3 polubienia

Birbant :grin: :grin: :grin:

1 polubienie

… tłusta oliwa. image

1 polubienie

Jesteś @birbant człowiekiem małej wiary.image
We mnie.
Ale boksować się nie będę. image

1 polubienie

Na suszarce raczej sterczy i to bokiem, a co robi w zmywarce - nie wiem bo nie posiadam. image
Jak stoi sterta talerzy
to jeden na drugim leży.
Ale indywidualnie?
Stoją i to wręcz banalnie. image

3 polubienia

Piękna poezja i to w dodatku przed obiadem jeszcze :cherry_blossom:
Wynika z niej, że Ty swoim też nie pozwalasz na stole leżeć, bo przecież na stole stoją indywidualnie :wink: W takim razie mamy podobnie. Jesteśmy bez serca i nie pozwalamy im odpoczywać na stole :slightly_smiling_face:

1 polubienie

A w łóżku talerz stoi czy leży? Zaznaczam dobitnie, że o talerz mnie chodzi.

3 polubienia